Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pod dębem - róże, liliowce, hosty, żurawki i reszta

Pokaż wątki Pokaż posty

Pod dębem - róże, liliowce, hosty, żurawki i reszta

malgocha1960 19:35, 02 lut 2012


Dołączył: 16 sty 2012
Posty: 3098
Wandziu,chciałbym miec juz u siebie taki busz hostowy,bajecznie to wygląda.U mnie na razie kilka odmian,ale mam zamówione teraz ok.15 gatunków,więc z czasem może tak bedzie i u mnie.
____________________
Moje spełnione marzenie Malgocha1960
marzena 20:53, 02 lut 2012


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
Wanda, Twoje hosty rewelacyjne ! bardzo lubię te rośliny, ale na razie jeszcze mi nie urosły takie piękne i okazałe jak u Ciebie ...
chodnik z kamienia ( ?) bardzo ładny
____________________
marzena O....!
Gabriela 21:28, 02 lut 2012


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
No i to jest zaleta cienistego ogrodu, rosną w nim fantastyczne funkie. Podziwam.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Sebek 22:28, 02 lut 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Jaką masz przepiękną kolekcją tych fiołków - jestem pod wrażeniem
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
wanda7 10:41, 03 lut 2012


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 787
malgocha1960 napisał(a)
Wandziu,chciałbym miec juz u siebie taki busz hostowy,bajecznie to wygląda.U mnie na razie kilka odmian,ale mam zamówione teraz ok.15 gatunków,więc z czasem może tak bedzie i u mnie.


MAŁGOSIU, tylko pamiętaj, nie wsadzaj ich za gęsto, bo jednak taki busz jak u mnie jest za duży. Ja muszę teraz co drugą przesadzić gdzie indziej, bo włażą na siebie i nie ma efektu. Na początku wydawało mi się, że sadzę w sporych odległościach, ale okazuje się, że jednak zbyt małych. Nie zrób mojego błędu.
____________________
Pod dębem - róże, liliowce, hosty, żurawki i reszta
wanda7 10:44, 03 lut 2012


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 787
marzena napisał(a)
Wanda, Twoje hosty rewelacyjne ! bardzo lubię te rośliny, ale na razie jeszcze mi nie urosły takie piękne i okazałe jak u Ciebie ...
chodnik z kamienia ( ?) bardzo ładny


MARZENKO, Hosty rosną powiedzmy średnio szybko, a więc niedługo będziesz się nimi cieszyć. Zalezy to zresztą od odmiany.
Co do ścieżki, to nazywamy ją "salcesonową". Ułożył ją mój M z takich właśnie nieregularnych płyt i wypełnił brązową fugą. Ładnie wygląda po deszczu, szczególnie jesienią, gdy hosty przebarwiają się na złoto.

____________________
Pod dębem - róże, liliowce, hosty, żurawki i reszta
wanda7 10:56, 03 lut 2012


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 787
Gabriela napisał(a)
No i to jest zaleta cienistego ogrodu, rosną w nim fantastyczne funkie. Podziwam.


Tak GABRIELO, funkie doskonale czują się w takich miejscach. Tylko występuję tu problem małej ilości wody i trzeba je niestety dużo podlewać.
____________________
Pod dębem - róże, liliowce, hosty, żurawki i reszta
Gabriela 11:01, 03 lut 2012


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
W cieniu rośliny tak nie wysychają, moje funkie przed gankiem mają cień bardzo długo i podlewam je sporadycznie, jak naprawdę długo jest sucho.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
wanda7 11:03, 03 lut 2012


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 787
GABRYSIU, moje hosty przed gankiem też sobie dobrze radzą, ale gorzej z tymi pod dębem, bo on strasznie wyciąga wodę ze wszystkiego.
____________________
Pod dębem - róże, liliowce, hosty, żurawki i reszta
Gabriela 11:08, 03 lut 2012


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Racja, zapomniałam o dębie. Pod swoim też posadzę kiedyś, a dookoła jeszcze liliowce, widziałam taką kompozycję w Wojsławicach.Żeby tak chciał rosnąć ten mój trochę szybciej, mam dęba czerwonego.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies