Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Całkiem nowy mimo, że stary. Po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)

Pokaż wątki Pokaż posty

Całkiem nowy mimo, że stary. Po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)

Margerytka40 18:53, 31 sie 2022


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
mrokasia napisał(a)


Super ta sesleriowa . Hortki i byliny bardzo fajnie ją urozmaicają.


Dla mnie ważne, że nie ma przy niej roboty. Wiosenne cięcie i jakieś od czasu do czasu przycięcie bylin. Póki co jeszcze jest rozwojowa choć nie chcę przesadzić też i nie naćkać zbyt dużo
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 19:01, 31 sie 2022


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
April napisał(a)


Dawno nie byłam a tu takie CUDA Wpasowana w trawy idealnie.
No i te sobotnie fotki też zasługują na uwagę i pochwały Nie da się zrobić brzydkich zdjęć jak wokoło tak dopieszczone.
Jeden z moich ulubionych ogrodów

A trzcinnika Karl Foester na wiosnę mogę ci podzielić ze swoich bo one szybko przybierają w masie Tylko przypomnij bo ja już sklerozę mam
Teraz on już niewyjściowy


Co znaczy niewyjściowy? Zależy mi na ładnej górze bo dołem i tak go nie będzie widać. Mam Overdam. Jaka między nimi różnica prócz paskowanych liści O.? KF chyba wyższy co? A kwitnienie? Różnią się?
Dziękuję za pochwały choć z tym dopieszczeniem to na wyrost. Ten sezon ogrodowo na straty a roboty tyle. Ogarniam tylko niezbędne minimum.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
April 11:06, 01 wrz 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10213
No bo ja mam KF posadzonego przy murze domu, nie ma przewiewu i łapie rdzę, czyli dół niewyjściowy. Ale góra super
To jest największy z trzcinników. Overdam jest niższy i słabiej przyrasta, no i oczywiście jaśniejszy przez paski na liściach. KF jest zielony. A kwiatostany ma podobne w kolorze ale mocniejsze w kształcie. Mam jeszcze Avalanche ale ten to już w ogóle słabizna u mnie. Muszę zmienić miejscówkę bo go rodki zjadły. Może jeszcze coś z niego będzie.
U ciebie trzcinniki będą znacznie lepiej rosły niż u mnie.

Cyknę focię jak nie zapomnę bo ostatnio skleroza się u mnie nasiliła


Tu znalazłam z zeszłego roku, ale chyba to kiepska reklama dla niego. Nie mam lepszego zdjęcia
____________________
April April podbija las Mazowsze
sylwia_slomc... 11:38, 01 wrz 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81977
Potwierdzam, ze najładniejszy wiosna bo wcześnie startuje i zieleń ma ładną, obecnie u mnie niewyjściowy nawet górą bo na wietrze i przy sporych opadach się łamie, nie tak, że wszystkie kłosy, ale cześć połamana, a część w mocnym przechyle. Generalnie u mnie podoba mi się do momentu kwitnienia bo i kłosy w trakcie kwitnienia potrafią się przy złej pogodzie łamać i wyginać. Jak dla mnie przereklamowany mocno i dlatego Ci nie podzielę bo nie polecam raczej, znajomi też się go pozbyli już.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Mirka 11:55, 01 wrz 2022


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324




Oj Asia Asia lanie dostaniesz
Jeden dla ciebie
Od wiosny do teraz masz zdjęcia
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Mirka 12:01, 01 wrz 2022


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Takie jeszcze z wiosny i ze słonecznej jesieni(2021r)


Dobrego dnia Asiu
Ps.To żelazna trawa . Rośnie u mnie na suchym słonecznym i piaszczystym terenie.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
April 14:14, 01 wrz 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10213
Mirko, przepiękne masz zdjęcia swojego trzcinnika Ładnie wyeksponowany na rabacie.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Monia81 16:51, 01 wrz 2022


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8028
Asia jest przepięknie
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Margerytka40 21:52, 01 wrz 2022


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
April napisał(a)
No bo ja mam KF posadzonego przy murze domu, nie ma przewiewu i łapie rdzę, czyli dół niewyjściowy. Ale góra super
To jest największy z trzcinników. Overdam jest niższy i słabiej przyrasta, no i oczywiście jaśniejszy przez paski na liściach. KF jest zielony. A kwiatostany ma podobne w kolorze ale mocniejsze w kształcie. Mam jeszcze Avalanche ale ten to już w ogóle słabizna u mnie. Muszę zmienić miejscówkę bo go rodki zjadły. Może jeszcze coś z niego będzie.
U ciebie trzcinniki będą znacznie lepiej rosły niż u mnie.

Cyknę focię jak nie zapomnę bo ostatnio skleroza się u mnie nasiliła


Tu znalazłam z zeszłego roku, ale chyba to kiepska reklama dla niego. Nie mam lepszego zdjęcia


U mnie miałby za sobą żywopłot cisowy a przed kaliny compactum. Chyba, bo jeszcze myślę. Overdam za niski w tym zestawie i dlatego pomyślałam o KF.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 21:58, 01 wrz 2022


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
sylwia_slomczewska napisał(a)
Potwierdzam, ze najładniejszy wiosna bo wcześnie startuje i zieleń ma ładną, obecnie u mnie niewyjściowy nawet górą bo na wietrze i przy sporych opadach się łamie, nie tak, że wszystkie kłosy, ale cześć połamana, a część w mocnym przechyle. Generalnie u mnie podoba mi się do momentu kwitnienia bo i kłosy w trakcie kwitnienia potrafią się przy złej pogodzie łamać i wyginać. Jak dla mnie przereklamowany mocno i dlatego Ci nie podzielę bo nie polecam raczej, znajomi też się go pozbyli już.


Hmm.... Może to zależy od stanowiska gleby itd. Overdam bardzo lubię i nie narzekam. No cóż spróbuję. Już sobie umyśliłam, muszę sprawdzić
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies