Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana 2

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana 2

Anda 13:17, 01 maj 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
Makao napisał(a)

Czyli na pół?


Tak, ewentualnie na trzy części, jak karpa naprawdę duża.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Rojodziejowa 13:26, 01 maj 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8672
Ale puchato!
Ewa, czy mogłabyś zebrać nasiona Anthriscus sylvestris Ravenswing?
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Gruszka_na_w... 13:30, 01 maj 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Współczuję uziemienia z powodu choroby. Mam nadzieję, że szybko odzyskasz wolność.
Ogród zieloniutki i faktycznie wygląda na "napuchnięty".
U mnie w tym sezonie sporo kłód: zbyt wczesna wegetacja, mocny przymrozek i kilkutygodniowa susza.
Przez tę suszę kukliki i orliki kwitną słabiej, a czosnkom już zasychają liście. To, co miało je zakrywać, to przemarzło. Ćwiczę się w odzyskaniu radości ogrodowej.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Anda 13:43, 01 maj 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
Rojodziejowa napisał(a)
Ale puchato!
Ewa, czy mogłabyś zebrać nasiona Anthriscus sylvestris Ravenswing?


Jasne, ale przypomnij mi się za miesiąc
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 13:46, 01 maj 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Współczuję uziemienia z powodu choroby. Mam nadzieję, że szybko odzyskasz wolność.
Ogród zieloniutki i faktycznie wygląda na "napuchnięty".
U mnie w tym sezonie sporo kłód: zbyt wczesna wegetacja, mocny przymrozek i kilkutygodniowa susza.
Przez tę suszę kukliki i orliki kwitną słabiej, a czosnkom już zasychają liście. To, co miało je zakrywać, to przemarzło. Ćwiczę się w odzyskaniu radości ogrodowej.


Też mam nadzieję. Na słońcu wytrzymać nie mogę na razie, za bardzo oczy mi łzawią.

U mnie wegetacja też była zbyt wczesna. Mieliśmy jednak dużo opadów i przymrozek nie był aż taki mocny. Mam nadzieję, że pogoda się jakoś ustabilizuje. Myślę, że niedługo Twoja radość ogrodowa wróci
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
GingerO 14:06, 01 maj 2024

Dołączył: 10 lut 2023
Posty: 126
Sniedki u Ciebie cudne, jak słoneczka, takie rozpostarte!
____________________
Ola
Joku 16:39, 01 maj 2024


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12189
Anda napisał(a)




Bardzo podoba mi się ten zakątek i oddzielenie rabat obrzeżami od żwirku.
Wkopałaś jakąś przegrodę dla malin ograniczającą ich ekspansję? Czy będziesz wykopywać rozłażące się rozłogi? A może to jakaś odmiana nie dająca odrostów. Pytam tak szczegółowo bo też bym chciała .
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Juzia 16:41, 01 maj 2024


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38813
Zdrówka!
Moja młoda też się zakatarzyła na wolne i ładną pogodę I też jak wampir na słońce wychodzić nie może Jak można chorować w taką pogodę?!??!

Tłusty już ten Twój ogród. Fotki cieszą oczy
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Anda 17:56, 01 maj 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
GingerO napisał(a)
Sniedki u Ciebie cudne, jak słoneczka, takie rozpostarte!


Też je lubię
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 17:59, 01 maj 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
Joku napisał(a)


Bardzo podoba mi się ten zakątek i oddzielenie rabat obrzeżami od żwirku.
Wkopałaś jakąś przegrodę dla malin ograniczającą ich ekspansję? Czy będziesz wykopywać rozłażące się rozłogi? A może to jakaś odmiana nie dająca odrostów. Pytam tak szczegółowo bo też bym chciała .


Dzięki Jolu
Maliny już miałam tam wcześniej. Teraz tylko posadziłam inne odmiany, bo obrzeża zostały wznowione. Nie ograniczam ich niczym. Może teraz poza te nowe brzegi nie wyjdą. Rozłogi urywam lub też koszę. Nie są jakoś szczególnie uciążliwe. Jeżyny są sto razy gorsze
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies