Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pod dębem - róże, liliowce, hosty, żurawki i reszta

Pokaż wątki Pokaż posty

Pod dębem - róże, liliowce, hosty, żurawki i reszta

Tess 11:08, 01 sie 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12093
Gra świateł w Twoim ogrodzie mnie nieustająco zachwyca, Wandziu.
Piękne hortensje
I ściezki masz piekne, teraz mi się przypomniało, że je już podziwiałam, tylko prosiaczek ze mne, nie pochwaliłam

Miłego dnia, Wandziu
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Milka 17:01, 01 sie 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Danusza napisał(a)





ale cudne zdjęcie! witaj Wandziu zawsze u ciebie odetchnę w cieniu


też się zachwyciłam
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 17:28, 01 sie 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
wanda7 napisał(a)
Celinko, witaj
Robercie, będę na pewno








z wielką przyjemnością wypiłabym kawę, uroczo!
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
EPODLAS 21:52, 01 sie 2012


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Wandziu, kosmosy u ciebie urosły normalne a u mnie takie wielkie. U Szmita chcę kupić: Berberysa Thunberga 'Coronita', Derenia świdwa 'Compressa', interesują mnie także triarelle i brunery. Potrzebuję też Miskanta chińskiego, ale wyższego. Zrobię sobie listę i będę starała się tego trzymać. Ale czy się uda. A najbardziej interesuje mnie ich ogród, którego nigdy nie widziałam.
____________________
Mój ogród
Kondzio 21:56, 01 sie 2012


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Przepiekne zdjecia ale ja ci zazdroszcze doroslego ogrodu
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Gabriela 21:59, 01 sie 2012


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Danusza napisał(a)





ale cudne zdjęcie! witaj Wandziu zawsze u ciebie odetchnę w cieniu


Dopiero po chwili zorientowałam się, że to koleus, świetne ujęcie.
Podziwiam piękne kwiaty i ogród, pozdrawiam i cieszę się że wróciłaś.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Tess 10:20, 02 sie 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12093
wanda7 napisał(a)

Będą kwitły w następnym roku,ale warto posiać,prawdopodobnie odstraszają ślimaki.Posadziłam pomiędzy hostami i w ubiegłym roku nie miałam dziurek w liściach.


BOGUSIU, to mnie zaskoczyłaś! NIe miałam pojęcia, że ORLIKI tak działają na ślimaki. JA mam ze ślimorami zawsze problem i traktuję je iebieskim proszkiem, bo inaczej nie dałabym rady. ALe może gdyby nie orliki, to byłoby ich jeszcze więcej.


Wędrując po ogrodzie i przeglądając wątki trafiłam na powyższą informację.
Jeżeli to skutkuje, to to jest genialne
Mam orliki, ale że mi nie wszczędzie pasują, wyrywam siewki. To może już nie będę
Dziękuję, Bogumiło

Wandziu, próbowałaś? Skutkuje?
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
wanda7 12:17, 02 sie 2012


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 787
Danusza, przychodź, przychodź, cienia u mnie nie zabranie. W najgorszy upał można posiedzieć w chłodku i uciec od żaru z nieba.

Irenko, a więc zapraszam na kawę, jeśli tylko będziesz w pobliżu

Bożenko, ja też w zasadzie wybieram się towarzysko i po to, żeby po raz któryś pospacerować po ich przepięknym ogrodzie. A kupić zamierzam zaledwie jedna hortensję i jednego miskanta. No ale przypuszczam, że pewnie w ręce wpadnie nam coś jeszcze, o czym w tej chwili nawet nie myślimy.

Kondzio, mój ogród ma dopiero 8 lat, a więc nie jest wcale taki dojrzały. Co innego mój dąb. On ma już około 50-60 lat i to ona dodaje dojrzałości otoczeniu.

Gabrielo, bardzo się cieszę, że mnie odwiedziłaś i przyszłaś tu ze swojego wspaniałego ogródka. Jak tylko będę miala chwile, muszę na spokojnie obejrzeć, co się u ciebie w międzyczasie wydarzyło.

Tess, czy ty Teresko na pewno masz na myśli orliki? Bo na tym zdjęciu wyżej pokazywałam akurat kosmosy, a nie orliki. Orlików mam mnóstwo, ale one już dawno zakończyły kwitnienie. Wysiewają się w rozmaitych miejscach, jednak ja je najczęściej zostawiam, bo są to kwiatki tak nieprzewidywalne w swoich kolorach, że co roku tworzą inny krajobraz. Kosmosy zresztą też się wysiewają i też na różnokolorowo.
Jeśli chodzi o ślimory, to prawdę mówiąc nie zauważyłam dobroczynnego wpływu ani orlików, ani kosmosów na te paskudne żarłoki. Ja mam w tym roku spokój ze ślimakami, bo w zimie były łaskawe wymarznąć wraz z wieloma roślinami. Znajdowałam tylko w ziemi skorupy. Ale w poprzednich latach, mimo obecności kosmosów i orlików, musiałam tak jak ty stosować niebieski proszek



____________________
Pod dębem - róże, liliowce, hosty, żurawki i reszta
wanda7 12:22, 02 sie 2012


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 787


____________________
Pod dębem - róże, liliowce, hosty, żurawki i reszta
Tess 12:28, 02 sie 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12093
Wandziu, mam na myśli orliki.
Ten cytowany wpis Bogusi jest z Twojego wątku gdzieś ze środka, bo przeczytałam cały
Pokazywałaś wówczas swoje piękne orliki i potem była ta rozmowa.

Ale OK, czyli nie zauważyłaś pozytywnego wpływu orlików na pozbycie się ślimaków. Szkoda
Ja mam orliki, tylko rosną (o ile im pozwolę i nie wyrwę siewek) w innych miejscach, niż takie nieduże, białozielone kędzierzawe hosty, które są ulubionym przysmakiem ślimaków.

Innych host, które rosną w pobliżu orlików nie ruszają... Ale tamte, przy orlikach, mają bardziej skórzaste iście, to moze dlatego?

A kosmosy, te co ostatnio pokazałaś, też sliczne Jak wszystko u Ciebie
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies