Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek wśród borówek

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek wśród borówek

kaisog1 14:10, 27 paź 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Ewa ja czytam i odpisuję Jeżeli Danusia twierdi, że trzeba co 3 lata wymieniać to rezygnacja z pomysłu. Faktycznie koszty by były okropne.

Zdradź pomysł
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
GabiK 14:11, 27 paź 2011

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
A wrzośce? Danusia lubi wrzośce, to pewnie nie bez powodu.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
kaisog1 14:18, 27 paź 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Trochę inspiracji Danusinowych
http://www.gardenarium.pl/realizacje/ogrod-inteligentny

(powiększysz zdjęcia na stornie Gardenarium http://www.gardenarium.pl/oferta/zakladanie-ogrodow)
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
kaisog1 14:29, 27 paź 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
o i jeszcze coś http://majawogrodzie.tvn.pl/19,Ogrod-wsrod-sosen,odcinek.html
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Ewka42 15:02, 27 paź 2011

Dołączył: 25 paź 2011
Posty: 214
tej realizacji Danusi nie widziałam...... a sporo tu pieknych inspiracji dla mnie. widzę, że nie powinnam zupełnie uciekac od trawy - trawa to podstawa jednak.
pomysł to musze na zdjęciu narysować, a zdjecie najpierw musze zrobić.
czy natknełas sie na jakies realizacje z pergolami czy podobnymi przesłonami?
____________________
Ogródek wśród borówek
justi 15:15, 27 paź 2011


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Hmmmm.... a może zamiast łanów wrzosów, łany żurawek. Nie są wymagające co do gleby tak jak wrzosy czy różaneczniki, można kupić trochę i samemu podzielić, ładnie się rozrastają, a jeszcze do tego dobrze znoszą mrozy
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
justi 15:20, 27 paź 2011


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1033-ogrod-z-lustrem?page=49
Zobacz jak pięknie wyglądają, jeszcze do tego hosty albo trzmielina, które też łatwo podzielić samemu i takie łany porobić, chyba super by było?
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
kaisog1 15:32, 27 paź 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Ewka42 napisał(a)
tej realizacji Danusi nie widziałam...... a sporo tu pieknych inspiracji dla mnie. widzę, że nie powinnam zupełnie uciekac od trawy - trawa to podstawa jednak.
pomysł to musze na zdjęciu narysować, a zdjecie najpierw musze zrobić.
czy natknełas sie na jakies realizacje z pergolami czy podobnymi przesłonami?


Ewa hmmm pergoli to raczej w leśnych ogrodach nie widziałam, jeżeli przesłony to raczej ekrany cisowe... ale poszperam Tylko później troszkę bo teraz obowiazki domowe wzywają....
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
ewalm 21:07, 27 paź 2011


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
zastanów się jednak nad wrzosami - fakt, w ogrodzie żyją krócej niż w naturze, a w naturze też nie są szczególnie długowieczne, ale nie musisz ich koniecznie wymienic juz po 3 latach. Twój ogród ma inny charakter niż wiekszość realizacji Danusi, dużo bardziej naturalny. Wrzosy wyrastają w górę i robią się takie krzakowate, a od dołu łysieją, ale to co razi w towarzystwie kulek z bukszpana i trawnika przyciętego w kant w Twoim ogrodzie będzie wyglądać po prostu ...naturalnie. Przyjrzyj się zwyczajnym leśnym wrzosom.
Wrzosy nie wykluczają wrzośców. Można wzduż podjazdu zastosować wrzosy, wrzośce, kosodrzewiny plus trawy ozdobne komponujące sie z wrzosowiskiem plus krzaki borówek posadzone grupami żeby nawiązać do drugiej strony podjazdu, tej borówkowej.
____________________
Ogródek na trzy lata
Ewka42 22:17, 27 paź 2011

Dołączył: 25 paź 2011
Posty: 214
Witaj Justyno i ...chyba moja imienniczko
na to wygląda, że u mnie nie powstanie nic w stylu Danusi
podejrzewam, ze mój teren to nie temat dla projektanta ogrodów, raczej chyba dla leśnika....
ale to nie powód, żeby sie poddawać, cos razem wymyslimy
wszystko jak na razie krąży wkoło wrzosowiska, skoro tak zgodnie radzicie, to znaczy, że to dobry pomysł
kulki bukszanowe+hortensja+żurawki (znak rozpoznawczy stylu Gardenarium) chyba nie dla mnie, no może w jakimś zakątku
____________________
Ogródek wśród borówek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies