Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moje małe, zielone miejsce na ziemi...

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje małe, zielone miejsce na ziemi...

Wafel 17:52, 02 sie 2023


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 987
Tak ładna Royal B., ale ona bordowe liście ma, wolę chyba zielone drzewko.
____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
Wafel 18:50, 02 sie 2023


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 987
Dziś na spacerze w Gdańsku bardzo spodobała mi się prosta miejska kompozycja z trzcinnika Overdam i nisko strzyżonej w kostkę pęcherznicy, chyba Lady in Red bo była bardziej czerwona niż bordowa. Szerokie pasy trzcinnika co jakiś czas przerywały długie pola pęcherznicy wzdłuż ulicy. Proste, ale efektowne.


____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
Wafel 22:37, 02 sie 2023


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 987
Jeszcze pytanie do Was jakie trawy oprócz trzcinników i wydmurzyc byście poradzili na rabatę osiedlową gdzie podlewanie tylko w razie upałów z inicjatywy sąsiedzkiej od czasu do czasu.
A może nie trawy tylko coś innego co trochę wypełni, zadarni puste miejsca? Ziemia raczej piaszczysta, trochę gliny miejscami, nawiezione trochę czarnoziemu.
____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
Wafel 22:50, 02 sie 2023


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 987
To taka inicjatywa sąsiedzka żeby to jakoś zagospodarować, nie daliśmy żadnej geowłókniny, nie wiem czy to błąd, trochę od czasu do czasu musimy pielić. Trawnika nie chcieliśmy, bo kto by tam kosił, pewnie by psy tylko tam brudziły a sucha trawa straszyła przez większość sezonu. Trochę jednak nie do końca to wszystko dobrze przemyślane, tak teraz myślę.

____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
Wafel 23:08, 02 sie 2023


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 987
Pod murem jest posadzona tawuła Grefsheim za tym załamaniem nie bardzo to widać są trzmieliny i dereń Elegantissima. Na narożniku pęcherznica Lady in Red. To łysawe drzewko teraz trochę lepiej wygląda to magnolia, którą posadziła sąsiadka niemająca pojęcia o ogrodnictwie, nawet nie wiem jak i w co była wsadzona ta bidula. Kompozycja wokół kamienia to iglaki, trzmielina Fortunea, kilka sztuk jałowców płożących i kilka berberysów. Po obwodzie w dwóch rzędach tawuła japońska Goldflame i jeszcze od frontu 2 pęcherznice Lady in Red. W głębi rabaty wiśnia Kanzana nieszczepiona. Z tyłu za nią tamaryszek, są też 3 sztuki tawuły nippońskiej rozrzucone jako akcenty. Ktoś z sąsiadów kupił też klona palmowego, ale nie wiem czy on tam da radę, na razie daje (;
____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
ElzbietaFranka 23:14, 02 sie 2023


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13915
Przysypać kora i zaczekać do przyszłego roku nie ma co na gwałt sądzić widzę, że tam posadzone jałowce płozace.
Wbić tablice "nie dla psów".
U nas największy psi wychodek byl przy bramie/furtce posadzili berberysy thumberga i się skończyło.
Ogólnie dobrze zrobione.
Trzeba obsadzić berberysami. Zobacz ogrody Larix sprzedają krzewy we wiązkach.

Przy kamieniu jak najmniejsze rośliny.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Wafel 23:29, 02 sie 2023


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 987
Jeszcze pytanie ja gęsto sadzić jałowce płożące, niskie odmiany żeby zrobić taki jakby dywanik np. odmianę Prince of Wales?
____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
Wafel 23:36, 02 sie 2023


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 987
ElzbietaFranka napisał(a)
Przysypać kora i zaczekać do przyszłego roku nie ma co na gwałt sądzić widzę, że tam posadzone jałowce płozace.
Wbić tablice "nie dla psów".
U nas największy psi wychodek byl przy bramie/furtce posadzili berberysy thumberga i się skończyło.
Ogólnie dobrze zrobione.
Trzeba obsadzić berberysami. Zobacz ogrody Larix sprzedają krzewy we wiązkach.

Przy kamieniu jak najmniejsze rośliny.


Dzięki za odzew. Tam jest trzmielina, którą będziemy ciąć żeby nie zarosła całkiem kamienia i właśnie te płożące jałowce ale nie wiem jak gęsto powinno się je sadzić. Faktycznie może więcej tych kolczastych berberysów dodać, choć cięcie tego to masakra...
Korę już uzupełniliśmy ale nie sypiemy tam gdzie się jeszcze zastanawiamy co dosadzić.
____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
Makao 07:38, 03 sie 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4264
Wafel napisał(a)
Pod murem jest posadzona tawuła Grefsheim za tym załamaniem nie bardzo to widać są trzmieliny i dereń Elegantissima. Na narożniku pęcherznica Lady in Red. To łysawe drzewko teraz trochę lepiej wygląda to magnolia, którą posadziła sąsiadka niemająca pojęcia o ogrodnictwie, nawet nie wiem jak i w co była wsadzona ta bidula. Kompozycja wokół kamienia to iglaki, trzmielina Fortunea, kilka sztuk jałowców płożących i kilka berberysów. Po obwodzie w dwóch rzędach tawuła japońska Goldflame i jeszcze od frontu 2 pęcherznice Lady in Red. W głębi rabaty wiśnia Kanzana nieszczepiona. Z tyłu za nią tamaryszek, są też 3 sztuki tawuły nippońskiej rozrzucone jako akcenty. Ktoś z sąsiadów kupił też klona palmowego, ale nie wiem czy on tam da radę, na razie daje (;

Zaszaleliście
Chyba każdy dał co miał

Narzekasz na cięcie kolczastych berberysów to poczekaj aż przyjdzie czas cięcia jałowców płożących.
One rosną tak szeroko jak im na to pozwolisz.

Możesz wybrać berberysy pionowe nie rozłażące się. Np. Erecta
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Wafel 14:13, 03 sie 2023


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 987
Ale jałowce nie kłują bynajmniej nie mają takich kolców ☺
____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies