Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek wśród borówek

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek wśród borówek

Ewka42 19:57, 25 paź 2011

Dołączył: 25 paź 2011
Posty: 214
Witam wszystkich, od dłuższego czasu śledzę was z ukrycia; wszyscy tu jacyć nierealni-mili i pomocni. Może i mi się uda zaaklimatyzować, chociaz ja podobno nie jestem zbyt miła...tak mówi moja najblizsza rodzina. Szczególnie miła jest ciągła obecność pani Danusi, którą znam z Mai w ogrodzie. Pani ogrody sa przepiekne, to wspaniałe, że tak bardzo pomaga pani wszystkim tutaj.

Teraz o moim ogródku. W zasadzie to prawie go nie ma. Dwa lata temu wyprowadzilismy sie z mężem z miasta na wieś, a to za sprawą między innymi naszego niespodziewanego hobby - borówki amerykańskiej. Mielismy działkę juz wczesniej, częściowo zalesioną (sosny), i aby nie kosić trawy, przyszło nam do głowy posadzić sobie pół hektara borówki. Pracuję przy komputerze, mąż kierowca, myslelismy sobie - a, to podobno łatwa roslina, będzie sobie rosła, my przyjedziemy na grilla, trochę owoców zerwiemy, czysty relaks po pracy. No i niestety, to nie relaks, ale uprawa bardzo nas wciągnęła i pośrodku borówkowego pola na skraju lasu wybudowalismy mały domek. Jak gumisie w gumijagodach....

Nie mam miejsca na trawniczki i rabatki, bo wszędzie sosny i borówki. Ale bardzo chce mieć ładnie wkoło domu, trochę juz zaczęłam, mam bardzo duzo informacji teoretycznych, znam juz sie jako tako na ogrodnictwie (no te borówki do nauki mnie zmusiły), ale mam kompletną dziurę w głowie jeżeli chodzi o pomysły.
Ciągle coś przesadzam, niby planuję, ale te plany do niczego. W tej chwili jest obsadzona skarpa przy tarasie, częściowo żwirowa rabata wzdłuż południowo-zachodniej ściany domu, przed drzwiami wejściowymi pustynia.
Teraz poszukam, jak tu sie wstawia zdjęcia.
____________________
Ogródek wśród borówek
Ewka42 20:03, 25 paź 2011

Dołączył: 25 paź 2011
Posty: 214
W innej części działki, niewidocznej z domu, jest mały staw i troche tam nasadziłam roślin ozdobnych, ale powoli je przenosze w stronę domu, ponieważ nie jestem w stanie utrzymać tamtej cześci w porządku, praca i borówki niestety zabierają większość czasu.

próbuję wrzucić pierwsze zdjęcie:
____________________
Ogródek wśród borówek
BEATA_S 20:07, 25 paź 2011


Dołączył: 27 maj 2011
Posty: 2123
Słoneczniki się pięknie kłaniają I ja się witam
____________________
Eksperymenty ogrodowe Beaty
anula_wn 20:07, 25 paź 2011


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 7829
Witaj Ewo w wielkiej Ogrodowiskowej rodzinie, gdzie nikt nikomu nie mówi, ze jest niemiły...
____________________
anula mój mały raj na ziemi
Gardenarium 20:07, 25 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Witaj, mówwimy sobie po imieniu, a zdjęcie udało się i o dziwo nie są to jagody
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Syla 20:09, 25 paź 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Witam Ewo zapowiada się bardzo dobrze pozdrawiam
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
an_tre 20:09, 25 paź 2011


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22372
Witaj
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
Puskaogrodni... 20:11, 25 paź 2011


Dołączył: 02 wrz 2011
Posty: 439
Witam Ewo.
____________________
Złe dobrego początki czyli marzeń kilka o ogrodzie
Ewka42 20:13, 25 paź 2011

Dołączył: 25 paź 2011
Posty: 214
witajcie, no niesamowite uczucie, tyle o was czytałam, a teraz do mnie sie odezwałyście, no no

słonecznik sam się wysiał nie wiem skąd, a co do jagódek - są wszędzie poza kadrem tego zdjęcia, zaraz jakieś kolejne wrzucę, wolno to trwam, bo łącze komórkowe.
____________________
Ogródek wśród borówek
Ewka42 20:18, 25 paź 2011

Dołączył: 25 paź 2011
Posty: 214
wschodnia strona domu - zagospodarowana.....same borówki , zaczęły sie przebarwiać
____________________
Ogródek wśród borówek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies