Gdzie jesteś » Forum » Wrzosowate » Różanecznik - Rhododendron - prezentacje roślin

Pokaż wątki Pokaż posty

Różanecznik - Rhododendron - prezentacje roślin

magja_ 02:38, 03 sie 2011


Dołączył: 17 cze 2011
Posty: 788
Bo żółknie od dołu - a nie od góry i żółknąć zaczyna od czubka i brzegów i blaszki liściowej - a nie w miarę równomiernie. Choć różnice lekkie są w zależności od odmiany... każdy liść minimalnie inaczej reaguje. Do tego jeszcze pomiar ph, i "wywiad" z właścicielem, który pozwala potwierdzić lub wykluczyć i ustalić przyczynę

Tak sobie pomyślałam, że może by założyć nowe wątki dotyczące odrębnie np. sadzenia, czyli gleba i stanowisko; pielęgnacji i nawożenia z opisem chorób fizjologicznych; chorób grzybowych i szkodników. Bo w tabelce to się raczej nie zmieści... Tylko się zastanawiam czy to nam się znowu nie pomiesza.
____________________
magja_ 02:43, 03 sie 2011


Dołączył: 17 cze 2011
Posty: 788
Nawet Monteverde już śpi

A więc i ja mówię DOBRANOC
____________________
GabiK 09:27, 03 sie 2011

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Takie oddzielne zagadnienia byłyby bardzo dobre. Jakiś podwątek by się tu przydał.
Różanecznik: sadzenie, pięlegnacja, choroby i chwalenie się zdrowymi i pięknie kwitnącymi.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
Ana 11:00, 03 sie 2011


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
Jestem za podzialem wątku, bo już nie ogarniam ogromu informacji naraz
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
Gardenarium 15:27, 03 sie 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Chcecie jeden wątek zdrowe różaneczniki, a drugi problemy z różanecznikami (choroby i szkodniki) ?

Magja załóż wątek Różaneczniki - choroby i szkodniki moderator przeniesie posty dot. chorób a zostawi piękne okazy co się chwalimy i pozostałe posty. Czy chcecie bardziej podzielić?
Napiszcie co, to podzielimy posty
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
GabiK 15:31, 03 sie 2011

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Ja bym proponowała 3 wątki:
1. choroby, szkodniki i ogólnie biedne rh
2. pielęgnacja - stanowisko, sposób sadzenia, nawożenie, zabezpieczanie na zimę, taki poradnik co robić żeby nie były biedne
3. chwalenie się okazami
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
magja_ 15:44, 03 sie 2011


Dołączył: 17 cze 2011
Posty: 788
Mogłoby tak być jak proponuje Gabi - tylko niektóre choroby tzw, fizjologiczne mają ścisły związek z podłożem i nawożeniem, potem będzie konieczność wymiany podłoża i będziemy wracać do sadzenia hmmmm...

Ale rozbić chyba jakoś trzeba to wszystko - bo ostatnio to rozmawiamy tylko o problemach i jest konieczność właśnie rozbicia tego tematu

napiszcie proszę jak Wy to rozumiecie,
wrócę tu wieczorem....
____________________
GabiK 15:54, 03 sie 2011

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Mnie by takie kółeczko jak opisałaś nie przeszkadzało - rh choruje tak, że tylko zmiana ziemi pomoże, to wychodzę z chorób i idę do wątku o tym co robić, żeby chorób nie było. Czytam o sadzaniu, tak jakbym kupiła nowego rh.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
Ana 17:39, 03 sie 2011


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
GabiK napisał(a)
Ja bym proponowała 3 wątki:
1. choroby, szkodniki i ogólnie biedne rh
2. pielęgnacja - stanowisko, sposób sadzenia, nawożenie, zabezpieczanie na zimę, taki poradnik co robić żeby nie były biedne
3. chwalenie się okazami


tak byłoby chyba najlepiej
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
Limka 21:56, 03 sie 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 295
Nie wiem, pewnie było... czy rododendrony można sadzić pod brzozami?
____________________
Nasadzenia przed domem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies