Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Malinowy zakątek

Pokaż wątki Pokaż posty

Malinowy zakątek

Mary 20:45, 04 maj 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3517
NowaKiKi napisał(a)
Ściezka na taras wyznaczona i zabetonowane obrzeża pod nią.

Klaudia.
Zastanawiałam się czy to napisać czy nie, bo sprawię Ci przykrość.
Niepokoi mnie ten lewy krawężnik od rogu w kierunku taczki. Wydaje się zabetonowany bardzo wysoko, a trawa jest odsunięta.
Czy tam ma docelowo dochodzić trawnik? Obawiam się, że to nie będzie estetycznie wyglądać. Nie da się nad tym betonem utrzymać trawy. Nawet jak to zasypiasz cienką warstwą ziemi to trawnik będzie na tym kawałku usychał.
Mam nadzieję, że może zdjęcie przekłamuje i ten beton jest wiele niżej niż krawężnik.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
LIDKA 22:00, 04 maj 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7491
Ania sprawnej szybko nogi życzę.

Ścieżka fajnie się zapowiada. Powiedz co będzie w drewnianej skrzyni.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
NowaKiKi 22:36, 04 maj 2023


Dołączył: 26 gru 2022
Posty: 635
Mary, częściowo bedzie trawa a częściowo rabata (jeszcze k9e zdecydowałam gdzie będzie się kończyć rabata). Trawnik który jest widoczny nie jest docelowy, tam na pewno trzeba dosypac ziemi, zrobic spadek.
Przy kostce brukowej trzeba dostpac dużo, ale tam będą rośliny więc chce jakiejś lepszej ziemi dlatego tam wydaje się że obrzeża są dość wysoko.
____________________
Klaudia (śląsk) / Malinowy zakątek
NowaKiKi 22:38, 04 maj 2023


Dołączył: 26 gru 2022
Posty: 635
Lidka, w skrzynce chciałabym posadzić pomidory i ogórki (to życzenia mojego syna) dla mnie fasolka szparagowa, kalarepa i się okaże ile miejsca jeszcze będzie i jakie sadzonki kupie.
____________________
Klaudia (śląsk) / Malinowy zakątek
Judith 22:43, 04 maj 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10209
Klaudia, idąc tropem ewentualnych problemów opisanych przez Mary, zachęcam Cię do rozważenia - przy ewentualnych kolejnych obrzeżach - nie używania w ogóle betonu. Zwykłe wkopanie obrzeży jest całkowicie wystarczające w ogrodzie. I ma same zalety - można je przełożyć bez żadnych problemów i nakładów pracy, można sadzić rośliny i trawę blisko nich.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
NowaKiKi 07:30, 05 maj 2023


Dołączył: 26 gru 2022
Posty: 635
Dzieki za rady, spróbujemy tak że sciezka z drugiej strony domu i zobaczymy.
____________________
Klaudia (śląsk) / Malinowy zakątek
NowaKiKi 17:02, 27 maj 2023


Dołączył: 26 gru 2022
Posty: 635
Cześć Wam! Troche mnie nie było za dużo nie zrobione, choroba została na troche dłużej i jeszcze walczymy ale wcześniej zamowilione roślinki wlasnie przyszły
7 sztuk paproci, 2 hosty Partiot i wyczekany żylistek szorstki Pride of Rochester



Mąż bedzie dzisiaj je sadzic, pozostaje je rozplanować i dokupować nowe roślinki mam nadzieję ze następne juz posadzę sama
____________________
Klaudia (śląsk) / Malinowy zakątek
Roocika 12:26, 05 cze 2023


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Judith napisał(a)
Klaudia, idąc tropem ewentualnych problemów opisanych przez Mary, zachęcam Cię do rozważenia - przy ewentualnych kolejnych obrzeżach - nie używania w ogóle betonu. Zwykłe wkopanie obrzeży jest całkowicie wystarczające w ogrodzie. I ma same zalety - można je przełożyć bez żadnych problemów i nakładów pracy, można sadzić rośliny i trawę blisko nich.

Ja się z tym nie zgadzam do końca- w przypadku gliny krawężniki będą tańczyć. Trzeba dać choć trochę podsypki cementowej. Nie wiem jaką masz glebę.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
NowaKiKi 12:31, 05 cze 2023


Dołączył: 26 gru 2022
Posty: 635
Gleba gliniasta.

Zobaczymy czy bedzie rosła trawa
____________________
Klaudia (śląsk) / Malinowy zakątek
tuberculosa 10:17, 06 cze 2023


Dołączył: 20 paź 2022
Posty: 26
Fajny ogródek i zbliżony z moimi początkami "ogrodowania" Piękną masz werbenę!
Doczytałam że masz synka - czy można zapytać w jakim wieku?
____________________
Ada Mały ogródek - domeczek na wschodzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies