Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Całkiem nowy mimo, że stary. Po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)

Pokaż wątki Pokaż posty

Całkiem nowy mimo, że stary. Po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)

Roocika 12:27, 16 wrz 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Asia Twój ogród to już ma efekt wow.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Margerytka40 14:19, 16 wrz 2022


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Helen napisał(a)
Asia, piękne foty zapodałaś. Jaki duży masz ogród?

Na tego astra też mam ochotę, bo jest bardzo ładny.
Czy on się tak rozwala jak inne astry?


Trochę po deszczu ostatnio go przygięło ale już wstał. U mnie będzie w paprociach to może się na nich przytrzyma.

Helen sam ogród to z 2000m pewnie
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 14:25, 16 wrz 2022


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Monia81 napisał(a)
Asia cóż mogę napisać no masz kobitko zjawiskowo na tych rabatach łany tych traw robią mega wrażenie no cuudo


Jakoś tak ostatnio widzę tylko to co nie do końca mi się podoba. Chyba jakaś chandra mnie dopada. Brakuje mi takiego zwykłego utyrania się w ogrodzie, wtedy wszystko inaczej wygląda. Jutro nareszcie mam troszkę czasu. Już zaplanowałam sobie, że łopatą popracuję bo kilka tetrisów przyda się zrobić.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 14:34, 16 wrz 2022


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Roocika napisał(a)
Asia Twój ogród to już ma efekt wow.


Gdzieniegdzie tak a są i miejsca dalekie od wymarzonych. Najbardziej to wkurza mnie ta rabata przed osikowym zagajnikiem. Tragedia. Ostatnio przyszedł mi pomysł by posadzić tam graby. Może one by sobie poradziły. Jeszcze nie wiem w jakiej formie. Najbardziej to chyba jako strzyżone kuliszcza bym widziała. Takie duże. Tylko kiedy ja się ich doczekam. Czy z takich żywopłotowych sadzonek da się wyprowadzić coś takiego? Jakbym wsadziła ze 3 szt do jednego dołka .
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Alija 16:56, 16 wrz 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8719
Margerytka40 napisał(a)
W tym sezonie zauroczyły mnie dwie nowe roślinki w moim ogrodzie. Werbena Bampton






Asiu, przepiękny początek jesieni w Twoim ogrodzie, trawy zachwycające.
Pierwszy raz widzę taką werbenę, śliczna jest, ciekawe co z nią będzie w następnym sezoni, wysieje się czy przezimuje?
Astra akurat mam, jestem z niego zadowolona, bardzo długo kwitnie i ładnie wygląda.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Helen 20:25, 16 wrz 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8292
Margerytka40 napisał(a)


Trochę po deszczu ostatnio go przygięło ale już wstał. U mnie będzie w paprociach to może się na nich przytrzyma.

Helen sam ogród to z 2000m pewnie

To nie wiem czy bym taki ogromny ogród ogarnęła
Masz co robić
____________________
Helen - Hortensjowo
Margerytka40 21:38, 16 wrz 2022


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Alija napisał(a)


Asiu, przepiękny początek jesieni w Twoim ogrodzie, trawy zachwycające.
Pierwszy raz widzę taką werbenę, śliczna jest, ciekawe co z nią będzie w następnym sezoni, wysieje się czy przezimuje?
Astra akurat mam, jestem z niego zadowolona, bardzo długo kwitnie i ładnie wygląda.


Też polubiłam tego astra i już obmyślam gdzie by posadzić go więcej. Fajnie rozjaśnia teraz cieniste miejsca i wygląda tak delikatnie. Werbena z trzech kupionych w zasadzie jedna się wybrała, jeszcze jedna jest ale ledwo zipie. Nie miałabym nic przeciwko gdyby się wysiała tylko żeby nie tak, jak patagońska
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
sylwia_slomc... 21:55, 16 wrz 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Mnie się wydaje, że dereni pagodowych się nie tnie. Widziałam kilka w Wojsławicach i nie pamiętam żeby miały blizny po cięciu....
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Margerytka40 22:21, 16 wrz 2022


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Helen napisał(a)

To nie wiem czy bym taki ogromny ogród ogarnęła
Masz co robić


No jest , jest. Dlatego też takie masowe trawiaste nasadzenia. W tych łanach mniej chwastów
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Gruszka_na_w... 22:24, 16 wrz 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Margerytka40 napisał(a)


Gdzieniegdzie tak a są i miejsca dalekie od wymarzonych. Najbardziej to wkurza mnie ta rabata przed osikowym zagajnikiem. Tragedia. Ostatnio przyszedł mi pomysł by posadzić tam graby. Może one by sobie poradziły. Jeszcze nie wiem w jakiej formie. Najbardziej to chyba jako strzyżone kuliszcza bym widziała. Takie duże. Tylko kiedy ja się ich doczekam. Czy z takich żywopłotowych sadzonek da się wyprowadzić coś takiego? Jakbym wsadziła ze 3 szt do jednego dołka .


Dobry pomysł. Nie kupuj tylko zbyt dużych sadzonek. Najlepsze będą takie 30-40 cm. Mój grabowy żywopłot (cięty w pierwszych latach 3 razy w roku) już w drugim roku zaczął się zagęszczać, a w trzecim był już zwartą ścianą wysoką na 70 cm.

Te duże sadzonki kiepsko się aklimatyzują, a te małe mają miękkie gałązki i łatwo je formować.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies