Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nie tylko bukszpanowy - część I

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nie tylko bukszpanowy - część I

Madzenka 20:27, 06 lut 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Danusiu, ogród angielski prześliczny, ale daleko mu do Twojego
A jak przenieść klimat angielski do Polski. Wtedy byś poszalała
Ala świetne okreslenie, BOMBONIERKA, taka z pysznej mlecznej czekolady z wisienką
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Gardenarium 20:28, 06 lut 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
No, bym poszalała, szczególnie w prostokątnych rabatach, labiryntach, różach i żywopłotach węzłowych
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
shrekol 20:32, 06 lut 2012


Dołączył: 04 wrz 2010
Posty: 1115
Gardenarium napisał(a)

Danusiu, jest takie pnącze jak Wisteria chińska. Czy ma ona szanse przyjąć się w naszych warunkach i nie zmarznąć w zimę. Co w ogóle sądzisz o niej. Na fotkach wygląda imponująco


Mam napisany artykuł o pnączach, w lutym się ukaże.
Wisteria ma szansę się przyjąć, jak najbardziej, ale kupuj w czasie kwitnięcia, żeby miała kwiaty, to będzie wiadomo, że jest szczepiona nie siewka. Inaczej będziesz długo czekała na kwiaty.

U mojej księgowej w zeszłą zimę przemarzła, ale odbiła. Okrywać trzeba albo nie sadzić, jak zimny region.


Aniu u nas wytrzymuje trzeba przez pierwsze 2-3 zimy okryć, tak jak radzi Danusia kupuj kwitnącą, bo wiadomo, że nie siewka i kolor pewny. Ja u siebie miałem miała być niebieska okazała się biała z niebieską obwódka tylko uważaj, bo to bardzo silne pnące i dosyć "ekspansywne"
____________________
justi 20:34, 06 lut 2012


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Danusiu czy szampan się chłodzi już?
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
anika 20:35, 06 lut 2012


Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 614
Przemuś, ale podobno można jej ekspansywność poskromić poprzez cięcie. Jest śliczna taka delikatna, romantyczna jak kwitnie
____________________
Radosna twórczość Ani :)
Madzenka 20:38, 06 lut 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Moi Drodzy chyba dzisiaj 1000-czek pęknie ???? Komu się uda zacząć tysięczną stronę? Chyba damy palmę pierwszeństwa Danusi
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
justi 20:40, 06 lut 2012


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
No dlatego pytałam czy juz się chłodzi.
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
Gardenarium 20:44, 06 lut 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Aaaa, a ja taka nie kumata w tym zakresie, myślałam, że z okazji Bogusława, że 13 stron mu zostało do przeczytania mojego wątku No no. niezła cyferka się szykuje
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
shrekol 20:45, 06 lut 2012


Dołączył: 04 wrz 2010
Posty: 1115
anika napisał(a)
Przemuś, ale podobno można jej ekspansywność poskromić poprzez cięcie. Jest śliczna taka delikatna, romantyczna jak kwitnie


Aniu taka jest fakt i jeszcze jak pachnie ale mi chodzi że mimo cięcia to nieżle rośnie, u mnie miała 4,5m na wysokość pęd główny miał grubość jak moja ręka wszyscy się pytali "co to za drzewo na balkonie rośnie" A jak zakładałem kostkę i skuwałem beton to korzenie były 7m od krzaku no do cienkich też się nie zaliczały Ale na Twojej powierzchni to z tym nie będzie problemu, sadź jak najbardziej
____________________
anika 20:49, 06 lut 2012


Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 614
shrekol napisał(a)

Przemuś, ale podobno można jej ekspansywność poskromić poprzez cięcie. Jest śliczna taka delikatna, romantyczna jak kwitnie


Aniu taka jest fakt i jeszcze jak pachnie ale mi chodzi że mimo cięcia to nieżle rośnie, u mnie miała 4,5m na wysokość pęd główny miał grubość jak moja ręka wszyscy się pytali "co to za drzewo na balkonie rośnie" A jak zakładałem kostkę i skuwałem beton to korzenie były 7m od krzaku no do cienkich też się nie zaliczały Ale na Twojej powierzchni to z tym nie będzie problemu, sadź jak najbardziej


ooo i jeszcze pachnie - to mnie teraz przekonałeś żeby spróbować. Tylko jak tu wybrać spokojne, zaciszne a jednocześnie słoneczne miejsce. Coś wymyślę.

Chyba się za bardzo rozgościliśmy na wątku Danusi

A tu tak blisko do 1000
____________________
Radosna twórczość Ani :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies