Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Choina kanadyjska - Tsuga canadensis

Pokaż wątki Pokaż posty

Choina kanadyjska - Tsuga canadensis

lojalna_ 11:14, 26 wrz 2014


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
katiaxx napisał(a)
a ja wsadziłam co metr, oglądałam odcinek MwO gdzie polecano 75 cm.



Twoje sa ładniejsze od moich a mnie zalezy na bardzo gestej scianie i to na juz
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
katiaxx 14:24, 26 wrz 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
myślę że nie są ładniejsze ale przy gęstszym posadzeniu na pewno efekt będzie szybszy
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
jazzy 23:31, 29 wrz 2014


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
A po jakim czasie taki żywopłot z choin osiągnie 1,5m wysokości? Czy choiny rosną dużo szybciej od cisów?
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
Gardenarium 13:56, 08 paź 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Choiny rosną dużo szybciej od cisów, mają jednak inny pokrój, bardziej luźny i przewisający. Gdy je tniesz zagęszczają się. Trudno powiedzieć po jakim czasie, zależy to od warunków, żyzności gleby i zasobów wody, w suchym wcale nie urośnie, a w zasobnym mi wilgotnym nawet metr.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
lojalna_ 08:27, 16 paź 2014


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Jak myslicie w czym problem , po zasadzeniu wygladały dobrze zdrowo, mineły 3 tygodnie do 4 i zaczeły zółkanąc , nie maja sucho, piesc nie sika ....
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
toby 10:57, 16 paź 2014


Dołączył: 12 paź 2012
Posty: 74
Jolu, to może być tzw. rdza. Choina kanadyjska jest żywicielem pośrednim patogena i niestety może na nią chorować. U mnie każda zaatakowana sadzonka padała po kilku miesiąsach. Młode choiny osłabia słońce i nie powinny być narażone na bezpośrednie promienie mimo iż w większości wymagań rośliny stanowisko jest słoneczne. Naturalnie choina rośnie w lasach a młode sadzonki kiełkują w dużym cieniu dorosłych okazów drzew.
____________________
lojalna_ 11:41, 16 paź 2014


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
toby napisał(a)
Jolu, to może być tzw. rdza. Choina kanadyjska jest żywicielem pośrednim patogena i niestety może na nią chorować. U mnie każda zaatakowana sadzonka padała po kilku miesiąsach. Młode choiny osłabia słońce i nie powinny być narażone na bezpośrednie promienie mimo iż w większości wymagań rośliny stanowisko jest słoneczne. Naturalnie choina rośnie w lasach a młode sadzonki kiełkują w dużym cieniu dorosłych okazów drzew.


Zyczyłabym sobie zeby to nie była trafna diagnoza ...

Dzieki toby ...
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
cyma2704 13:33, 16 paź 2014


Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 140
W ubiegłym roku miałam podobne objawy po posadzeniu choiny. Nawet te żółte igły opadły. W tym roku ładnie się zregenerowały mimo, że rosną w pełnym słońcu.
____________________
Sonia
lojalna_ 14:38, 16 paź 2014


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
cyma2704 napisał(a)
W ubiegłym roku miałam podobne objawy po posadzeniu choiny. Nawet te żółte igły opadły. W tym roku ładnie się zregenerowały mimo, że rosną w pełnym słońcu.



To bybyło super gdyby im sie poprawiło ....
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
Gardenarium 00:01, 19 paź 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Podlewaj żeby nie miały za sucho, być może tylko gubią stare igły w środku.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies