Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Żywopłot strzyżony iglasty inny niż cis

Pokaż wątki Pokaż posty

Żywopłot strzyżony iglasty inny niż cis

Piorunek 11:29, 12 lut 2014


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 226
Posiadam u siebie żywopłot złożony ze świerków pospolitych ( wys. 2-3m, w odległości ok. m). Obecnie wyglądają w porządku. Co robić, aby w przyszłości wyglądały ładnie i zdrowo? Jak je pielęgnować? Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki
____________________
Gardenarium 11:31, 12 lut 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Strzyc, będzie się zagęszczał, obniżać wysokość i podlewać, obserwować czy nie ma szkodników (widoczne galasy)
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Piorunek 11:33, 12 lut 2014


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 226
Czyli nie pozwalać im rosnąć w sposób naturalny na wysokie drzewa? Nie bardzo podobają mi się świerki skracane i mocno podcinane.
____________________
Gardenarium 12:16, 12 lut 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
No to pozwalać, tylko co potem? Ogołocą się od dołu i będzie smętnie.
Skracaj w takim razie każdą gałązkę za młodu, ucinaj przewodnik, będą się naturalnie zagęszczać.

Albo nie ucinaj nic, pielęgnuj zgodnie ze wskazówkami

http://www.ogrodowisko.pl/tag/iglaki
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Piorunek 12:19, 12 lut 2014


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 226
A nie można by było pozwolić im osiągnąć rozmiar dorosłego świerka, a potem je podkrzesać?
____________________
Gardenarium 12:21, 12 lut 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Można, ale w jakiej sytuacji one rosną. Gdzie w ogrodzie, może pokaż jakieś zdjęcia, bo gadamy o drzewach i sytuacji której ja nie widzę, więc jak mama doradzać. Pytałeś o pielęgnację świerków, odpowiedź podałam, a jak będziesz je prowadził zdecydujesz sam, ja tnę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Piorunek 12:27, 12 lut 2014


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 226
Nie mam teraz zdjęć. Miejsca jest tam dość i mogłyby osiągnąć swoje rozmiary. Tylko czy nie byłyby one za blisko siebie? Widziałem kiedyś takie założenia. W jednym wypadku wyglądały bardzo ładnie i zdrowo (podkrzesane od dołu), a w drugim chyba zbyt bardzo konkurowały o składniki mineralne i wyglądały nieciekawie (były chude i wyłysiałe). Dobre nawożenie pomogłoby?
____________________
Gardenarium 12:35, 12 lut 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pokaż zdjęcie, a jak nie masz no to nie poradzę. Dobre nawożenie ma wpływ na dobre przyrosty, a jak za gęsto to niepotrzebne pędzenie świerków jest.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Piorunek 12:42, 12 lut 2014


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 226
Na razie bardzo dziękuję za wskazówki. Zastanowię się jeszcze, jak je będę prowadził. Wiem, że ciągle pytam, pytam i pytam, ale chcę prowadzić ogród jak najlepiej. Pozdrawiam
____________________
Gardenarium 12:45, 12 lut 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
No tak, ale ja nie jestem wróżką i chciałabym zobaczyć co i do czego doradzam do konkretnej sytuacji w ogrodzie.
Załóż swój wątek i wtedy będzie o wiele łatwiej.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies