Gdzie jesteś » Forum » Wrzosowate » Różanecznik - Rhododendron - prezentacje roślin

Pokaż wątki Pokaż posty

Różanecznik - Rhododendron - prezentacje roślin

magja_ 02:04, 04 sie 2011


Dołączył: 17 cze 2011
Posty: 788
Limka napisał(a)
Nie wiem, pewnie było... czy rododendrony można sadzić pod brzozami?


bardzo odradzałabym brzozę
____________________
agam 23:59, 05 sie 2011


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
magja_ napisał(a)
Aga - dziękuję

Wydaje mi się, że stało się to co dzieje się często z gotowym podłożem - duże deszcze i mamy po kwasowości. Duże dołki były?

Powinnaś zaopatrzyć się w phmetr - potrzebne by było ph Twojej rodzimej gleby. Siarka jesienią i natychmiast - siarczan amonu - muszą przed zimą dojść do siebie.

Nie mają dużej chlorozy więc spróbowałabym podlać delikatnie / uwaga - dla osób czytających i mających zdrowe rh - już nie dajemy siarczanu amonu /

Ja też mam jakoś w tym roku mocno pogryzione liście - opuchlaki + inne gady.

1- delikatne niedobory żelaza - minimalne, liść skręcony naturalnie - tak ma mieć ta odmiana, dziurka - grzybek albo ślimak
2- jest w miarę ok
3- chloroza żelazowa
4- chyba też początki braku żelaza - temu "pogmeraj" DELIKATNIE przy szyjce korzeniowej - i poszukaj tłustych grubych białych larw z brązową głową i czarnymi szczękami - nie widzieliście takich może jak sadziliście rh? nie do końca jestem pewna czy to opuchlaki- jak się uda to będziemy wiedzieli a jak nie to obserwacja - i w przyszłym roku pod koniec sierpnia niestety trzeba będzie zastosować Larvanem / ewentualnie jak chcesz się bawić to podam Ci przepis na odwar z wrotyczy - ale czy skuteczny - nie wiem, mogłabyś podlać pod koniec sierpnia /
5- początki chlorozy żelazowej, czerwony nalot to może być cecha odmianowa

Wszystkie opanujemy - mam nadzieję bez konsekwencji - siarczanem amonu, KONIECZNIE musisz go kupić


Magja_ kupiłam wreszcie siarczan amonu. Jaką dawkę zastosować i kiedy? Czy pod każdego rh? Opuchlaków już więcej nie widziałam
____________________
Aga i Ogródek Agam
magja_ 15:18, 06 sie 2011


Dołączył: 17 cze 2011
Posty: 788
1 łyżeczka/ 1 litr wody - polać wokół krzewów po obwodzie korony i podlać potem jeszcze jak nie popada. Jak najszybciej. To delikatne stężenie - może nie pomóc, może też lekko zasolić /niestety/, ale nie znamy ph to i tak nic więcej nie zdziałamy. Efekty /mam nadzieję pozytywne/- najpóźniej miesiąc po podlaniu.

Pamiętaj o siarce - w zasadzie mogłaby być i teraz już.
____________________
agam 11:05, 09 sie 2011


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
magja_ napisał(a)
1 łyżeczka/ 1 litr wody - polać wokół krzewów po obwodzie korony i podlać potem jeszcze jak nie popada. Jak najszybciej. To delikatne stężenie - może nie pomóc, może też lekko zasolić /niestety/, ale nie znamy ph to i tak nic więcej nie zdziałamy. Efekty /mam nadzieję pozytywne/- najpóźniej miesiąc po podlaniu.

Pamiętaj o siarce - w zasadzie mogłaby być i teraz już.


Melduję że wszystkie rh podlane. Teraz czekam na efekt
____________________
Aga i Ogródek Agam
magja_ 15:13, 09 sie 2011


Dołączył: 17 cze 2011
Posty: 788
Ja też czekam..... na efekt
____________________
isia33 18:23, 09 sie 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 1451
Mam pytanko, jakiś czas temu (w 1 połowie lipca) mój synek upadł na Novą Zemblę i odłamał jej 5 gałązek. Włożyłam je (prawie płacząc) ot tak po prostu do ziemi. Ostatnio zauważyłam, że na nich też rozwijają się pąki kwiatowe a listki cały czas są takie same jak były, zielone tylko coś je podjadło. Czy jest szansa, że one się ukorzeniły (-nią)?


____________________
Iwona Raczkujący ogród Iwony
magja_ 18:55, 09 sie 2011


Dołączył: 17 cze 2011
Posty: 788
Iwonko - przenieś proszę ten post do wątku rododendrony - sadzenie i pielęgnacja. Podzieliliśmy temat - bo jest zbyt obszerny, tam napiszę więcej o rozmnażaniu.
Szansa zawsze jest - ale niewielka. Rh tak zwodzą długo niestety.
____________________
Pwl 14:19, 13 sie 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
Rhododendron Cunningham's white właśnie kwitnie Jeszcze raz dziękuje Danusiu że mi go
poleciłaś. Od wiosny zwiększył dwukrotnie swój rozmiar a dodatkowo teraz zachwyca kwiatami





____________________
paweł
marzena 21:11, 05 gru 2011


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
kilka moich rododendronów...
____________________
marzena O....!
Pszczelarnia 16:40, 12 gru 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
RH pod dębami, nie pod brzozą. Tak.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies