Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Żywopłot strzyżony iglasty inny niż cis

Pokaż wątki Pokaż posty

Żywopłot strzyżony iglasty inny niż cis

BAZIA 09:25, 08 cze 2013

Dołączył: 28 maj 2013
Posty: 5
Przepraszam za opóźnienie w odpowiedzi. Postaram sie dzisiaj lub jutro założyć w
swój wątek. Dziękuje serdecznie za te schematy. Bardzo mi sie podobają. Szczególnie ostatni. Proszę, przenieś Danusiu powyższe posty do żywopłotów mieszanych. Bo rzeczywiście zaśmiecam wątek. Chciałam tylko dodać, ze znalazłam swego faworyta na żywopłot. Ponieważ dom w swojej formie jest dość bogaty, ogród chyba powinien byc minimalistyczny? Taki

Jak on wygląda formowany? Będę wdzięczna za zdjęcie
Gardenarium 17:52, 10 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To świerki serbskie, ale nie cięte, takie równe kupiłam. Pod nimi rosną jeszcze zurawki bo to zdjęcia z realizacji w toku

Pod domem stoją kulki jeszcze nie posadzone, one poszły gdzie indziej.

A minimalistyczny ogród masz tutaj http://www.gardenarium.pl/realizacje/ogrod-minimalistyczny
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
polinka 09:00, 15 cze 2013


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Proszę o podpowiedz. W jakiej odległości od siebie sadzić thuje smaragd na gęsty żywopłot?
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Gardenarium 09:01, 15 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Co 60 cm.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
polinka 09:07, 15 cze 2013


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Danusiu Ty jak zawsze na posterunku Dziękuję bardzo.
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
agatanowa 10:42, 01 lip 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
Jak pisałam w swoim wątku, obecnie głowię się nad założeniem formowanego w prostopadłościan żywopłotu na wysokość płota, tj. ok. 160-200 cm wysokości i 50-60 cm szerokości z iglaka.
Chciałaby serdecznie poprosić osoby, które takowe posiadają lub mają w okolicy o zamieszczenie pomocnych, poglądowych zdjęć ze wskazaniem gatunku, z którego takowy żywopłot jest wykonany. Powiem uczciwie waham się nad:
1/ brabantem
2/ aureospicata
3/ szmaragdem

I może ten ostatni byłby najlepszy, ale nie mam pojecia, czy uda się go z sukcesem uformować w taki dość wąski równy, regularny, a w sumie niewysoki prostopadłościan. Brabant oraz aureospicata chyba byłyby zbyt łyse przy takich wymiarach?

A może co innego (strona zachodnia, wietrzna, cel żywopłotu: chodzi głównie o szybkie stworzenie ekranu przeciwietrznego i żeby dobrze, elegancko się prezentował, bo to front działki, "przedpłocie")?

Proszę o podpowiedź.
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
Gardenarium 06:57, 03 lip 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Smaragd, tylko ten jest wąski.
Ewentualnie Thuja "Columna" ale jest brzydsza i szyszkuje a Smaragd to jest to, czego potrzebujesz.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
agatanowa 23:42, 03 lip 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543

Dziękuję, Danusiu
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
Netka 23:34, 04 lip 2013


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 548
Kochani, posadziłam w zeszłym roku w maju tuje Kórnik tuż przy kostce na wjeździe do domu. Ponieważ nie mamy ogrodzenia po tej stronie, chciałam, żeby pełniły funkcję wydzielenia terenu. Chciałabym, żeby rosły sobie swobodnie, jednak niekoniecznie formowane ( ich pokrój bardzo mi się podoba, i myślę, że ładnie wyglądają nieprzycinane ) Wydaje mi się, że posadziłam je jednak za blisko krawężnika i za blisko względem siebie ( mniej więcej co 70 cm ), żeby mogły tam sobie spokojnie rosnąć ... Spójrzcie proszę i oceńcie, czy mam rację. Jeśli tak, to czy mogę je teraz przesadzić ? I w jakiej odległości od krawężnika i od siebie je sadzić ?



____________________
Aneta - Mój ogród w cieniu drzew
Gardenarium 00:21, 05 lip 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dla mnie dobrze rosną, ale pielenie by się przydało
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies