Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Świerk serbski - Picea omorika

Pokaż wątki Pokaż posty

Świerk serbski - Picea omorika

MateuszMM 11:09, 13 lip 2023


Dołączył: 10 lip 2023
Posty: 11
Wiolka5_7 napisał(a)
Tak lej prosto pod korzeń.
Dużo i co kilka dni.
Dziękuję. Tak będę robił. Tylko zastanawia mnie jak to jest bo jak deszcz pada to tak samo leci na igły
Wiolka5_7 12:20, 13 lip 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
MateuszMM napisał(a)
Dziękuję. Tak będę robił. Tylko zastanawia mnie jak to jest bo jak deszcz pada to tak samo leci na igły


Deszcz nie może inaczej padać ale ty możesz inaczej podlewać
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
MateuszMM 09:30, 14 lip 2023


Dołączył: 10 lip 2023
Posty: 11
Wiolka5_7 napisał(a)
Deszcz nie może inaczej padać ale ty możesz inaczej podlewać
OK Dzięki. Wielka prośba czy to zaczątek choroby? Wrzucam kilka fotek. Taki jakby biały nalot, ale to jest na niektórych świerkach i mało tego jest. Dodatkowo na dwóch zdjęciach (zdjęcie 4 i 5) dwa różne robaki - nie wiem co to. Ogólnie trochę liche te moje świerki chyba je przelałem, jestem w trakcie usuwania chwastów i trawy dookoła i będę sypał kore. Poniżej zdjęcia, proszę o opinie:
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
MateuszMM 11:03, 14 lip 2023


Dołączył: 10 lip 2023
Posty: 11
I ostatnie zdjęcie teraz zrobiłem, pająki czy jakiś szkodnik choinkowy? Usunąłem to.
MateuszMM 19:13, 17 lip 2023


Dołączył: 10 lip 2023
Posty: 11
Czekam aż ktoś fachowo przejrzy moje zdjęcia wyżej i się wypowie Dziękuję. A poniżej najnowsze zdjęcie. Według mnie marnie te świerki wyglądają jakby im coś było, ale nie wiem - może przesadzam? Sprawdziłem dokładnie - 4 tygodnie temu sadzone. Od dłuższego czasu nikt nie odpisuje to temat chyba umarł na tym forum.


Gardenarium 09:45, 18 lip 2023


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wątek nie umarł, tylko ja tu nie bywam, bo życia za mało, żeby to już ogarniać. Tak po prostu. I nie wiem co to jest.

!. świerki są słąbej jakości, skoro teraz sadzone, to takie zostały kupione
2. w szkólkach teraz jest słaba jakość generalnie, niewykwalifikowani pracownicy sadzą drzewka genberalnie za głęboko, potem ogrodnik sadzi jeszcze głebiej, wdaje się huba korzeniowa albo opieńkowa zgnilizna korzeni i po drzewku... gnije, zamiera.

Z takimi żyjątkami na świerkach się nie spotkałam i nie wydaje mi się aby z ich powodu źle wyglądały, raczej one źle wyglądają od początku od kupna.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MateuszMM 11:54, 18 lip 2023


Dołączył: 10 lip 2023
Posty: 11
Gardenarium napisał(a)

świerki są słąbej jakości, skoro teraz sadzone, to takie zostały kupione

Takie przyjechały:

MateuszMM 12:02, 18 lip 2023


Dołączył: 10 lip 2023
Posty: 11
Takie zakupy myślę zrobić. Mam nadzieje że to pomoże.



calina 16:35, 06 paź 2023

Dołączył: 06 paź 2023
Posty: 8
A z jakimi innymi iglakami można posadzić świerk serbski żeby urozmaicić żywopłot?
KKK 10:38, 15 lut 2024

Dołączył: 15 lut 2024
Posty: 1
Mirka napisał(a)

Piękny szpaler Serbów Proszę napisz o cięciu.
Też mam szpaler 25 Serbów cięłam je wiosną pierwszy raz.


A po ilu latach taki wyrósł i za jak dużych sadzonek ?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies