Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Całkiem nowy mimo, że stary. Po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)

Pokaż wątki Pokaż posty

Całkiem nowy mimo, że stary. Po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)

Margerytka40 14:57, 15 wrz 2022


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Mirka napisał(a)




Asia ależ zielona twoja trawka u mnie się regeneruje po upałach dopiero.
Co do dereni to nie wiem czy można formować .
Zawsze możesz wyprostować przewodnik i zobaczysz jak będzie rósł.



Problem mam raczej właśnie w nadmiarze tych przewodnikòw ,i wszystkie są proste . Znając siebie to za chwilę je wytnę . Trochę tylko mam obawy jeszcze.
Trawnik był u mnie całkiem niezły mimo upałów i suszy.W zasadzie to jakichś bardzo długich okresów bezdeszczowych nie było.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Nowa12 18:23, 15 wrz 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Ale soczyście. To nie jesień .
A co ty masz posadzone przy tej zielonej siatce bo nie pamiętam?
Ja mam derenia pagodowego ale tez nie wiem jak się go formuje. W związku z tym pociachałam go latem drastycznie. Obcięłam mu praktycznie cały jeden poziom z przewodnikiem . Bo taki jakis łysy był. Może się trochę zagęści .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
AlinaP 18:46, 15 wrz 2022


Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 811
Pięknie, altana to kropka nad "i".
____________________
Ala
Margerytka40 19:38, 15 wrz 2022


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Nowa12 napisał(a)
Ale soczyście. To nie jesień .
A co ty masz posadzone przy tej zielonej siatce bo nie pamiętam?
Ja mam derenia pagodowego ale tez nie wiem jak się go formuje. W związku z tym pociachałam go latem drastycznie. Obcięłam mu praktycznie cały jeden poziom z przewodnikiem . Bo taki jakis łysy był. Może się trochę zagęści .


Bardzo dziwnie mi te derenie rosną. Može tak mają ,nie wiem. Nigdzie nie ma informacji o ewentualnym cięciu. Na fotkach piękne .Teraz juž ich nie będę ruszać. Moźe wiosną.
Przy siatce to derenie Sibrica.Właśnie zaczynają się przebarwiaċ. One bardzo wcześnie czują jesień
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 19:43, 15 wrz 2022


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
AlinaP napisał(a)
Pięknie, altana to kropka nad "i".


Alu dziękuję.Altana to jedyne co nam się udało w tym sezonie skończyć . I tak się cieszę ,że choć tyle. Myślę ,że z wiosną wrócę już do normalności i następny sezon będzie na nadrabianie zaległości.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Gruszka_na_w... 20:42, 15 wrz 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Pomysł z poletkiem sesleriowym to był strzał w dziesiątkę. Pięknie się prezentuje ta rabata.
Pamiętałam, że sadziłaś żywopłot z dereni Sibirica, ale patrząc na zdjęcie zastanawiałam się, co to za roślina tworzy żywopłot za brzózkami. Urósł ten dereń błyskawicznie. Świetnie się zagęścił.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Margerytka40 22:31, 15 wrz 2022


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Pomysł z poletkiem sesleriowym to był strzał w dziesiątkę. Pięknie się prezentuje ta rabata.
Pamiętałam, że sadziłaś żywopłot z dereni Sibirica, ale patrząc na zdjęcie zastanawiałam się, co to za roślina tworzy żywopłot za brzózkami. Urósł ten dereń błyskawicznie. Świetnie się zagęścił.


Taaak, derenie są już fajne. Nawet cięłam je już w to lato by je trochę ucywilizować. Może za dwa, trzy lata i siatka maskującą nie będzie już potrzebna.
To moje Sesleriowe poletko bardzo lubię. Jest praktyczne, bo prócz cięcia wiosną niewiele tam robię. Jest w zasadzie atrakcyjne cały rok. To było ważne, bo mam na to miejsce widok z okna. I jeszcze jest tak, że wszystko w tych trawach wygląda fajnie. Mam tam szałwie, amsonie, ostrogowce, bordowe rozchodniki, hortensje. To miejsce od pierwszych nasadzeń fajnie wyglądało. Można tam kombinować do woli z bylinami.
Jestem bardzo zadowolona. Szkoda, że nie wszędzie tak mi się udaje.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 22:49, 15 wrz 2022


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
W tym sezonie zauroczyły mnie dwie nowe roślinki w moim ogrodzie. Werbena Bampton





I aster rozkrzewiony



Z werbeną zobaczymy jak będzie, czy się wysieje i jak. Bo jeśli tak jak patagońska się u mnie wysiewała, to będę rozważać czy chcę ją na stałe.
Astra będę rozmnażać bo jest super. Kwitnie już długo, z miesiąc.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Helen 05:28, 16 wrz 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8309
Asia, piękne foty zapodałaś. Jaki duży masz ogród?

Na tego astra też mam ochotę, bo jest bardzo ładny.
Czy on się tak rozwala jak inne astry?
____________________
Helen - Hortensjowo
Monia81 07:41, 16 wrz 2022


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8016
Asia cóż mogę napisać no masz kobitko zjawiskowo na tych rabatach łany tych traw robią mega wrażenie no cuudo
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies