Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Anna i Ogród 2

Pokaż wątki Pokaż posty

Anna i Ogród 2

Makao 19:09, 24 maj 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4356
Kasya napisał(a)


No to chyba aleja dębowa sie szykuje przed posesją

Gdyby było miejsce to bym wsadziła na przedpłociu ale nie mogę tam wsadzić takiego olbrzyma. Na razie będą w doniczkach. A potem będę myśleć.
Może bonsai zrobię
https://pin.it/5u7gdPH
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Makao 19:11, 24 maj 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4356
mrokasia napisał(a)
Też pomyślałam o posadzeniu dębów gdzieś na przedpłociu. Ale to ogromniaste drzewa rosną… Ja swoje siewki wywalam bez sentymentów.

U mnie właśnie zagrzmiało choć słońce jeszcze świeci. A ja mam dach przykryty folią….

Gdyby to był jakiś odmianowy np. kolumnowy to bym wsadziłam w tą dziurę nad którą ostatnio debatowaliśmy.
No ale nie wiem co to za dęby. Odmianowe czy pospolity.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
JoannA 19:20, 24 maj 2023


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Siewki dębów wyrywam i wyrzucam. Pewnie las bym już posadziła przez tyle lat.
Pracowita ta moja wiewiórka
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
JoannA 19:21, 24 maj 2023


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Deszcz już potrzebny, ale tylko się zachmurzyło i nic
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Mary 19:31, 24 maj 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3515
Makao napisał(a)
Podczas sadzenia mieczyków natknęłam się na siewkę dębu. Wyrwałam i wyrzuciłam. Ale potem spotkałam jeszcze dwie i zrobiło mi się ich żal. Wykopałam i wsadziłam w doniczki. Nie wiem co z nimi zrobię jak się przyjmą

Daj znać, jakbyś chciała jeszcze jakieś dęby, klony, kasztanowce. Przygotuję Ci dziesiątki doczniczek z sadzonkami.
Możesz wybrać czy chcesz dąb z takimi liśćmi zaokrąglonymi czy większymi kańciastymi.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Makao 21:34, 24 maj 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4356
JoannA napisał(a)
Deszcz już potrzebny, ale tylko się zachmurzyło i nic

Ja już podlałam ogród. Susza straszna
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Makao 21:35, 24 maj 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4356
Mary napisał(a)

Daj znać, jakbyś chciała jeszcze jakieś dęby, klony, kasztanowce. Przygotuję Ci dziesiątki doczniczek z sadzonkami.
Możesz wybrać czy chcesz dąb z takimi liśćmi zaokrąglonymi czy większymi kańciastymi.

Nie dzięki. Też mam klony i inne. Cisy, sosny też mam. Tylko te dęby wzięłam na próbę. Siewki cisów i sosny rosną w gruncie
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
LIDKA 23:26, 24 maj 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7331
Ania od ciemnych ram okien w domu nie jest ciemniej. Wiem bo 20 lat mialam białe a teraz mam orzechowe.

Te crimsony to dziwadła. Mam 3 i każdy inny.
Jeden rośnie kolumnowo i pędzi jak szalony. Drugi wyraźna kulka będzie.
A trzeci dosadziłam zeszłego roku. Szczepiony i powinien być kulisty ale chyba będzie chudy długi.
Fajne te ich liście. Takie aksamitne i kolor piękny cały sezon. Szybko startują.
A sieją się że plewić trzeba.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Makao 08:04, 25 maj 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4356
LIDKA napisał(a)
Ania od ciemnych ram okien w domu nie jest ciemniej. Wiem bo 20 lat mialam białe a teraz mam orzechowe.

Te crimsony to dziwadła. Mam 3 i każdy inny.
Jeden rośnie kolumnowo i pędzi jak szalony. Drugi wyraźna kulka będzie.
A trzeci dosadziłam zeszłego roku. Szczepiony i powinien być kulisty ale chyba będzie chudy długi.
Fajne te ich liście. Takie aksamitne i kolor piękny cały sezon. Szybko startują.
A sieją się że plewić trzeba.

Pocieszyłaś mnie i z oknami i z klonami. Dzięki.
O tych klonach piszesz że sie sieją?
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Makao 08:18, 25 maj 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4356
Patrzyłam na swoje róże bo dostały sporą dawkę i obornika i wieloskładnikowych bo i azotu. Posypałam dziś kompostu w nogi. Niektóre fajne baty puściły
Schneewitthen jeszcze słabo


Goethe


Soul


Aphrodite
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies