Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Choina kanadyjska - Tsuga canadensis

Pokaż wątki Pokaż posty

Choina kanadyjska - Tsuga canadensis

Jagodaa 20:03, 06 wrz 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Raczej nie... ta, która całkiem uschła rosła w bardziej suchym miejscu. Dziś znalazłam na świerku serbskim obok choinowego żywopłotu to:



A pień uschłej choiny wyglądał tak:



Taki sam wyciek żywicy zauważyłam na gałęzi choiny, która uschła częściowo.

Szkodników nie zauważyłam na nich nigdy. Nie wiem w jakim tempie mogło to się stać. Zauważyłam po 2-tyg. urlopie.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
aga_szsz 21:15, 14 wrz 2014


Dołączył: 11 lis 2013
Posty: 2924
dokładnie tak samo wygląda jedna z moich choin kanadyjskich, w dolnej części pnia żywica, gałązki schną. Szkodników nie zauważyłam...
Co zastosować???
____________________
Minimalizm z odrobiną romantyczności
Jagodaa 10:21, 15 wrz 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Obawiam się, że to jednak nie szkodniki z mojego zdjęcia, lecz grzyb Gremmeniella abietina. Po kilku dniach widzę coraz więcej tych wycieków. Szukam, czy da się go w jakiś sposób zwalczyć.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Gremmeniella_abietina
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
MarzenaG 14:38, 19 wrz 2014


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 757
A ja mam pytanie czym można podsadzić choinę kanadyjską opócz berberysu( widziałam w ogrodzie z lustrem)
____________________
Niezdecydowana ogrodniczka
lojalna_ 18:27, 20 wrz 2014


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Zapisuje watek choiny mnie zauroczyły
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
lojalna_ 10:26, 26 wrz 2014


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Zakupiłam 13 sztuk. Mam pytanie czytałam Danusiu ze odstep to 1 m miedzy choinami a czy w celu uzyskania gestego szpaleru, przy załozeniu ze bede je przycinac na szerokosci moge je posadzic na odlegosc 60 cm czy nie kombinowac bo im zaszkodze?

Od razu mam drugie pytania chciałam przed choinami posadzic buki rohan obelisk . Trzy na długosci wszystkich choin, czy powinnam zachowac duzą odległosc od choin czy moge je posadzic blisko zeby buki zdominowały choiny czy im nie zaszkodze? W ogrodzie z Lustrem widziałam jak zasadziłas buki w choinach tylko on jest inny od dołu ma pien a nie gałazki.
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
Jagodaa 10:38, 26 wrz 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Ja mam posadzone co 70 - max 80cm, swojego czasu radziłam się Syli, bo ona też ma fragmentami szpalery choiny.
Zależy mi na zwartym żywopłocie, a sadzonki nie byłý tak duże, jak sadzi Danusia, więc musiałabym długo czekać na efekt.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
lojalna_ 10:42, 26 wrz 2014


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Jagodaa napisał(a)
Ja mam posadzone co 70 - max 80cm, swojego czasu radziłam się Syli, bo ona też ma fragmentami szpalery choiny.
Zależy mi na zwartym żywopłocie, a sadzonki nie byłý tak duże, jak sadzi Danusia, więc musiałabym długo czekać na efekt.


Dzieki własnie długo czekac ... Wolałabym tak gesto sadzic ale musze sie dowiedziec od Danusi czy nie zaszkodze
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
aga_szsz 10:46, 26 wrz 2014


Dołączył: 11 lis 2013
Posty: 2924
ja planuję nawet co 50 cm sadzić, gdzieś tak wyczytałam...
____________________
Minimalizm z odrobiną romantyczności
katiaxx 11:02, 26 wrz 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
a ja wsadziłam co metr, oglądałam odcinek MwO gdzie polecano 75 cm.
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies