Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Aranżacja ogródka przy zabudowie bliźniaczej.

Pokaż wątki Pokaż posty

Aranżacja ogródka przy zabudowie bliźniaczej.

Rojodziejowa 18:09, 26 lut 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8558
Ostatnia moja wariacja - ścieżki w rabacie.



____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Anda 18:15, 26 lut 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33507
Myślę, że Saskia jest początkująca i takie "odważne" rozwiązania jeszcze nie dla niej

Borówki wymagają kwaśnej ziemi, inaczej będą chorować.

Laurowiśnie u sąsiada już długo rosną?

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
SaskiaFarkas 18:21, 26 lut 2024

Dołączył: 16 lut 2024
Posty: 183
Dokładnie Ewa jest tak jak piszesz. Jestem początkująca. Laurowiśnie posadzone rok temu. Idąc dziś na spacer z psem widziałam tak wysoki szpaler oraz szerokość laurowiśni, że na 100% go nie dam jako tło rabaty zimozielonej.
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11783-aranzacja-ogrodka-przy-zabudowie-blizniaczej
Anda 18:23, 26 lut 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33507
Czyli dobrze rosną u sąsiada. Współczuję tych monstrów.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
SaskiaFarkas 18:31, 26 lut 2024

Dołączył: 16 lut 2024
Posty: 183
Tak jak narysowałaś. Tak planuje rabaty w pierwszym etapie


Rojodziejowa napisał(a)
Ostatnia moja wariacja - ścieżki w rabacie.



____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11783-aranzacja-ogrodka-przy-zabudowie-blizniaczej
SaskiaFarkas 18:36, 26 lut 2024

Dołączył: 16 lut 2024
Posty: 183
Anda napisał(a)
Czyli dobrze rosną u sąsiada. Współczuję tych monstrów.

To akurat było przy drodze i mieli bardzo duży ogród więc pewnie celowo były tak prowadzone aby się odgrodzić. Tutaj akurat tego może nie widać ale robiły wrażenie.
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11783-aranzacja-ogrodka-przy-zabudowie-blizniaczej
Anda 19:12, 26 lut 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33507
Po paru latach laurowiśnie rosną jak wściekłe i trzeba je przycinać co najmniej dwa razy w roku. Myślę, że laurowiśnie Twoich sąsiadów są posadzone zbyt blisko płotu.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
SaskiaFarkas 14:36, 28 lut 2024

Dołączył: 16 lut 2024
Posty: 183
Witam wszystkich ponownie i proszę o pomoc w doborze roślin na pierwszą rabatę przy płocie tam gdzie niestety jest bardzo wąsko (3m od budynku do ogrodzenia



Początkowo pisałam wam, że chciałam tam posadzić w jednym rzędzie trzmielinę na pniu -obok niej trawę Morning light i hortensję(jakąś mniejszą odmianę).
Lidka pisała, że hortensja w tej rabacie nie będzie w moim przypadku dobrym posunięciem. A może zamiast takiej rabaty zrobić mieszany żywopłot lub jednolity i dać kolorowe byliny z trawami. Rabata od ścieżki w stronę ławeczki może być oczywiście szersza.

Drugie pytanie to proponujecie przed tarasem, jakie drzewka i tło czyli żywopłot. Nie chcę wysokiego za siatka są drzewa daje mi to złudne poczucie przestrzeni (tylko po skosie w prawo widać nowy powstały budynek.
Pozdrawiam
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11783-aranzacja-ogrodka-przy-zabudowie-blizniaczej
Judith 14:53, 28 lut 2024


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9955
Potraktowałabym to miejsce nie jako rabatę przy ogrodzeniu, ścieżkę i rabatę przy domu, ale jako rabatę przez którą jest przejście po ścieżce . Być może takie spojrzenie pozwoli na właściwy dobór roślin .
Ścieżka musi być w tym miejscu z uwagi na wejście do domku gospodarczego, to jest jasne. Jakiej szerokości planujesz ścieżkę? - czy na szerokość drzwi domku, czy węższą? Ile w związku z tym byłoby miejsca między ogrodzeniem a ścieżką?
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Rojodziejowa 14:58, 28 lut 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8558
Też tak uważam, jak Judith. Dlatego narysowałam tą część całą na zielono - jako rabatę z utopioną w niej ścieżką.

No i zaczęłabym od wyboru tych grubszych rzeczy, jak drzewa, czy żywopłot, żeby do tego potem dobrać resztę.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies