Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pod dębem - róże, liliowce, hosty, żurawki i reszta

Pokaż wątki Pokaż posty

Pod dębem - róże, liliowce, hosty, żurawki i reszta

Milka 11:49, 04 lut 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Mam akurat te kolory, brąz, fiolet i biały. Mam z nimi problei, bo rosną bardzo wysokie i pokładają się pod ciężarem kwiatów. Jak ty sobie z tym radzisz?
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
agniecha973 12:08, 04 lut 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Pięknie rozrośnięte i zadbane rośliny prezentujesz. Hosty pierwsza klasa. Pierwiosnki przecudne. Mi też się podoba, że podpisujesz rośliny. Można od razu zapisać odmianę, która się podoba.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
malgocha1960 12:24, 04 lut 2012


Dołączył: 16 sty 2012
Posty: 3098
Wandziu,piekne połączenie irysów z margaretkami.Szkoda,że one tak krótko kwitną,chyba najkrócej ze wszystkich kwiatów.
____________________
Moje spełnione marzenie Malgocha1960
AniaDS 14:04, 04 lut 2012


Dołączył: 25 sty 2011
Posty: 5078
Wandziu, nie wiedziałam, że irysów też mam tak dużo. Piękne są.
____________________
Ania i róże i cała reszta :)
ircia 17:09, 04 lut 2012


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 1778
wanda7 napisał(a)


IRENKO Stwierdzenie, że ja mam sasanki, to ogromna przesada No cóż mam jedną, kupioną jako sadzonka. Czytałam, że są krótkowieczne, ale u mnie jest ona już chyba z pięć lat.
A ty je wysiałaś? No faktycznie bylaby szkoda, gdyby nie przetrwały, ale może u was trochę cieplej, bo my w tej chwili mamy okropne mrozy. Gdzieniegdzie nawet -30. Chciałabym, aby ci przeżyły te maleństwa. MIały być w jednym kolorze czy mix?



Wandziu, wysiałam białe, czerwone i fioletowe. Nie wzeszły niestety wszystkie (podejrzewam, że z fioletowych nie wzeszło nic) jak przeżyją zimę to się okaże, które nasiona były do niczego Fotki wrzucę
A Twoje irysy sa przecudne!!!! Mam zamiar zdobyć te niebieskie, ale ten brąz z margaretkami....... Chcę już też w tym kolorze

____________________
Ogród Irci
Bogdzia 17:38, 04 lut 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Piękne irysy i pierwiosnki. Bardzo lubię szczególnie te pierwiosnki bo wcześnie zakwitają i długo kwitną.Szybko się rozrastają i tworzą bardzo atrakcyjne kępki.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
EPODLAS 17:43, 04 lut 2012


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Ciemierniki z pierwiosnkami, palce lizać. U ciebie nawet zwykła rogownica kuternowata wygląda pięknie. Napatrzyłam się na te kolory do woli.
____________________
Mój ogród
Sebek 22:05, 04 lut 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Te brązowe irysy bardzo ciekawe
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
an_tre 17:20, 05 lut 2012


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22380
Sebek napisał(a)
Te brązowe irysy bardzo ciekawe
Są ciekawe kolorystycznie ale bardzo szybko się rozrastają i trzeba je trochę ograniczać bo tłumią inne kolory
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
wanda7 10:28, 06 lut 2012


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 787
Irenko, u mnie też niektóre wysokie odmiany irysów pokładają się pod ciężarem kwiatów, ale ja kupiłam sobie całą wiązkę tyczek bambusowych i po prostu do nich przywiązuję pędy. Może nie wygląda to najładniej, ale nie ma wyjścia.

Agnieszko973, dzięki za wizytkę, wczoraj oglądałam twoje piękne i rozmaitych odmian sosny Zapraszam jak najczęściej.

Małgocha, no krótko kwitną te nasze irysy, ale co poradzić. Takie już są. Lecz kiedy ma się ich sporo, to w sumie długość kwitnienia się bardzo przedłuża

AniuDS, aż tak dużo tych irysów to nie mam. Ale tyle mi wystarczy, bo gdzie indziej to ja bym chciała mieć tylko róże

Irciu, białe sasanki to byłoby cudo. Mnie ostatnio w ogóle wzięło tylko na białe rośliny. Irysy brązowe, na które zwróciłaś uwagę, muszą rosnąć z czymś białym i wtedy ładnie kontrastują. W innym miejscu mam same brązowe i nie ma już niestety efektu.

Bogdziu, pierwiosnki uwielbiam. Sama je kiedyś wysiałam. Teraz już porobiły się kępki i wysiewają się co roku same, a że niekoniecznie muszą powtarzać cechy macierzyste, więc mam wiele kolorów.

EPODLAS, ta rogownica to niby taka zwykła i przez większą część sezonu wygląda niespecjalnie, ale gdy kwitnie, jest naprawdę ładna. Tylko trzeba ją trochę ograniczać, bo potrafi wyleźć aż na trawnik

Sebek, brązowe irysy ci wpadły w oko? No tak, ciekawe są, zwłaszcza w zestawieniu z czymś białym, bo same wyglądałyby smutno.

Aniu, szczerze mówiąc, nie zauważyłam, by u mnie te brązowe się rozrastały. Są takie same jak inne kolory Ale może tym masz troszkę inną odmianę i to by wszystko wyjaśniało




____________________
Pod dębem - róże, liliowce, hosty, żurawki i reszta
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies