Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nie tylko bukszpanowy - część I

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nie tylko bukszpanowy - część I

malgocha1960 08:26, 30 sty 2012


Dołączył: 16 sty 2012
Posty: 3098
Ja mieszkam w małym mieście i 10 km ode mnie na wsi w szczerym polu facet ma szkółke krzewów liściastych,iglaków i trochę bylin.Można kupić naprawdę ciekawe rosliny i lubię z tym facetem porozmawiać,bo ma naprawdę ogromną wiedzę ogrodniczą.Nawet jak nie mam zamiaru nic kupować to lubię co jakiś czas pojechać zobaczyc co ma nowego,dowiedzieć się jak z jakąś rosliną postępować,a i tak z pustym bagażnikiem nie wyjadę.
____________________
Moje spełnione marzenie Malgocha1960
wanda7 09:49, 30 sty 2012


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 787
Danusiu, my faktycznie mamy wokół siebie dużo dobrych szkółek i jest w czym wybierać. Nawet w mojej miejscowości jest duże centrum ogrodnicze, w którym mają wszystko, czego dusza zapragnie, łącznie z moimi ukochanymi różami angielskimi. Lecz mimo to często kupuję w necie, bo można dostać rozmaite odmiany, których w takich czy innych naszych szkółkach nie mają.
Na przykład ostatnio szukam rozmaitych przetaczników i na pewno poza trzema czy może najwyżej czterema odmianami w naszym rejonie nie uda mi się znaleźć. Pozostaje internet, bo są w kraju producenci, którzy specjalizują się w określonych gatunkach, i u nich tylko można się w nie zaopatrzyć. No bo jechać wszędzie nie sposób.
A propos, link do ogrodu z kamiennymi ścieżkami obejrzałam z przyjemnością, dzięki.
____________________
Pod dębem - róże, liliowce, hosty, żurawki i reszta
Milka 09:50, 30 sty 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
A ja Danusiu, jeżeli pozwoli ci czas, poproszę o link do strony, gdzie mają ciekawe ozdoby ogrodowe pozdrawiam
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Gardenarium 09:51, 30 sty 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jeśli sprzedawca ma dobre podejście i faktycznie ma zamiłowanie a nie tylko biznes się liczy - to ma szansę na stałych klientów, którzy wracają.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Milka 13:59, 30 sty 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
A ja teraz z innej beczki Danusiu, gdybyś miała większy kawałek ziemi, to czy byłby to ten sam typ ogrodu i stylu, czy dałabys się ponieść wyobraźni? pozdrawiam, niezmiennie dziękuję za inspiracje
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
leonia_pawlik 19:05, 30 sty 2012


Dołączył: 22 sie 2011
Posty: 285
Danusiu, Twój ogród jest imponujący.Oglądając go, zapierało mi dech w piersiach. Cudownie zaplanowany i uporządkowany, śliczne kwiaty i pięknie go prowadzisz. Gratuluję i po trosze zazdroszczę. I tak sobie myślę, z czym ja się tu pcham ...... U mnie takie wszystko zwyczajne!
____________________
Leonia - Ogród pełen motyli
Madzenka 21:51, 30 sty 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Każdy kto ogląda ogród Danusi, ma wrażenie, że swoj ogród powinien przeorać i założyć na nowo Na szczęście szefowa wspiera nas emocjonalnie i dzieli się swoja mocą twórczą
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Sebek 21:58, 30 sty 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
irena_milek napisał(a)
A ja teraz z innej beczki Danusiu, gdybyś miała większy kawałek ziemi, to czy byłby to ten sam typ ogrodu i stylu, czy dałabys się ponieść wyobraźni? pozdrawiam, niezmiennie dziękuję za inspiracje


Danusi się marzą takie ogrody - mam nadzieję, że się kiedyś to marzenie spełni
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Madzenka 21:34, 31 sty 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Danusiu jak Twoje bukszpany wytrzymują te straszne mrozy i palące słońce? We Wroclawiu nie ma nawet milimetra śniegu, które by je ochronił. Wprawdzie mróz w nocy to ok 12-13 stopni ale widzę, że moje kule zaczynają brązowieć. Czy to objaw przemarznięcia, czy naturalna rekacja na takie warunki? Czy chronisz jakoś teraz swoje rośliny? Wiem, że nie przepada za agrowłókniną i chochołami ale jak chronisz swoje cudeńka
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Sebek 21:40, 31 sty 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Marzenko - to wpływ mrozu - ale nie powinno ich wymrozić. A rośliny u Danusi nie są okrywane - nawet róże pod murem nie mają kopczyków.
Mur i żywopłoty chronią przed wiatrem i rośliny dobrze zimują.
Tylko szkoda mi bardzo tych przepięknych kulek w donicach - przy takich mrozach znów zmarzną
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies