Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nie tylko bukszpanowy - część I

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nie tylko bukszpanowy - część I

Madzenka 16:18, 29 sty 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Do mojego starego ogródeczka (60 m2 przy szeregówce) zamówiłam 100 szt małych sadzonek na obwódki licząc, że jeszcze mi zostanie. Ostatecznie skończyło się na 200 szt ale po 2-3 latach efekt był piękny. Teraz te 200 szt przewędrowalo do ogrodu 900 m2 i prawie zniknęły na tej powierzchni. Chyba wiosną będzie kolejna ekspansja bukszpanowo-hortensjowa
Danusiu to już chyba wirus , który rozprzestrzenia się w całej Polsce.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Missm26 17:08, 29 sty 2012


Dołączył: 20 paź 2011
Posty: 414

Danusiu, wszystkie Twoje realizacje są wspaniałe, takie eleganckie, wręcz ekskluzywne, uwielbiam.
Mnie również dzięki Tobie dopadło uwielbienie dla hortensji, zakochałam się również w żurawkach
Aż żal, że zima i nie można na bieżąco pomysłów realizować, a na kupno roślin trzeba czekać do marca


____________________
W oczekiwaniu na wiosnę-ogród Marty
Sebek 18:32, 29 sty 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Missm26 napisał(a)

Danusiu, wszystkie Twoje realizacje są wspaniałe, takie eleganckie, wręcz ekskluzywne, uwielbiam.
Mnie również dzięki Tobie dopadło uwielbienie dla hortensji, zakochałam się również w żurawkach
Aż żal, że zima i nie można na bieżąco pomysłów realizować, a na kupno roślin trzeba czekać do marca




To zależy. Jeśli kupisz przez internet to możesz już, a przyślą Ci wiosną
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Missm26 18:42, 29 sty 2012


Dołączył: 20 paź 2011
Posty: 414
Wiem Sebku, że tak można, ale jakoś nie jestem przekonana. A Ty tak robiłeś? W sumie jakby co miesiąc trochę kupić, wiosną byłby mniejszy wydatek
____________________
W oczekiwaniu na wiosnę-ogród Marty
Sebek 18:43, 29 sty 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Ja na razie prawie nic przez internet nie kupiłem.

Na razie napisałem tylko maila
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 18:47, 29 sty 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
anika napisał(a)
no właśnie ja też, tylko tak się zastanawiam czy wartko kupić 50 takich małych sadzonek bukszpanowych ( 20 cm wysokości ) na niską obwódkę. Czy to się przyjmie i rozrośnie ładnie. I ile na m2 takich malutkich bukszpanów się sadzi?


Warto, a jak je sadzić?
Po prostu ustaw jedna przy drugiej i już. Policz ile na metr bieżący, bo to zależy nie tyle od wysokości, co szerokości sadzonki. Średnio 5-6 szt na mb.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Missm26 18:48, 29 sty 2012


Dołączył: 20 paź 2011
Posty: 414
Sebek, ja kupiłam jak do tej pory trochę traw, jesienią, ale już widzę, że mogłam się wstrzymać do wiosny, takie suche i jakby martwe są niektóre. Ale sadzonki przyszły piękne, mimo jesieni.
____________________
W oczekiwaniu na wiosnę-ogród Marty
Gardenarium 18:50, 29 sty 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jak mi miło, że rozprawiacie u mnie o bukszpanach. Wiem, że najgorsze jest to oczekiwanie gdy już wiemy co chcemy robić a tu zima zła
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
anika 18:51, 29 sty 2012


Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 614
Sebek napisał(a)

Upiększamy ogrody i to mnie cieszy, a wiosna na Ogrodowisku będzie chyba wyjątkowa, Spodziewam się wielkiej ekspansji hortensji i nie tylko


U mnie będzie ekspansja bukszpanowa w dużej ilość, co by efekt był natychmiastowy - chyba zamówię koło 50


Sebek, właśnie chodzi o zrobienie kostki z bukszpanu 1m2 a w środku szczepione drzewko.


____________________
Radosna twórczość Ani :)
Madzenka 18:55, 29 sty 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Kupiłam prze internet bardzo dużo nietypowych roślin, których nie mogłam dostać w szkółkach. Generalnie jeśli są to rośliny młode, niedrogoe, z polskich szkółek to ryzyko niewielkie. Zdażyło mi się jednak kupić rodgresję kasztanowcolistną w fatalnym stanie Dopiero wiosną okaże się czy korzenie przetrwają, czy sklep internetowy będzie na mojej czarnej liście Natomiast bambusy kupione w necie są wspaniałe i czekają na marzec na posadzenie w gruncie. Po posadzeniu zrobię fotki, nazwę szkółki nie wiem czy mogę podawać, czy to kryptoreklama?
Sklep internetowy ogrodowiska ma natomiast u mnie 5+ za szybkość dostawy i jakość sprzętu ! Jak będzie dostępna maszynka do wyrywania chwastów z trawnika to postawię 6
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies