Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek wśród borówek

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek wśród borówek

Gardenarium 20:22, 25 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Czy owoce sprzedajesz też, znam kogoś kto ma uprawę ekologiczną malin i jagód kamczackich.
To ciężka praca. Jak sobie radzicie?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Ewka42 20:24, 25 paź 2011

Dołączył: 25 paź 2011
Posty: 214
____________________
Ogródek wśród borówek
GabiK 20:37, 25 paź 2011

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Witaj. Całkiem sporo roślin oprócz borówek. I dom się ładnie komponuje. Czym masz obrośniętą pergolę?
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
Ewka42 20:45, 25 paź 2011

Dołączył: 25 paź 2011
Posty: 214
Danusiu, to faktycznie ciezka praca, ale mamy kilka pomocniczek - rodzina pomaga. Uprawa tych krzewów bardzo mnie wciągneła, bo maja nietypowe wymagania i niewiele o nich powszechnie wiadomo, literatury bardzo mało, nie ma gdzie podejrzec...bardzo wiele fałszywych informacji po necie krąży; i dlatego to takie satysfakcjonujące, jeśli sie uda. Wiele błędów popełnilismy, ale w tym roku było juz nieźle, mogę dzielić się doświadczeniem.

Witaj, Gabik, na pergoli mam młodziutka winorosl Swenson Red, usiłuję jej jakieś stałe pnie uformować zgodnie z ksiązkowymi instrukcjami.
____________________
Ogródek wśród borówek
Ewka42 20:52, 25 paź 2011

Dołączył: 25 paź 2011
Posty: 214
jak widać na zdjęciach - mydło i powidło, cukinia i papryka, brakuje mi słonecznych miejsc na warzywa, musze je sobie chyba odpuscić.
winorosl przy tarasie jest widoczne wprost z okna w jadalni (mam akurat tylko wieczorne zdjęcie), musze je czyms podsadzić, bo zimą nieciekawie to wygląda, myslałam o strzyzonych bukszpanach (ach te bukszpany u Danusi, ciągle o nich myslę), od winorosli do krawędzi tarasu jest ok. 80 cm wolnego miejsca), czy to sie sprawdzi? miejsce jest bardzo słoneczne, ale latem ocienione liścmi winorosli i jest nawadnianie kropelkowe to samo, co dla borówek - woda ze stawu.
____________________
Ogródek wśród borówek
bogumila 21:01, 25 paź 2011


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Nie tylko smacznie ale i pięknie.Pozdrawiam.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
Ewka42 21:04, 25 paź 2011

Dołączył: 25 paź 2011
Posty: 214
widok z okna tarasowego z jadalni - przeglądam wasze ogrody i realizacje Danusi, aby cos to pod te winogrona wymysleć, a tu jak pustka w głowie była, tak jest. Winorośl troche komlikuje sprawę, ale jest tu niezbędna.

____________________
Ogródek wśród borówek
Ewka42 21:12, 25 paź 2011

Dołączył: 25 paź 2011
Posty: 214
witaj, Bogusiu, oj baaardzo smacznie

tu cała długosć tarasu; wyobrażacie sobie, że ta donica cały sezon stała pusta bo nie mogłam sie zdecydowac, co w nią wsadzić? normalnie wstyd..

____________________
Ogródek wśród borówek
Ewka42 21:15, 25 paź 2011

Dołączył: 25 paź 2011
Posty: 214
myslę, że na dzisiaj chyba wystarczy zarzucania was zdjęciami, bo przez to nie mogę oglądać waszych watków, a jeszcze do paru ogródków musze wskoczyc....teraz mogę komentować nawet.
____________________
Ogródek wśród borówek
Bogdzia 21:18, 25 paź 2011


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Ja też przyszłam się przywitac. Faktycznie jak okiem sięgnąc to borówki, ale to fajne rośliny,nie dośc ,że mają owoce to jeszcze na jesieni pięknie się przebarwiają. U Ciebie to będzie całe pole ,,ognia". Przed domem też już ładnie,więc właściwie niewiele masz już do zrobienia. Możesz więc wybierac, przebierac i grymasic co do roślinek i czuc się Smerfetką. Całkiem fajna perspektywa.Pozdrawiam.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies