Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pod dębem - róże, liliowce, hosty, żurawki i reszta

Pokaż wątki Pokaż posty

Pod dębem - róże, liliowce, hosty, żurawki i reszta

ircia 17:16, 03 lut 2012


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 1778
Zobaczyłam Wandziu, że masz sasanki! Ja w ubiegłym roku wysiałam, wzeszły ładnie, ale boję się, że przy tej bezśnienej zimie wymarzną mi.... Były takie maleńkie, kiedy sadziłam je na miejsca stałe
____________________
Ogród Irci
hanka_andrus 17:23, 03 lut 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Trzeba mieć nadzieję! Będzie dobrze!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
ircia 17:38, 03 lut 2012


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 1778
Mam nadzieję Haniu, jak nie, to też się nie poddaję i próbuję do skutku
____________________
Ogród Irci
wanda7 11:08, 04 lut 2012


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 787
malgocha1960 napisał(a)
Wandziu,piękna wiosne pokazałs,chciałabym,żeby moje nowo posiane pierwiosnki były chcociaż w połowie tak piękne jak twoje.
Wandziu,a liliowce lubią cień,ze chcesz je dać pod dębem?Ciekawe czy rosłyby pod orzechem włoskim,jak myslisz?


GOSIU, pod moim dębem wcale nie ma aż takiego cienia. On jest wysoki i na dole już nie ma gałęzi, a więc słońce spokojnie sobie dociera do roślin. Gorsza sprawa, że jest sucho, bo nawet jak pada deszcz, to dąb tworzy szczelny parasol, który zastania przed wodą. A poza tym dąb zabiera pożywienie. Tak więc nie ejst to taka łatwa sprawa.
Liliowce są wytrzymałe i co jak co, ale one powinny dać sobie tam radę.
Z orzechem byłoby tak samo. Te drzewa są bardzo do siebie podobne pod wieloma względami.
____________________
Pod dębem - róże, liliowce, hosty, żurawki i reszta
wanda7 11:10, 04 lut 2012


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 787
monteverde napisał(a)
u mnie pod orzechem rosną przebiśniegi i kokorycz Wanda podoba mi się ,że wszystko podpisujesz


ANIU podpisuję zdjęcia, bo sama też lubię wiedzieć, co i jak, a po co dodatkowo pytać o rośliny, skoro są napisy? Tak więc ułatwia to sprawę zarówno mnie, jak i czytelnikom
____________________
Pod dębem - róże, liliowce, hosty, żurawki i reszta
Milka 11:12, 04 lut 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Wandziu, ja podobny problem, mam pod wiązem Bardzo wysusza ziemię i cień jest dość spory. To mój najtrudniejszy zakątek do zagospodarowania. Czego ja tam już nie wymyślałam, Ale mam już nową koncepcję i ta chyba wypali. Mam orzech włoski, już dość spory i też coś chciałam pod nim posadzić, to będzie nowa kompozycja. Może poradzisz co? pozdrawiam
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
wanda7 11:14, 04 lut 2012


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 787
ircia napisał(a)
Zobaczyłam Wandziu, że masz sasanki! Ja w ubiegłym roku wysiałam, wzeszły ładnie, ale boję się, że przy tej bezśnienej zimie wymarzną mi.... Były takie maleńkie, kiedy sadziłam je na miejsca stałe


IRENKO Stwierdzenie, że ja mam sasanki, to ogromna przesada No cóż mam jedną, kupioną jako sadzonka. Czytałam, że są krótkowieczne, ale u mnie jest ona już chyba z pięć lat.
A ty je wysiałaś? No faktycznie bylaby szkoda, gdyby nie przetrwały, ale może u was trochę cieplej, bo my w tej chwili mamy okropne mrozy. Gdzieniegdzie nawet -30. Chciałabym, aby ci przeżyły te maleństwa. MIały być w jednym kolorze czy mix?
____________________
Pod dębem - róże, liliowce, hosty, żurawki i reszta
wanda7 11:19, 04 lut 2012


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 787
irena_milek napisał(a)
Wandziu, ja podobny problem, mam pod wiązem Bardzo wysusza ziemię i cień jest dość spory. To mój najtrudniejszy zakątek do zagospodarowania. Czego ja tam już nie wymyślałam, Ale mam już nową koncepcję i ta chyba wypali. Mam orzech włoski, już dość spory i też coś chciałam pod nim posadzić, to będzie nowa kompozycja. Może poradzisz co? pozdrawiam


IRCIU A może właśnie liliowce? Poza tym dobrym rozwiązaniem są irysy. Ja też mam pod dębem irysy. One lubią dość sucho, a są przecież przepiękne. Lubią też jednak słońce, lecz jeśli masz taką sytuację jak ta, którą opisałam wyżej, to powinny ładnie wyglądać, jesli oczywiście lubisz te kwiaty.ć na słońcu.
No a poza tym rozmaite cebulowe i skalne, bo wiosną drzewo nie ma jeszcze liści i wszystko może wtedy pięknie kwitnąć.
____________________
Pod dębem - róże, liliowce, hosty, żurawki i reszta
Milka 11:28, 04 lut 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
wanda7 napisał(a)

Wandziu, ja podobny problem, mam pod wiązem Bardzo wysusza ziemię i cień jest dość spory. To mój najtrudniejszy zakątek do zagospodarowania. Czego ja tam już nie wymyślałam, Ale mam już nową koncepcję i ta chyba wypali. Mam orzech włoski, już dość spory i też coś chciałam pod nim posadzić, to będzie nowa kompozycja. Może poradzisz co? pozdrawiam


IRCIU A może właśnie liliowce? Poza tym dobrym rozwiązaniem są irysy. Ja też mam pod dębem irysy. One lubią dość sucho, a są przecież przepiękne. Lubią też jednak słońce, lecz jeśli masz taką sytuację jak ta, którą opisałam wyżej, to powinny ładnie wyglądać, jesli oczywiście lubisz te kwiaty.ć na słońcu.
No a poza tym rozmaite cebulowe i skalne, bo wiosną drzewo nie ma jeszcze liści i wszystko może wtedy pięknie kwitnąć.


Bardzo lubię irysy. Bezustannie podziwiam ich kwiaty. Na te co mam w innych miejscach mogę gapić się cały dzień. Liliowce to odkrycie ubiegłoroczne. Mam ich na razie niewiele, z 20. Dokupię nowe i skorzystam z twojej sugestii - dzięki
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
wanda7 11:46, 04 lut 2012


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 787








____________________
Pod dębem - róże, liliowce, hosty, żurawki i reszta
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies