Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W pogoni za wymarzonym ogrodem

Pokaż wątki Pokaż posty

W pogoni za wymarzonym ogrodem

Daisunia 23:21, 14 lis 2021


Dołączył: 18 cze 2021
Posty: 130
LIDKA napisał(a)


Jak już wszystko posadzisz i przesadzisz to bedziesz robić drobne tetrisy a głównie leżeć na leżaku i podziwiać swoje dzieło.

Ja to zbyt późno znalazłam się na ogrodowisku.
Ale i tak to tu sie dużo nauczyłam a przedewszyskim dowiedziałam sie czego chce i co mi się podoba.
Liczę że od wiosny bedę działać dalej bo mam jeszcze sporo zaplanowane. Mój przyszły rok będzie baaaardzo trawiasty.


Ja też trafiłam zbyt późno. Gdybym trafiła na samym początku, to myślę, że wiele roślin bym nie kupiła, wiele innych kupiła a rabaty zrobiłabym inaczej. Teraz poprawiam i poprawiam. Dzięki Wam mam plan, a na wiosnę go zrealizuje.
____________________
Magda - Wpogoni za wymarzonym ogrodem
Agatorek 14:36, 15 lis 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 12871
Jak to mówią: lepiej późno niż wcale . Także plany zimą, a wiosną zakupy i działanie .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Rumianka 16:01, 15 lis 2021


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10021
Przesadzanie roślin nie jest niczym złym, pod warunkiem, że przesadzamy z odpowiednią bryłą korzeniową...Mój ogród ma już 15 lat, a jeszcze ciągle coś jest do przesadzania...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Daisunia 00:18, 18 lis 2021


Dołączył: 18 cze 2021
Posty: 130
Agatorek napisał(a)
Jak to mówią: lepiej późno niż wcale . Także plany zimą, a wiosną zakupy i działanie .


To jedyny plus zimy. Że można sobie na spokojne zaplanować, bo w sezonie nie ma czasu na przemyślenia , a potem trzeba przesadzać
____________________
Magda - Wpogoni za wymarzonym ogrodem
Daisunia 00:34, 18 lis 2021


Dołączył: 18 cze 2021
Posty: 130
Rumianka napisał(a)
Przesadzanie roślin nie jest niczym złym, pod warunkiem, że przesadzamy z odpowiednią bryłą korzeniową...Mój ogród ma już 15 lat, a jeszcze ciągle coś jest do przesadzania...


A ja się boję przesadzania żeby nie zaszkodzić roślinkom. Oczywiście te które musiałam to teraz poprzesadzałam. Mam nadzieję że przeżyły, bo mąż je wykopał z dużą bryłą, ale potem ją trochę otrzepywał.
Myślę, że jak się przesadza młode i niedawno zasadzone, to nic się nie dzieje. Gorzej chyba z takimi roślinami które są już dobrze ukorzenione bo mogą odchorować.
Teraz przesadzałam tawuły i trzmieliny sadzone 3 lata temu. Zobaczymy...



____________________
Magda - Wpogoni za wymarzonym ogrodem
Rumianka 18:15, 18 lis 2021


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10021
Możesz być spokojna, z pewnością wszystko się przyjmie...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Daisunia 15:36, 25 gru 2021


Dołączył: 18 cze 2021
Posty: 130
____________________
Magda - Wpogoni za wymarzonym ogrodem
Daisunia 20:40, 27 lut 2022


Dołączył: 18 cze 2021
Posty: 130
Dzisiaj ścięłam trawy. Zrobiło się łyso, ale już widać, że puszczają zielone źdźbła. Dwa Miskanty przesadziłam do rogów. Miałam je dzielić, ale syn powiedział, że najwyżej za rok. I wkopałam tak jak były. Zastanawiam się czy jeszcze pozostałych nie przesadzić. Żeby te w środku złączyć, żeby nie było tych luk między nimi. A może zostawić jak są bo i tak będę sadzić przed nimi wiśnie?

Jeszcze się zastanowię. Jest jeszcze trochę czasu.




____________________
Magda - Wpogoni za wymarzonym ogrodem
LIDKA 21:24, 27 lut 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 6634
Fajny szpaler miskantów ma Martka. Mozesz zajrzeć. Sadzila co 1 metr 1 gatunek i są piękne.
Bedę na jej wzór obdadzac moją basenową.

U ciebie te miscanty stanowią zasłonę i mogą rosnąć blisko i gęsto.

Co do śliw. Są ładne i posadze kiedyś w przedogródku.

Ja sadzilam moje platany i klony w 1 lini rabaty tzn z najniższym piętrem czyli lawendą.

Nie chciałam żeby duże drzewa rosły blisko plotu i pół korony wystawało za płot. Tylko ja kupilam nieszczepione.
Ta rabata jeszcze pustawa, tylko kilka iglaków. I tuje w tle. Ma 3.5 m głebokosci
Za drzewami i lawendami będzie szpaler miscantów i hortek.




Może też tak zrobisz rabatke w rzędach. ?
Miscanty
Hortki
Śliwy z niskimi roślinami
Wg mnie na rabatke potrzeba Ci ok 2.5 głębokości. Bo 1 m u mnie przeznaczony na rosrost tuji.


Co myślisz?

____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
LIDKA 21:24, 27 lut 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 6634
Aa
I super że wróciłaś. Cieszę się.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies