Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moje spełnione marzenie Małgocha 1960

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje spełnione marzenie Małgocha 1960

malgocha1960 18:43, 29 wrz 2013


Dołączył: 16 sty 2012
Posty: 3098
Elizo,rozumiem cie doskonale,ale z tych wszystkich roślin do przechowania najmniej kłopotliwe są begonie.W tym roku część zostawiam w doniczkach,tylko oberwę to co ponad powierzchnia i tak zostawię,część wykopię i zobaczę które będą w lepszej formie.Mam ich tyle,ze mogę eksperymentować.W tym roku od ciotki dostanę kolejne cebulki.















____________________
Moje spełnione marzenie Malgocha1960
Gardenarium 18:44, 29 wrz 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pięknie drewno ułożone, a odnośnie wysiewania werbeny, poczytaj tutaj, popatrz, bo ona długo wschodzi, może ją wyrwałaś jak pokrzywę? Bo jest podobna.

http://www.ogrodowisko.pl/watek/160-verbena-bonariensis-werbena-patagonska

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
malgocha1960 18:46, 29 wrz 2013


Dołączył: 16 sty 2012
Posty: 3098
Jolu,dziękuję.Wczoraj byłam na babskim spotkaniu i koleżanka uczesała mnie tak na próbę w koka,bo za 3 tygodnie mam wesele syna.Roślin szkoda,ale po pierwszym przymrozku i tak niewiele z nich zostanie,na południu Polski dzisiejszej nocy już sporo zmroziło.


____________________
Moje spełnione marzenie Malgocha1960
malgocha1960 18:51, 29 wrz 2013


Dołączył: 16 sty 2012
Posty: 3098
Danusiu,drewno jest sąsiada,oni maja ogrzewanie tylko kominkowe i musza mieć ogromny zapas drewna tym bardziej,że mają ogromny dom.
Co do werbeny to oznaczyłam miejsce,w którym ja posiałam i starałam się uważać. Wiosna mam obiecana sadzonkę od Bożenki Babopielki,podejmę jeszcze jedno podejście do niej.Jak nie wypali to po prostu w sierpniu kupię sadzonkę w szkółce Szmitów,bo od nich rosliny wyjątkowo dobrze mi rosna.







____________________
Moje spełnione marzenie Malgocha1960
an_tre 18:51, 29 wrz 2013


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22388
eliza3 napisał(a)
Przez to wykopywanie, chowanie, zimowanie... całkowicie zrezygnowałam z dali, begonii, roślin egzotycznych... mam jeszcze kanny, ale też się zastanawiam... na razie wykopuję...
Nie mam chłodnej piwnicy, ani w miarę ciepłego garażu, więc przechowywanie roślin jest raczej niemożliwe... dom zbyt ciepły dla roślin... a tam gdzie chłodniej za mało światła... i tak źle i tak niedobrze...

Elu mam dokładnie ten sam dylemat z przechowywaniem roślin
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
malgocha1960 18:54, 29 wrz 2013


Dołączył: 16 sty 2012
Posty: 3098
M powiedział,ze samochód nie będzie stał kolejną zimę na dworzu przez moje rośliny i wcale się nie dziwię.Będę musiał dobrze pogłówkować,zeby to mądrze pomieścic.



____________________
Moje spełnione marzenie Malgocha1960
an_tre 18:56, 29 wrz 2013


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22388
Małgosiu śliczny awatarek
a werbenę też będę wysiewać w przyszłym roku i mam nadzieję, że będzie jej dość, tak jak w tym roku, to sadzonki też będą i podzielę się
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
malgocha1960 11:07, 01 paź 2013


Dołączył: 16 sty 2012
Posty: 3098
Aniu,cieszę się,bo z wysiewaniem nie będę czwarty raz się bawić.

Wczoraj cały dzień wykopywałam dalie,bo mróz wszystko sciął.Begonie to samo,część bulwek była cała przemrozona,rozpadała się w dłoniach.Kłacz dalii to samo,az mokre były i do wyrzucenia.
____________________
Moje spełnione marzenie Malgocha1960
bogumila 11:43, 02 paź 2013


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
malgocha1960 napisał(a)
Aniu,cieszę się,bo z wysiewaniem nie będę czwarty raz się bawić.

Wczoraj cały dzień wykopywałam dalie,bo mróz wszystko sciął.Begonie to samo,część bulwek była cała przemrozona,rozpadała się w dłoniach.Kłacz dalii to samo,az mokre były i do wyrzucenia.
Też wykopałam część begonii,w tym roku po zimie sporo mi się zmarnowało...nie wiem dlaczego.Te, które pozostały pięknie kwitły.Te najstarsze bulwki wydały wysokie łodygi i miały burzę kwiatów.Zawsze,gdy zaglądam do Ciebie to pierwsze co dostrzegam....to donice...i begonie.Pięknie.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
popcorn 11:50, 02 paź 2013


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Witaj! Wesele syna - powodzenia, dobrej zabawy! Najlepszego dla Mlodych!

Begonie masz cudne, tylko to przechowywanie... w ogole kolorowo i kwitnaco jeszcze u Ciebie!!

pozdrawiam
K.
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies