Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek wśród borówek

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek wśród borówek

Sebek 21:12, 26 paź 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Nooo nieźle masz do obsadzenia w tym lesie
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
hanka_andrus 21:35, 26 paź 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Pasowałyby rododendrony,ale kłopot z wodą na takim terenie leśnym......
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Ewka42 22:01, 26 paź 2011

Dołączył: 25 paź 2011
Posty: 214
może i nie kłopot, nawadniamy tyle borówek to i pasek wzdłuz drogi mozna nawodnić - wiosna chcemy tam przeciagnać linie kroplującą sadownicza.
rododendrony faktycznie by pasowały, ale mogłabym skusić się tylko ns kilka bliżej domu,ponieważ pozostały fragment ma wystawe południową i nie dosc że latem tam słońce pali przez kilka godzin, to jeszcze zimą snieg tam natychmiast topnieje, a rododendrony mogłyby tego nie wytrzymać,ponieważ zimą nie możemy nawadniać
____________________
Ogródek wśród borówek
Ewka42 22:02, 26 paź 2011

Dołączył: 25 paź 2011
Posty: 214
a ty Sebek mnie nie dołuj jeszcze bardziej, tylko coś wymyśl.........jak się wrzuca uśmiechy?
____________________
Ogródek wśród borówek
kaisog1 22:07, 26 paź 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
http://www.wymarzonyogrod.pl/pomysly-na-ogrod/aranzacje-ogrodowe/ogrod-w-sosnowym-lesie,1205_3401.htm

http://www.wymarzonyogrod.pl/1273_4417.htm

może się przyda

A ja bym zrobiła wrzosowisko - uroczysko Będzie naturalnie i kolorowo
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Ewka42 22:17, 26 paź 2011

Dołączył: 25 paź 2011
Posty: 214
wrzosowisko....jałowce?.......kosodrzewina?.......hmmm to jest myśl........musze się z tym przespać, dzieki Małgorzato
niezbyt interesowałam sie wrzosami, jak długo żyją?bo obiło mi sie o uszy, że są krótkowieczne
____________________
Ogródek wśród borówek
kaisog1 22:20, 26 paź 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Ewa szczerze Ci powiem, że nie mam pojęcia ile żyją. Jak zobaczyłam te Twoje sosny to od razu skojarzyło mi się Puszcza Piska, jej malownicze naturalne wrzosowiska przy drogach...
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Ewka42 11:25, 27 paź 2011

Dołączył: 25 paź 2011
Posty: 214
poczytałam poczytałam, i postanowiłam zacząć od początku, czyli - mapka i inwentaryzacja. Później zrobie to porządnie, tzn. naniosę konkretne drzewa i krzewy



G i T - altana z tarasem i przylegającym grillem (to było zanim dom powstał)
P - piwniczka ziemna
W - zadaszenie (wiata)

do zagospodarowania teren po lewej stronie drogi na szerokości 2-3 metry, reszta lewj strony to las, a cała prawa to borówka; okolice tarasu tylko do korekty (perowskia przychodzi, stricta wychodzi)

narazie nie bede podchodziła do tematu szczegółowo, ale raczej krajobrazowo chyba. na zdjęcia widać, że widok za bramą jest ładny, trzeba ten pas wzdłuz drogi jakoś połączyc z reszta, żeby nie raził sztucznością.

druga sprawa - widok wprost z drzwi wejściowych - też na las, ale ten las jest tutaj wąski, przeswitujacy, dośc rzadki, przydałyby sie jakieś kulisy, ekrany (takie mądre słowa tutaj wyczytałam); chciałabym, aby ten lasek nie był taki jak na dłoni, aby od nie nie separować, ale zarazem jakąs granice stworzyć, bo nie jestem w stanie zamienić w ogród całego lasu.

takie pisanie pomaga uporządkowac myśli
____________________
Ogródek wśród borówek
Ewka42 11:51, 27 paź 2011

Dołączył: 25 paź 2011
Posty: 214
link w podpisie wyszedł mi nieaktywny....co teraz?
____________________
Ogródek wśród borówek
Ewka42 12:59, 27 paź 2011

Dołączył: 25 paź 2011
Posty: 214
wrzosy juz sprawdziłam - niestety, nawet Danusia z Gardenarium pisze, że się do nich zniechęciła, zbyt krótko zyja, czesto trzeba je wymieniać; przy moim areale byłoby to samobójstwo ekonomiczne, setki setki sztuk do wymiany co 3 lata....
wprawdzie cały czas pisze sama z soba, ale to tez pomaga....juz mam jeden chyba nienajgorszy pomysł na rozpoczęcie czegokolwiek z terenem na wprost drzwi.... mój mąż się załamie, jak to przejdzie.
____________________
Ogródek wśród borówek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies