Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Choina kanadyjska - Tsuga canadensis

Pokaż wątki Pokaż posty

Choina kanadyjska - Tsuga canadensis

agnieszka090 21:48, 28 maj 2014

Dołączył: 12 sty 2014
Posty: 18
witam,
proszę o radę co zrobić z moimi choinami posadzonymi na żywopłot. krzaczki wsadzone miesiąc temu, w szkółce wyglądały na troszkę przemarznięte (uschnięte końcówki igiełek) ale miały ładne młode przyrosty więc je kupiłam. Teraz niestety uschnięte końcówki się 'pogłębiły', a przyrosty żółkną na krawędziach igieł oraz zauważyłam na nich plamki o rozmytych brzegach, żółte a potem brązowiejące.... czy to może być jakaś grzybowa choroba? i czy wyjdą z tego po oprysku?



____________________
katiaxx 12:40, 04 cze 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
Agnieszka, moja choina wyglądała b. podobnie i bardzo długo nie miała przyrostów, pojawiły się dopiero gdy dobrze drzewko zadołowałam w stałym miejscu nie żałując ziemi do iglaków, jakoś odżyła ale przewodnik ma mocno wygięty i rzekłabym że rośnie do dołu. Nie znam się na chorobach więc nic na ten temat nie powiem, czy sypałaś ziemię do iglaków w trakcie sadzenia ? jeśli nie może jakiś wzmacniający nawóz pomoże ?
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
MalgosiaR 09:55, 17 cze 2014


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 531
Moje choiny kanadyjskie wsadzone 2-3 tygodnie temu jakby więdły. Wrzucam zdjęcia specjalnie dla Danusi. Wsadziłam je do gliny bo mam kwaśną nie dodając innej ziemi. Agam napisała żeby opryskać pinvitem+żelazo. Może to kwestia słabego podlewania?




Proszę o pomoc
____________________
Małgosia - Ogrod Malgosi samosi
boguslaw_r_ 11:04, 17 cze 2014


Dołączył: 17 gru 2010
Posty: 2407
Moim skromnym zdaniem to efekt przemarznięcia w maju, wykruszyć ręką suche i poczekać, duuuuużo podlewać, powinny pojawić się malutkie nowe przyrosty w miejscu suchych. pozdrawiam.
____________________
dla przyjaciół Boguś * Ogród Bogusława * wizytówka
Gardenarium 12:53, 17 cze 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Bogusław ma rację, albo przemarzły młodziutkie przyrosty, albo przypaliło słońce. Obetnij je, szybciej krzew się zabuduje i będzie wyglądał ładnie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MalgosiaR 12:56, 17 cze 2014


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 531
boguslaw_r_ napisał(a)
Moim skromnym zdaniem to efekt przemarznięcia w maju, wykruszyć ręką suche i poczekać, duuuuużo podlewać, powinny pojawić się malutkie nowe przyrosty w miejscu suchych. pozdrawiam.


Czyli nie zamartwiac sie gtylko lac wode, bardz Ci dziekuje za szybka pomoc
____________________
Małgosia - Ogrod Malgosi samosi
MalgosiaR 12:57, 17 cze 2014


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 531
Gardenarium napisał(a)
Bogusław ma rację, albo przemarzły młodziutkie przyrosty, albo przypaliło słońce.


Mysle ze slonce tez moglo sie przyczynic, dziekuje bardzo Danusiu za pomoc, troche mniej sie martwie
____________________
Małgosia - Ogrod Malgosi samosi
katiaxx 22:39, 30 sie 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
choina na żywopłot - oglądałam jeden z odcinków MwO gdzie żywopłot był sadzony co 75 cm i tak polecani, tu się pisze o 1 m - czyli zakładam że to widełki.
A co z odległością od siatki wzdłuż której ma być posadzony żywopłot ? 0,5, 1 metr ?
I posadziłam już 4 drzewka - niestety za szeroki rozstaw (miedzy 1,2,-1,5 metra) - sadzone ok miesiąca temu, czy mogę delikatnie przenieść drzewka z bryła bliżej czy czekać do wiosny ?
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
Jagodaa 20:53, 03 wrz 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Co może być przyczyną tracenie igieł przez moje choiny? Jednej opadły wszystkie, dwie zaschły częściowo. Korzenie wyglądają normalnie. Gleba była stale wilgotna, z dużą domieszką porządnej ziemi do iglaków, półcień.








____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Sebek 19:58, 05 wrz 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Może je przelałaś?
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies