Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Anna i Ogród 2

Pokaż wątki Pokaż posty

Anna i Ogród 2

Makao 08:30, 25 maj 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4356
W końcu wybudziła się Gartentraume


I Alexandra od Kent


Ale History to zaczyna od początku. Jest słabo

____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Makao 08:36, 25 maj 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4356
Znalazłam róże Comte de Chambord. Wcisnęłam w kont i zapomnialam o niej.


Tu róża Savoy Hotel. Nie do zdarcia jaj na moją dziurawą opiekę . Co roku nie zawodzi


I jeszcze jedna. Na tabliczce jest że to Big Purple ale będę pewna jak rozwinie pąk
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Makao 08:36, 25 maj 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4356
I na koniec moja królowa Artemis
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Makao 08:40, 25 maj 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4356
Wrzucę jeszcze LO. Ona bardzo zaniedbana przeze mnie ale kwitnie niezawodnie co roku.
Obiecuję się poprawić. Wywaliłam jej te zawilce z nóg i podsypałam jeszcze raz obornikiem i warstwę kompostu. Może jeszcze coś wypuści w tym sezonie
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
April 08:47, 25 maj 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10310
Widzę że też nimułka urzęduje u ciebie na Soul. Pryskasz czymś czy tylko zbierasz? U mnie masakra, na większości róż. Zbieram, zbieram ale obawiam się czy to wystarczy. Chociaż czytałam że oprysk byłby mało skuteczny. Nie chcę chemii ale normalnie nie nadążam z obrywaniem liści. Na brzozach też się pojawiła i pozwijała listki.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Nowa12 09:23, 25 maj 2023


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
U mnie też na rózach i nimułka i mszyce i jakieś gasienice wygryzające dziury w liściach. Ledwo wystartowały u mnie i już plaga robactwa. Trudna ta różana miłość .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Judith 09:24, 25 maj 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10072
Ania, dzięki Tobie wczoraj posadziłam 20 mieczyków . Dziękuję za przypomnienie .

I jeszcze w temacie okien się wypowiem . Masz je juz zamówione? Bo jeśli obawiasz się koloru na ramach w domu to mogą być dwukolorowe: w środku białe, na zewnątrz innego koloru. Ja tak mam .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Makao 09:49, 25 maj 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4356
April napisał(a)
Widzę że też nimułka urzęduje u ciebie na Soul. Pryskasz czymś czy tylko zbierasz? U mnie masakra, na większości róż. Zbieram, zbieram ale obawiam się czy to wystarczy. Chociaż czytałam że oprysk byłby mało skuteczny. Nie chcę chemii ale normalnie nie nadążam z obrywaniem liści. Na brzozach też się pojawiła i pozwijała listki.

Źle podpisałam róże. Już poprawiłam.

Liście pozwijane ma Goethe ale nic tam nie ma. Nie wiem czemu się tak pozwijały.

Co do oprysków chemią to też jestem przeciwna. Ale moją LO co roku masowo atakują skoczki. Zbieranie niewiele pomaga. Nie dawałam już rady i kiedyś na spotkaniu z Danusią zapytałam co robić.
Poradziła oprysk. Pomimo tego że jest też przeciwniczką chemii. Wg niej jeśli roślina jest zagrożona i można ją stracić, ewidentnie robi się słaba to trzeba zrobić oprysk. Więc zawsze mam w zanadrzu jakiś środek i stosuję tylko i wyłącznie gdy ewidentnie jest to konieczne.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Makao 09:55, 25 maj 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4356
Judith napisał(a)
Ania, dzięki Tobie wczoraj posadziłam 20 mieczyków . Dziękuję za przypomnienie .

I jeszcze w temacie okien się wypowiem . Masz je juz zamówione? Bo jeśli obawiasz się koloru na ramach w domu to mogą być dwukolorowe: w środku białe, na zewnątrz innego koloru. Ja tak mam .

Polecam się na przyszłość.

Okna już są tu na miejscu i czekają na wstawienie. Nie chciałam dwukolorowych. Po prostu zraziłam się do białych ram i nie chcę ich nigdy więcej.
Będzie dobrze. Nie mogę się doczekać.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
April 11:49, 25 maj 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10310
Nimułka nakłuwa listki, które tak się zwijają i składa tam jaja. Potem masz takie kilkumilimetrowe gąsienniczki które zżerają róże. U mnie to plaga. Może u ciebie jakieś pojedyncze. Tego nie widać na pewnym etapie. Ja chyba też tak miejscowo tylko psiknę bo w tym roku to już plaga. Jak były atakowane w niedużych ilościach to się nie przejmowałam ale natura sobie nie radzi z tym szkodnikiem to chyba muszę pomóc. Poczekam aż zauważę gąsiennice, to będzie skuteczniejsze działanie.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies