Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Aranżacja ogródka przy zabudowie bliźniaczej.

Pokaż wątki Pokaż posty

Aranżacja ogródka przy zabudowie bliźniaczej.

SaskiaFarkas 20:19, 28 lut 2024

Dołączył: 16 lut 2024
Posty: 209
Rojodziejowa napisał(a)
Też pomyślałam o trzmielinie na siatce, nawet szukałam takiej zielonej pnącej odmiany, bo ja kojarzę tylko te pstrokate.

To ja mam owszem na myśli jedno podłoże bez dzielenia obrzeżem, ja wybrałabym korę Tyle, że włożone w to płyty a w tym podłożu wsadzone rośliny przenikające się. Dokładnie jeszcze nie znalazłam tego, o co mi chodzi, ale w przybliżeniu:
takie
lub takie
albo takie


Teraz już zrozumiałam. Bardzo mi się ten pomysł podoba a piny mnie zachwyciły !!! Tak zrobię tylko bardziej chciałam prostokątne płyty chodnikowe jak w ostatnim pinie. A na siatce trzmielina zielona lub cisy.

Ile trzeba mi tłumaczyć żebym zrozumiała
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11783-aranzacja-ogrodka-przy-zabudowie-blizniaczej
DariaB 20:22, 28 lut 2024


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3062
SaskiaFarkas napisał(a)


Teraz już zrozumiałam. Bardzo mi się ten pomysł podoba a piny mnie zachwyciły !!! Tak zrobię tylko bardziej chciałam prostokątne płyty chodnikowe jak w ostatnim pinie. A na siatce trzmielina zielona lub cisy.

Ile trzeba mi tłumaczyć żebym zrozumiała

No widzisz coś podobnego ci poponowałam na moim rysunku mogłam piny od razu dać haha
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Rojodziejowa 20:38, 28 lut 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8697
Jeszcze tutaj i tutaj sobie zerknij. Ten kwadrat w trawie to jak wycinek tej ścieżki, którą sobie u Ciebie wyobrażam
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
pestka56 20:51, 28 lut 2024


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4463
SaskiaFarkas napisał(a)

O trzmielince też myślałam. Tylko nie o pstrokatej bo wtedy nie ma jednolitego tła ale ta Coloratus bardzo mi się podoba. Jest zielona . Muszę się zastanowić. Cis koło domu a na przeciw tarasu trzmielinę czy odwrotnie?


'Coloratus' na jesień przebarwia się na purpurowo.
Trzmielinę wykorzystaj tam, gdzie masz mniej miejsca. Cis jest szerszy.
____________________
Kasia
Angelika95 20:53, 28 lut 2024


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 1024
Wow, inspiracje od Asi boskie
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
SaskiaFarkas 09:09, 29 lut 2024

Dołączył: 16 lut 2024
Posty: 209
Marcin89 napisał(a)
To wkradła się pomyłka, żywopłot grabowy będzie w innym miejscu. Na pewno będę wrzucał foty, to zobaczysz
W wąskim miejscu raczej dam thuje.

Musiałam źle doczytać . W ostatnim czasie jest taka nagonka na thuje a mi się one bardzo podobają. Zwłaszcza stosunkowo młode okazy takie do 2m. Piękne tło dla roślin ozdobnych robią i dają poczucie prywatności w formie osłony.
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11783-aranzacja-ogrodka-przy-zabudowie-blizniaczej
SaskiaFarkas 09:12, 29 lut 2024

Dołączył: 16 lut 2024
Posty: 209
DariaB napisał(a)

No widzisz coś podobnego ci poponowałam na moim rysunku mogłam piny od razu dać haha


Oczywiście pamiętam, tylko wtedy rozmawialiśmy o zagospodarowaniu terenu przed tarasem i ścieżkami a w tym miejscu chciałam trochę trawnika. Nie mniej każdy głos jest dla mnie istotny za co bardzo dziękuję za komentarze.
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11783-aranzacja-ogrodka-przy-zabudowie-blizniaczej
SaskiaFarkas 12:17, 29 lut 2024

Dołączył: 16 lut 2024
Posty: 209
Rojodziejowa napisał(a)
Jeszcze tutaj i tutaj sobie zerknij. Ten kwadrat w trawie to jak wycinek tej ścieżki, którą sobie u Ciebie wyobrażam


Nie wczytuje mi się pierwszy pin ale drugi już tak. Bardzo ładnie to wygląda . Nawet pokazane jest jak ją zrobić co daje mi jakieś wyobrażenie, że nie musze wszędzie sypać grysu granitowego. Natomiast jednego mi brakuje w takiej rabacie- roślin zimozielonych.

Jakie rośliny użyć by rabata przy ścieżce była całoroczna? Trawy zimozielone? Kulki z ostrokrzewu/thuji Danicy, bukszpanu, cisu ?
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11783-aranzacja-ogrodka-przy-zabudowie-blizniaczej
DariaB 12:31, 29 lut 2024


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3062
SaskiaFarkas napisał(a)


Oczywiście pamiętam, tylko wtedy rozmawialiśmy o zagospodarowaniu terenu przed tarasem i ścieżkami a w tym miejscu chciałam trochę trawnika. Nie mniej każdy głos jest dla mnie istotny za co bardzo dziękuję za komentarze.

No tak, ale ogólne założenie jest takie żeby zatopić ścieżkę w rabatach, a już od Was zależy czy ta ścieżka będzie szła bokiem, czy będzie szła przez środek ogrodu, może iść też nieregularnie tak żeby sprawiać wrażenie, że za zakrętem coś czeka. Ogród trzeba dopasować do siebie, a nie siebie do ogrodu, masz czystą kartę a to łatwiejsze niż robienie po kimś.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
DariaB 12:33, 29 lut 2024


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3062
SaskiaFarkas napisał(a)


Nie wczytuje mi się pierwszy pin ale drugi już tak. Bardzo ładnie to wygląda . Nawet pokazane jest jak ją zrobić co daje mi jakieś wyobrażenie, że nie musze wszędzie sypać grysu granitowego. Natomiast jednego mi brakuje w takiej rabacie- roślin zimozielonych.

Jakie rośliny użyć by rabata przy ścieżce była całoroczna? Trawy zimozielone? Kulki z ostrokrzewu/thuji Danicy, bukszpanu, cisu ?

Drugi link to jest dokładnie to co mnie inspirowało jak patrzyłam na Twój ogród, widzę, że Asi podobne w duszy gra
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies