Gdzie jesteś » Forum » Woda w ogrodzie » Źródełka, ciurkadełka, inne elementy wodne

Pokaż wątki Pokaż posty

Źródełka, ciurkadełka, inne elementy wodne

andzia1606 13:46, 08 mar 2013


Dołączył: 24 lut 2013
Posty: 159
Dzięki Danusiu, jeszcze, jedno zdjęcie ciurkadełko trochę zmienione. W tym roku przenoszę koło tarasu, będzie chyba otwarte.
____________________
Andzia mały ogródek Andzi
kjub 21:17, 03 kwi 2013

Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 121
Witam. Szukam czegoś takiego może ktoś gdzie można to nabyć
Borbetka 08:45, 04 kwi 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Też szukam takiego naczynia, może być nawet misa, ale chyba kiepsko u nas z tego typu źródełkami.
____________________
borówcowy wizytowka
Gardenarium 10:40, 04 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
To angielski patent, ale u nas tego topielca ma Agnieszka, zaraz poszukam gdzie jest jej wątek.

Bo taki pojemnik można zrobić z przepiłowanej beczki, albo u bednarza zamówić, pewnie gdzieś w górach takie są na jarmarkach.

http://www.ogrodowisko.pl/watek/37-zmiany-zmiany-zmiany

Zapytaj Agnieszki, gdzie kupiła
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
agnieszka_ba... 10:45, 04 kwi 2013


Dołączył: 13 paź 2010
Posty: 171
Ha! Nigdzie nie kupiłam - zrobiła mi to moja ciocia w prezencie. Ale ona się właśnie takim rękodziełem "służbowo" jako nauczyciel plastyki zajmuje.
____________________
Obym w końcu mogła zająć się ogrodem .... Zmiany zmiany zmian
Gardenarium 10:49, 04 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Ale szybka reakcja Dzięki Agnieszko A z czego to jest zrobione, bo wygląda jak z brązu
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Borbetka 15:55, 04 kwi 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Z gliny, Aga pisze.
____________________
borówcowy wizytowka
agnieszka_ba... 16:02, 04 kwi 2013


Dołączył: 13 paź 2010
Posty: 171
Oj, ale wtopa - nie zauważyłam pytania, bo najszybciej to czytam na mailu to co przychodzi. I tak jakoś mi umknęło pytanko. Rzeczywiście moje było z gliny. Z perspektywy paru lat użytkowania mogę powiedzieć, że pewnie lepsze by było z innego materiału bądź też przynajmniej na zimę zabierane do domu. Ja swoją "gębę" i łapy przytwierdziłam na stałe. No i niestety były z wypalonej gliny z polewą. Piszę "były" bo niestety pod wpływem czynników atmosferycznych polewa zaczęła odchodzić. Chyba każdy kto ma donice z polewą na zewnątrz tego doświadczył .
To na zdjęciu rzeczywiście wygląda jak brąz. I pewnie dlatego będzie trwalsze. Ale gdzie to można kupić to nie mam pojęcia. Głównie z tego powodu prosiłam o zrobienie.
____________________
Obym w końcu mogła zająć się ogrodem .... Zmiany zmiany zmian
agneszka 19:50, 20 maj 2013

Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 42
Witajcie,

Proszę podpowiedzcie jak wykonać wodospad czy kaskadę. Tzn chciałabym mieć trzy zbiorniki. Pierwszy na samej górze z niego woda miałaby się przelewać po dużym kamieniu do zbiornika nr 2 położonego niżej a z niego do zbiornika nr 3 na samym dole.

Wykopałam zbiorniki. Wyłożyłam folią. Ale gdy ułożyłam kamienie to woda przepływa pod kamieniem a nie nad.

Głowię się już kilka dni jak to wykonać prawidłowo ale niestety nic mi nie przychodzi do głowy. Może ktoś z Was by mi podpowiedział?
____________________
Gardenarium 19:51, 20 maj 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Kamienie trzeba przykleić zaprawą do folii, żeby woda nie podpływała, robisz niecki szczelne z przelewem z przodu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies