Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Malinowy zakątek

Pokaż wątki Pokaż posty

Malinowy zakątek

Mary 22:38, 25 kwi 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3517
anuska2507 napisał(a)
Do propozycji Marty dodam jabłoń Royal Beauty o płaczącym pokroju, ale faktycznie trzeba się zastanowić, jak jabłonie radzą sobie z mniejszą ilością słońca. Z tego samego powodu bez Eva może nie wybarwić się na ciemny kolor i będzie zielonkawy. Jest też odmiana o podobnych kształtem liściach, ale jasnozielonych - Golden Tower.

Golden Tower na zacienionym stanowisku jest u mnie zwyczajnie zielony. Obawiam się, że do jasnego wybarwienia potrzebuje słońca.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
MartaCho 07:55, 26 kwi 2023

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2255
An_na napisał(a)
Klaudia,
taka moja propozycja, trochę koślawa bo na tel. gryzdałam


Cos zimozielonego na pniu- 2 lub lepiej 3 szt. ale nie wiem czy się zmieszczą 3
Pomiędzy pnie średnie trawy, przed trawami Anabelle strong (może mądrzejsze głowy doradzą jakie trawy by się nadawały) albo pominąć trawy i dać Anabelle bliżej tego na pniu.
W nogach anabelek hakonechloa all gold lub green hills.
Pomiędzy można dołożyć kulki z bukszpanu lub cisa.
A całkiem z przodu czerwone lub bordowe żurawki. Nie muszą być w rządku, mogą być plamami



Pomysł fajny, Strong Annabelle na pewno nadaje się do cienia, ale dorasta do 1,5 m, więc to, co na pniu, musiałabyś mieć szczepione na wysokości 180cm pewnie. Plus korona to już może zahaczać o dach. Dodatkowo przyszło mi do głowy, że to może być takie miejsce, z którego zimą zjeżdża śnieg z dachu, prawda? Nie widzę na dachu "śniegołapów", czyli może jednak trawy, które tak, czy inaczej trzeba ściąć wiosną, nawet jeśli je śnieg trochę zmaltretuje.
O jabłonkach piszą internety tak: jeśli zależy nam na jego intensywnym ubarwieniu, warto wybrać mu miejsce dobrze nasłonecznione, chociaż w półcieniu nie powinno prezentować się gorzej.
Myślę, że od 15 do wieczora jest dla nich jeszcze wystarczająco dużo słońca.
____________________
Marta Ogród zacząć czas
An_na 07:57, 26 kwi 2023


Dołączył: 16 lip 2022
Posty: 1679
MartaCho napisał(a)


Pomysł fajny, Strong Annabelle na pewno nadaje się do cienia, ale dorasta do 1,5 m, więc to, co na pniu, musiałabyś mieć szczepione na wysokości 180cm pewnie. Plus korona to już może zahaczać o dach. Dodatkowo przyszło mi do głowy, że to może być takie miejsce, z którego zimą zjeżdża śnieg z dachu, prawda? Nie widzę na dachu "śniegołapów", czyli może jednak trawy, które tak, czy inaczej trzeba ściąć wiosną, nawet jeśli je śnieg trochę zmaltretuje.
O jabłonkach piszą internety tak: jeśli zależy nam na jego intensywnym ubarwieniu, warto wybrać mu miejsce dobrze nasłonecznione, chociaż w półcieniu nie powinno prezentować się gorzej.
Myślę, że od 15 do wieczora jest dla nich jeszcze wystarczająco dużo słońca.


Celne uwagi, o śniegu nie pomyślałam
____________________
Ania**Ania na Żuławach
NowaKiKi 10:10, 26 kwi 2023


Dołączył: 26 gru 2022
Posty: 643
Mary napisał(a)

U mnie w takiej formie próbuję prowadzić kaliny japońskie Watanabe.

I jak sie udaje? Masz jakieś zdjęcie u siebie, albo może zrobisz i pokażesz?
____________________
Klaudia (śląsk) / Malinowy zakątek
NowaKiKi 10:23, 26 kwi 2023


Dołączył: 26 gru 2022
Posty: 643
Marta, bardzo trafna uwaga ze śniegiem, na pewno coś tam spada, ale sądzę że większość pojdzie na ścieżkę, ale to się okaże. Nie pomyślałam tej zimy seby zmierzyć w jakiej odległości od domu spada snieg.

Przed domem bedzie tez druga rabata, bliżej ogrodzenia i tam właśnie chciałam drzewko typy placzace, więc jabłonka jak najbardziej do rozważenia bo tam jest słonecznie na tej drugiej rabacie bo już dom nie rzuca cienia.
____________________
Klaudia (śląsk) / Malinowy zakątek
NowaKiKi 17:10, 02 maj 2023


Dołączył: 26 gru 2022
Posty: 643
Niespodzianka od sąsiadki


Kupiła w biedronce dla siebie i pomyślała że na pewno tez bym chciała
____________________
Klaudia (śląsk) / Malinowy zakątek
An_na 20:16, 02 maj 2023


Dołączył: 16 lip 2022
Posty: 1679
Fajna sąsiadka
Ja sobie kupiłam purpurowego i tak patrząc na Twojego, żałuję teraz, że nie wzięłam też tego limonkowego. Piękny jest
____________________
Ania**Ania na Żuławach
Kordina 00:26, 03 maj 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4799
Tacy sąsiedzi to skarb
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
NowaKiKi 05:59, 03 maj 2023


Dołączył: 26 gru 2022
Posty: 643
An_na napisał(a)
Fajna sąsiadka
Ja sobie kupiłam purpurowego i tak patrząc na Twojego, żałuję teraz, że nie wzięłam też tego limonkowego. Piękny jest

Ja sie przymierzałam do purpurowego ale mialam szukać dopiero po majówce. Z informacji od sąsiadki nigdzie nie było, żeby zdobyć 2 sztuki dla siebie i mnie objechała z 10 biedronek.
____________________
Klaudia (śląsk) / Malinowy zakątek
NowaKiKi 18:58, 04 maj 2023


Dołączył: 26 gru 2022
Posty: 643
Pracowita majówkę, w zasadzie tylko mojego męża, bo ja problemy z noga i musiałam leżeć.
Trawnik zwertykulowany i później nawieziony.
Skrzynia na warzywa juz stoi, pomalowana, częściowo wypełniona, brakuje kompostu tylko.

Ściezka na taras wyznaczona i zabetonowane obrzeża pod nią.
____________________
Klaudia (śląsk) / Malinowy zakątek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies