Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przy ścieżce

Pokaż wątki Pokaż posty

Przy ścieżce

vita 19:58, 01 kwi 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Tutaj Muszę jeszcze w stopce dopisać: aktualny
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 20:06, 01 kwi 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
LIDKA napisał(a)
Vita podglądałam Twój poprzedni wątek.
Masz dużo roślinek rarytasów a mandragora to kojarzy mi się z serią SAGA O LUDZIACH LODU.

Ogród masz piękny i dojrzały.


Czytałam kiedyś z zapartym tchem Ale roślina z innych inspiracji, legendarna, bardzo chciałam ją mieć, bez wzajemności, może jednak się uda? Ale wykopywać dojrzałej nie odważę się! Trudno nazwać moje rośliny rarytasami, taka klasyka, po nowości już nie sięgam. Miło mi, że zajrzałaś
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 20:33, 01 kwi 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Jak cieszą kwiatki, żonkile, których nie sadziłam, pierwiosnki, których moc wszędzie, i konwalnik, który zagarnia moją piwonię. Pod ławką sangwinaria, a centralnie zawilce blanda od Joli





Szykuję tu miejsce dla paproci, wysadzę liliowce, konwalniki też, no i piwonię. To doskonałe miejsce dla paproci, mam w doniczkach drugi sezon



Coraz więcej zdrewniałego do cięcia.

____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
sylwia_slomc... 20:37, 01 kwi 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81949
Dobrze, że zajrzałam bo bym przegapiła, nie darowałabym sobie Od razu zaznaczam
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 20:49, 01 kwi 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81949
U Ciebie cebulica jak chwast ogród zadarnia, u mnie zamiast przyrosnąć póki co zanika. Chyba jej ziemia moja nie pasi, albo coś ja wyżera. Kadry zachwycające, mnie zawsze Twojego ogrodu za mało
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Joku 21:07, 01 kwi 2024


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12119
Popatrzyłam na tytuł nowego wątku nie widząc kto jest autorem /autorką i pomyślałam sobie że to musisz być ty .
Piszesz że rośliny pospolite, nic nadzwyczajnego. Nieprawda, dużo, dużo rarytasów. Chociażby taka mandragora . Jakoś nie kojarzyłam tej nazwy z rośliną, raczej z czymś egzotycznym, tajemniczym. No i ten dywanik cypripedium formosanum . Pięknie musi wyglądać jak zakwitnie.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Basieksp 21:10, 01 kwi 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10243
Też zaznaczam dużo ciekawych roślin, ciekawie je opisujesz, napewno będę tu często wracać a na początek, zaciekawiły mnie Twoje narcyze, których nie sadziłaś? były już, czy ktoś zrobił Ci taki prezent a, dodam jeszcze tylko, zegar bardzo ładny, świetny
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
vita 21:50, 01 kwi 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
sylwia_slomczewska napisał(a)
U Ciebie cebulica jak chwast ogród zadarnia, u mnie zamiast przyrosnąć póki co zanika. Chyba jej ziemia moja nie pasi, albo coś ja wyżera. Kadry zachwycające, mnie zawsze Twojego ogrodu za mało


Cebulica syberyjska? Ona wsiewa mi się uporczywie, i będę miała z nią problem. A gdzie ją masz? Może na łące?
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 21:56, 01 kwi 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Joku napisał(a)
Popatrzyłam na tytuł nowego wątku nie widząc kto jest autorem /autorką i pomyślałam sobie że to musisz być ty .
Piszesz że rośliny pospolite, nic nadzwyczajnego. Nieprawda, dużo, dużo rarytasów. Chociażby taka mandragora . Jakoś nie kojarzyłam tej nazwy z rośliną, raczej z czymś egzotycznym, tajemniczym. No i ten dywanik cypripedium formosanum . Pięknie musi wyglądać jak zakwitnie.


To ja Akurat mandragora to rarytasik z górnej półki, co do reszty, to przesada
Na C. formosanum czekam z niecierpliwością, w zeszłym roku dwa kwiatki, ale musiało się zebrać po przesadzaniu i dzieleniu. Może w tym roku dopisze?
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 22:06, 01 kwi 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Basieksp napisał(a)
Też zaznaczam dużo ciekawych roślin, ciekawie je opisujesz, napewno będę tu często wracać a na początek, zaciekawiły mnie Twoje narcyze, których nie sadziłaś? były już, czy ktoś zrobił Ci taki prezent a, dodam jeszcze tylko, zegar bardzo ładny, świetny


Narcyze odziedziczyłam na obu działkach, dawno temu. Jak też kilkanaście piwonii, sasanek, pigwowców, że o ałyczach i innych nie wspomnę Co ciekawe, ile bym nie wsadziła narcyzów, to średnio rosną, tylko te zastane szaleją O roślinach, zwłaszcza o ich uprawie to mogłabym opowiadać nieustannie, lubię siać, dzielić, przesadzać, a im trudniejsza w uprawie roślina tym ja chętniejsza
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies