Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moje roślinki

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje roślinki

kraania 13:00, 09 mar 2012


Dołączył: 12 lut 2012
Posty: 1709
Maju widzę, zę już nie możesz usiedzieć w domu . Ja się rozłożyłam więc nie ma mowy na razie o buszowaniu w ogrodzie. Planowałam rozpocząć prace w przyszłym tygodniu a teraz nie wiem czy coś z tego wyjdzie. Pociesza mnie , że u mnie ziemia jeszcze jest zamarznięta i jest zimno.
____________________
Ogród w lesie - moje miejsce na ziemi Ogrodowiskowe spotkanie Spotkanie wrzesień 2012 u kraanii zmiany zmiany u kraanii-czyli co w lesie piszczy
majkel0326 13:01, 09 mar 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 3224
Dzisiaj się zdenerwowałam i kupiłam litr randapu. Wiem,że to nie eko i nie każdy to pochwala,ale mam w jednym miejscu tak wredne pokrzywy,że już dwa sezony ich wyplenić nie mogę ręcznie. Chcę to miejsce doprowadzić raz na zawsze do porządku,a że to przy płocie to mam w planach posadzić tam tuje.Dlatego muszę sięgnąć po drastyczne środki
____________________
Maja - Moje roślinki
Borbetka 18:43, 09 mar 2012


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Roundup, zwłaszcza jeśli są nieużytki wokoło to niestety konieczność. Pokrzywa to zielsko bardzo zdrowe dla człowieka, ale w ogrodzie ... nie przepadam za nią. Ma takie korzenie, że też nie mogę sobie a nią poradzić. Lubi wilgoć, więc sieje się u mnie przy płocie od strony rowu z wodą.
Ja już obleciałam ogród, przycięłam tawułki, wierzbę Hakuro, wycięłam to czego już nie chcę i zostały mi iglaki, na które muszę poczekać i jeszcze irgę płożącą, ale nie wiem czy już ją mogę ciąć czy nie. Nie mogę nigdzie znaleźć w książkach, czy może przemarznąć czy nie.
Trzymam kciuki i pozdrawiam.

borówcowy-raj
____________________
borówcowy wizytowka
majkel0326 19:00, 09 mar 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 3224
Kraaniu,rzeczywiście,gdyby nie inne obowiązki to najchętniej pracowałabym już w ogródku Dzisiaj wyskoczyłam na godzinkę,ziemia z wierzchu trochę odpuściła,ale głębiej jeszcze zamarznięta.Myślę jednak,że to już długo nie potrwa i idzie ku lepszemu.Życzę Tobie szybkiego powrotu do zdrowia,żebyś miała siły jak wiosna zawita

Borbetko,tak jak piszesz,pokrzywa ma paskudne korzenie,które się zrywają przy wyrywaniu i zostają w ziemi.Ręcznie nie jestem w stanie oczyścić tego zakątka,który chcę jakoś zagospodarować.Pozostaje mi tylko opryskać i to podejrzewam,że nie raz Ale myślę,że później dam sobie już radę z tym fragmentem i spokojnie jakoś go doprowadzę do wyglądu Z tego co mi napisałaś to zrobiłaś już kawał dobrej roboty.Ja też działałam z sekatorem w weekend. Co do irgi to Ci niestety nie pomogę,bo też się nie orientuję.

Troszkę jestem podniesiona na duchu,bo w prognozie pogody zapowiadają od czwartku piękną pogodę w całym kraju i powyżej 10 stopni. Będzie się działo w ogródkach
____________________
Maja - Moje roślinki
Celina 21:24, 09 mar 2012

Dołączył: 21 lut 2012
Posty: 4816
Dla Ciebie Majuś na zachętę
____________________
Celina - Moje poletko
majkel0326 21:33, 09 mar 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 3224
Dziękuję No ja myślę,że jeszcze w tym roku zamieszczę zdjęcia moich własnych host. Bardzo bym chciała,żeby były takie dorodne,ale pewnie nie w pierwszym roku po posadzeniu,muszę być cierpliwa
____________________
Maja - Moje roślinki
monteverde 21:43, 09 mar 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
może nie takie ale oczy będą cieszyć
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
majkel0326 21:45, 09 mar 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 3224
Na pewno! Na samą myśl już się cieszę A mam jeszcze takie dwa miejsca,które aż się proszą o hosty!
____________________
Maja - Moje roślinki
Celina 11:53, 10 mar 2012

Dołączył: 21 lut 2012
Posty: 4816
Witaj !u nas ciepło i zaraz idę w tango
____________________
Celina - Moje poletko
majkel0326 14:06, 10 mar 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 3224
A u nas pada Od rana było pięknie i w miarę ciepło,a potem niebo się obniosło chmurami i pada. Celinko czekam wieczorem na relację
____________________
Maja - Moje roślinki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies