Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej

Pszczelarnia 14:13, 27 cze 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Jak to możliwe, że nie widziałam Twojego wejścia na Forum z przytupem w postaci pięknych zdjęć, pięknych kwiatów i pięknych kompozycji?

I tak: tiarelki też tak rozmnażam (na razie mam 3), tak rozmnażam epimedium (potrzebne na potęgę z powodu chwastów).

Bukszpanom w tym roku odpuszczam.

Jak ma się cegła na obrzeżach, nie chłonie wody? Chcę tak zrobić przy szklarni.

U mnie w tym roku okrutnie kiepsko z opryskami i nawozami (wszystko zrobione czeka na użycie).

Agniecha, masz ostrokrzewy? Posadź sobie tam gdzieś przy lasku różanecznikowym - będzie super.

A jak warzywa u Ciebie?

U mnie montana też jest niczego sobie.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
noemi 14:43, 27 cze 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938
Aż się zalogowałam

Aga, porosło wszystko bardzo ładnie hmmm, może i ja odpuszczę bukszpanom w tym roku ...

Buziaki
____________________
ogród magdalenka
malkul 15:04, 27 cze 2017


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
agniecha973 napisał(a)




masz tego dziwoląga on będzie żółtawy?
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
malkul 15:09, 27 cze 2017


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
agniecha973 napisał(a)


przywrotniki



morze kuklików



bodziszki, przywrotnki, kukliki i liliowce, to rośliny, w które muszę inwestować, nie ma z nimi żadnej roboty
wsapaniałe toto!!!
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
malkul 15:09, 27 cze 2017


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Morze tiarelek...śliczne! - potwierdzam
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
nawigatorka 15:28, 27 cze 2017


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Cudne zdjęcia. Trzcinniki są jeszcze wyższe myśle ze w ktitnieniu spokojnie 1,7 maja
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
agniecha973 14:04, 29 cze 2017


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
paulina_ns napisał(a)


Witaj Agnieszka wpisałam w Google carex montana i skierowało mnie do Twojego ogrodu powiedz mi proszę jakiej odmiany jest Twoja montana? Widzę,że spora trawa z niej rośnie...zaznaczam i jak będę miała chwilkę wpadnę


Ta trawa u mnie bezodmianowa. A są w ogóle jakieś jej odmiany? Pierwszy raz słyszę. Nie jest duża, tzn. niewysoka, a na szeokość ok. 40 cm.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
agniecha973 14:11, 29 cze 2017


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Pszczelarnia napisał(a)
Jak to możliwe, że nie widziałam Twojego wejścia na Forum z przytupem w postaci pięknych zdjęć, pięknych kwiatów i pięknych kompozycji?

I tak: tiarelki też tak rozmnażam (na razie mam 3), tak rozmnażam epimedium (potrzebne na potęgę z powodu chwastów).

Bukszpanom w tym roku odpuszczam.

Jak ma się cegła na obrzeżach, nie chłonie wody? Chcę tak zrobić przy szklarni.

U mnie w tym roku okrutnie kiepsko z opryskami i nawozami (wszystko zrobione czeka na użycie).

Agniecha, masz ostrokrzewy? Posadź sobie tam gdzieś przy lasku różanecznikowym - będzie super.

A jak warzywa u Ciebie?

U mnie montana też jest niczego sobie.



Ewa, no nie wiem jak mogłaś przeoczyć takie wejście
Cegła bardzo okej. Nie zauważyłam jakichś niedogodności, ale też pod kątem pochłaniania wody nie analizowałam. U mnie wielkim plusem jest wyznaczenie tej krawędzi przy koszeniu, bo koszą chłopaki i to bardzo pomaga całemu ogrodowi

U mnie tylko pomidory podlane pokrzywą. Nic więcej nie robię.
Ostrokrzewy... piękne, ale nie mam miejsca w tym lasku. Już w ogóle nie mam miejsca, tylko jeszcze chwasty muszę przegnać z rabat, zeby to co jest mogło swobodniej rosnąć.
Warzywa bardzo dobrze. Przynajmniej tak to wygląda na tą chwilę. Ładnie rosną buraczki,marchew, cebula, pietruszka, ogórki, cukinie. Gorzej w tym roku mają się ziemniaki, wyjątkowo małe krzaki są, ale to podobno ogólna tendencja na wsi. Pomidory i paprykę mam opóźnione, bo długo zimno było i męczyłam w domu w doniczkach.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
agniecha973 14:12, 29 cze 2017


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
noemi napisał(a)
Aż się zalogowałam

Aga, porosło wszystko bardzo ładnie hmmm, może i ja odpuszczę bukszpanom w tym roku ...

Buziaki


Ojej, aż taka sensacja?
Dziekuję za miłe słowo.
Odbuziakowuję
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
agniecha973 14:14, 29 cze 2017


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
malkul napisał(a)
masz tego dziwoląga on będzie żółtawy?


Tak, to żeleźniak, kwitnie na żółto. Nie wiem czy to kwitnienie lubię. Ma piękne włochate liście, piękne kwiatostany jak jeszcze nie rozkwitnie a potem mi się mniej podoba. I nie wiem co dalej. Z czym on pasuje, zeby go podkreślić? Z czymś zwiewnym?
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies