Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Choina kanadyjska - Tsuga canadensis

Pokaż wątki Pokaż posty

Choina kanadyjska - Tsuga canadensis

paniprzyroda 00:56, 03 maj 2013

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Danusiu, masz rację. Nie wzięłam pod uwagę wiatru. To działka, na której trwa jeszcze budowa, ale sadzę tzw. szkielet, czyli drzewa i krzewy. Oczywiście inspirując się ogrodowiskiem...dziękuję...
____________________
Dwa ogrody
MuSzka 21:41, 19 sie 2013


Dołączył: 26 cze 2013
Posty: 355
Przeczytałam cały ten wątek i tam było pytanie odnośnie szerokości i odległości od siatki choiny żeby był ładny żywopłot ale w końcu nie znalazłam odpowiedzi.

jak wąski żywopłot można ciąć z tej choiny?

chodzi o to, że mam mało miejsca a chciałam posadzić choinę bo mąż się chce odgrodzić od sąsiadów a przed nią chciałam posadzić drugi żywopłot bardziej ozdobny niż osłonowy z tuj odmian 'holmstrup' i 'goldenglobe'.

zastanawiam się tylko czy to w całości nie wejdzie mi w końcu na dom

Bardzo proszę o poradę. pozdrawiam

w moim wątku wstawiłam zdjęcie miejsca gdzie chciałabym taki żywopłot. Chciałabym też, żeby w miarę możliwości zostało troszkę trawnika. Najlepiej jakby ten cały dwurzędowy żywopłot zmieścił mi się do połowy trawnika. Jednak czy jest to możliwe?

dla ułatwienia wstawię tu również zdjęcie tego fragmentu




chodzi mi o to miejsce gdzie jest ten wąski fragment trawnika przy domu.

____________________
Jeden ogród - dwie osobowości Agata Kinga
agatanowa 09:06, 20 sie 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
MuSzka napisał(a)







Muszko, Agatko, a ile tam jest metrów od płota do opaski z kostki?
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
MuSzka 09:14, 20 sie 2013


Dołączył: 26 cze 2013
Posty: 355
agatanowa napisał(a)


Muszko, Agatko, a ile tam jest metrów od płota do opaski z kostki?


3,25 m
____________________
Jeden ogród - dwie osobowości Agata Kinga
agatanowa 09:25, 20 sie 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
No to pewnie z metr zostanie. Wiesz, nawet jak trawy trochę tam zostanie, to i tak będzie jej trudno rosnąć w tych warunkach, może jakaś oryginalna ścieżka rodem z Twoich fantazji ? Oczywiście wzdłuż domu.
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
Zielona 19:15, 07 sty 2014


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Danusiu - przeczytałam wątki o choinie, obejrzałam ją w Twoich realizacjach i chciałabym poradzić się Ciebie w sprawie posadzenia choiny obok serbów. Myślę o części przy podjeździe. Serby mają rosnąć wysoooko, żeby zakryć dom Sąsiada, a o choinie pomyślałam, jako jaśniejszym zielonym tle w części środkowej i na zakończenie, przy ogrodzeniu frontowym myślałam o powtórzeniu serbów (3szt). Czy myślisz, że takie sąsiedztwo iglaków jest wskazane? Czy jednak zdecydować się na tuje pomiędzy serbami? Rozważałam tam żywopłot grabowy, ale to miejsce z trudnym dojściem do cięcia - przed żywopłotami są jeszcze 2-3metry głębokości rabaty ze spadkiem w kierunku płotu. Kiedy to zarośnie - ciężko będzie tam się wciskać, żeby ciąć. Zobrazowałam to tak: 1.z choiną 2.ze smaragdami (usunę oczywiście obrazki, ale chciałam Tobie ułatwić lokalizację wymienionych roślin).
Gardenarium 09:06, 08 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Druga opcja mi się bardziej podoba, z tujami Smaragd.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Zielona 09:42, 08 sty 2014


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
OK. Bardzo dziękuję, Danusiu. Wizualizacje usunęłam, bo to nie jest wątek o projektowaniu.
Vega 22:44, 24 mar 2014


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 48
agniecha973 napisał(a)
Znalazłam w Ogrodzie z lustrem taki mieszany żywopłot: świerki, tuje i choiny.


A co to są za tuje? Szmaragdy?

Zastanawiam się, co jest łatwiejsze do cięcia - świerki serbskie czy ta choina?
I czy wystarczy raz w roku je ciąć?
Chcę z któregoś zrobić szpaler niezbyt gęsty i wysoki do max. 3 metrów.
Gardenarium 16:30, 25 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Świerków serbskich nie ma przymusu ciąć, ani choin. Świerk to piękne drzewo same w sobie, tniemy w konkretnym celu a nie dla samego cięcia. W tym ogrodzie świerki nie są cięte. Choiny tylko trochę z szerokości. Tow widać, mają naturalny pokrój.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies