Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana 2

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana 2

antracyt 13:56, 06 maj 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11771
Jak to możliwe, że przegapiłam taką porcję zdjęć?

Kiedy zamierzasz ciachnąć cisy? U mnie część podobnie wygląda, bukszpany zresztą też.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Kasya 14:05, 06 maj 2024


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42272
mrokasia napisał(a)


To ma 2 czy 3?
Wytnij jedną gałąź przy samej ziemi.

No musiałam pójściu sprawdzić
Mają po 1 grubszej gałęzi która idzie łukowato do przodu a wszystko resztę co widać wyrasta żętej grubszej do góry
No beznadzieja
U siebie wrzucam foty
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Alija 22:05, 07 maj 2024


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8868
Przyszłam po pomoc i dzięki temu trafiłam na zdjęcia, piękne, jak zawsze.
Dobrze, że jesteś już zdrowa, o tej porze roku choroba jest podwójnie nieprzyjemna.
Ewuniu, zauważyłam, że na kilku różach młode pędy zupełnie zwiędły, raczej już po nich, czy to choroba czy jakiś szkodnik? Czy mam czymś popryskać, nie lubię chemii, ale jeśli trzeba koniecznie, to trudno.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Anda 08:41, 08 maj 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33624
antracyt napisał(a)
Jak to możliwe, że przegapiłam taką porcję zdjęć?

Kiedy zamierzasz ciachnąć cisy? U mnie część podobnie wygląda, bukszpany zresztą też.


No ja nie wiem

Cisy będę cięła pewnie za 2-3 tygodnie. Już wypuszczają nowe zielone przyrosty, a te brązowe zaczynają opadać.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 08:42, 08 maj 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33624
Kasya napisał(a)

No musiałam pójściu sprawdzić
Mają po 1 grubszej gałęzi która idzie łukowato do przodu a wszystko resztę co widać wyrasta żętej grubszej do góry
No beznadzieja
U siebie wrzucam foty


Byłam
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 08:50, 08 maj 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33624
Alija napisał(a)
Przyszłam po pomoc i dzięki temu trafiłam na zdjęcia, piękne, jak zawsze.
Dobrze, że jesteś już zdrowa, o tej porze roku choroba jest podwójnie nieprzyjemna.
Ewuniu, zauważyłam, że na kilku różach młode pędy zupełnie zwiędły, raczej już po nich, czy to choroba czy jakiś szkodnik? Czy mam czymś popryskać, nie lubię chemii, ale jeśli trzeba koniecznie, to trudno.


Oj, tak, nie lubię chorować, nie lubię tego uziemienia i słabości.

Alicjo, masz może ich fotki? Zaraz pójdę do Ciebie Mogą to być uszkodzenia przymrozkowe, a mogą to być też szkodniki. Po polsku to chyba bruzdownica? Larwy dzikiej osy tworzą tunele w gałązce róży. Są dwa rodzaje - jedne wspinają się od dołu do góry, inne od góry do dołu. Jeśli przetniesz taką uszkodzoną gałązkę to w środku widać wydrążony tunel. Takie gałązki należy całkowicie wyciąć aż do nieuszkodzonego miejsca i wyrzucić na śmieci (nie na kompost).

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Alija 22:32, 09 maj 2024


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8868
Anda napisał(a)


Oj, tak, nie lubię chorować, nie lubię tego uziemienia i słabości.

Alicjo, masz może ich fotki? Zaraz pójdę do Ciebie Mogą to być uszkodzenia przymrozkowe, a mogą to być też szkodniki. Po polsku to chyba bruzdownica? Larwy dzikiej osy tworzą tunele w gałązce róży. Są dwa rodzaje - jedne wspinają się od dołu do góry, inne od góry do dołu. Jeśli przetniesz taką uszkodzoną gałązkę to w środku widać wydrążony tunel. Takie gałązki należy całkowicie wyciąć aż do nieuszkodzonego miejsca i wyrzucić na śmieci (nie na kompost).



Ewuniu, bardzo dziękuję za poradę. Przymrozków u nas nie było, wiec pewnie szkodnik. Wycięłam zwiędnięte pędy (zaczęły już podsychać), mam nadzieję, że róże przeżyją, to akurat dwie róże Chopin i różowa nn.
Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Magara 00:30, 11 maj 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6823
Ewcia, dziś kupiłam sobie nowy łubin i oglądałam swoje orliki, które zaczynają kwitnąć
I taka zajawka mi się w głowie wyświetliła, że jak przekwitną to trzeba je ściąć do zera. Dobrze kojarzę, że tak należy zrobić? Jakoś z Tobą mi się to skojarzyło

P.S. I jak będziesz mieć chwilę zajrzyj do mnie w temacie mojego śp. Jordana i verti
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Kasya 16:47, 12 maj 2024


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42272
O Ewa, może ty wiesz jaki jest ten geranium Turco
Jak on rośnie i jak długo kwitnie ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Anda 12:00, 15 maj 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33624
Alija napisał(a)


Ewuniu, bardzo dziękuję za poradę. Przymrozków u nas nie było, wiec pewnie szkodnik. Wycięłam zwiędnięte pędy (zaczęły już podsychać), mam nadzieję, że róże przeżyją, to akurat dwie róże Chopin i różowa nn.
Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.


Nie ma za co, pozdrawiam również
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies