Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Choina kanadyjska - Tsuga canadensis

Pokaż wątki Pokaż posty

Choina kanadyjska - Tsuga canadensis

bettka 23:29, 15 kwi 2020

Dołączył: 15 kwi 2020
Posty: 65
Ja właśnie kupiłam pierwszą (na razie jedyną) choinę kanadyjską w szkółce i będę ją sadzić do gruntu. Czy podłoże trzeba specjalnie przygotować czy wystarczy trochę zakwasić?
Co trzeba zrobić, aby choina była taka pięknie zielona i gęsta? Moja jest trochę żółtawa z jednej strony, nie wiem czy to kwestia "niedożywienia" czy za dużo słońca?

pozdrawiam
Beata
Roocika 13:41, 27 kwi 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Znowu nie dałam rady pociąć choin na wiosnę, kiedy można je pociąć drugi raz? Strasznie bujnęły, ale robią się trochę chocholaste...
Proszę o poradę...
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Wioletta 14:30, 29 kwi 2020

Dołączył: 23 cze 2012
Posty: 25
Witam

Czy ktoś ma może namiary w jakiej szkółce dostanę choinę jeśli nie można podać nazwy to proszę o miasto, miejscowość


____________________
Roocika 16:16, 29 kwi 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Wioletta napisał(a)
Witam

Czy ktoś ma może namiary w jakiej szkółce dostanę choinę jeśli nie można podać nazwy to proszę o miasto, miejscowość



Kupowałam w szkółkach w okolicach Braniewa.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Bartekkrk 10:44, 07 wrz 2020

Dołączył: 06 wrz 2020
Posty: 1
Cześć. Posadziłem w tym roku 14 choin Kanadyjskich min dzięki waszemu forum. Sądziłem je 80cm od siebie (licząc od pnia do pnia ) Mijaja 4 miesiące i widzę że pięknie się zabierają Jest ktoś mi w stanie powiedzieć co to za odmiana? Czy nawóz (narazie nie daje, zacznę od wiosny) zrobiony z trawy i banana wystarczy im? A jakiego wy używacie?
Rudzia 22:09, 02 maj 2021

Dołączył: 19 maj 2020
Posty: 5
anbu napisał(a)
Jak Ewa wrzuca to ja też

Mój sadzony w 2016, jako 170 cm choinki
Szybko rośnie. Tnę raz w roku, w marcu. Rośnie na tzw. patelni Sadzony co 1 metr.








Co to za odmian choiny?
Rudzia 20:32, 04 maj 2021

Dołączył: 19 maj 2020
Posty: 5
I jeszcze jedno pytanie. W jakiej odległości od oczyszczalni można sadzić takie choiny kanadyjskie?
Mila 23:42, 21 maj 2022


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 543


Czytałam już zeby wyciąć suche a zielone zostawić ale dlaczego tak się dzieje ?
Dlaczego gubi igly i jakby usycha ?
Z jednej strony ma klon palmowy z drugiej magnolie wiec jeśli chodzi o wilgotność gleby powinno być ok
Więc co to ?
Czy moge coś zrobić źeby ją uratować ?
____________________
Mila - Majowo nie tylko w maju
Adela 09:29, 22 maj 2022


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Mila, obejrzyj dokładnie główny wokół pień choiny, od gruntu w górę. Czy nie widzisz nic niepokojącego?

Edit: Dwa lata temu musiałam usunąć swoją choinę ze względu na najprawdopodobniej infekcję bakteryjną. Zaczęło się od opadania igieł w dolnej części drzewa, później zauważyłam to, co na zdjęciu w innym wątku:
https://www.ogrodowisko.pl/watek/1910-rozpoznawanie-chorob-i-szkodnikow?page=304
____________________
Ela - Moja ostoja
Mila 12:48, 22 maj 2022


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 543
Adela napisał(a)
Mila, obejrzyj dokładnie główny wokół pień choiny, od gruntu w górę. Czy nie widzisz nic niepokojącego?

Edit: Dwa lata temu musiałam usunąć swoją choinę ze względu na najprawdopodobniej infekcję bakteryjną. Zaczęło się od opadania igieł w dolnej części drzewa, później zauważyłam to, co na zdjęciu w innym wątku:
https://www.ogrodowisko.pl/watek/1910-rozpoznawanie-chorob-i-szkodnikow?page=304

Adela, wielkie dzięki zaraz tam zerknę.
Kiedys w tym miejscu rosla inna choina i tak sobie przypominam że „padła” w podobny sposob.
Moze tam cos jest ??
____________________
Mila - Majowo nie tylko w maju
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies