Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród pełen motyli......

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pełen motyli......

Mala_Mi 08:20, 31 sty 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Ja też czekam na odpowiedź, bo chcę moją różę bezimienną rozmnożyć (kwiatki ma podobne do twoich)......a fachowe poradniki dają bardzo skomplikowane metody Które przy moim charakterze mogą nie przynieść oczekiwanych rezultatów.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Sebek 11:20, 31 sty 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
leonia_pawlik napisał(a)
A ja po prostu nazywałam go trawusią......


Piękny mają kolor
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
leonia_pawlik 20:07, 31 sty 2012


Dołączył: 22 sie 2011
Posty: 285
Pięknie was witam, Dziewczyny. Bardzo Wam wszystkim dziękuję za miłe przyjęcie.
Małgosi odpowiadam: gałązkę róży parkanowej zerwałam pożną wiosną/musi być twarda i musi posiadać oczko/, włożyłam do ziemi - miejsce w półcieniu, nakryłam słoikiem, doglądałam ją- dbałam,by ziemia była wilgotna i w jesieni już była ukorzeniona. Wtedy wysadziłam ją na stałe miejsce i zabezpieczyłam na zimę , by nie zmarzła. Rosła jak oszalała. W trzecim roku wyglądałam niczym kaskada.
Trochę zimą ubiegłego roku przemarzła, ponieważ na zimę nie opuszczam jej z pergoli i nie przyginam do ziemi, bo jest to niemożliwe. Wiosną musiałam wyciąć dużo przemarzniętych pędów, ale to nic, bo przez ten zabieg się odmłodziła.
Moja działka ma 300 m.2. Ziemia na niej jest ciężka, gliniasta. Trzeba dołożyć dużo starań, by coś na niej urosło. Kwiaty sadzę do dołka, do którego sypię lekką ziemię ogrodniczą i w ten sposób dochowałam się pięknych okazów kwiatów. Pod jarzynki tego zabiegu nie stosuję, bo jest to niemożliwe. Dlatego z wielu jarzyn zrezygnowałam, bo się nie udawały. Teraz uprawiamy tylko pomidory, ogórki, cukinię, buraczki. Te jarzyny jakoś sobie radzą dzięki staraniom mojego męża.
____________________
Leonia - Ogród pełen motyli
leonia_pawlik 20:10, 31 sty 2012


Dołączył: 22 sie 2011
Posty: 285
A teraz pokażę Wam moją altankę. Zdjęcie zrobiłam w lipcu ubiegłego roku. Pamiętacie? Oj, deszczowy był ten lipiec.....
____________________
Leonia - Ogród pełen motyli
leonia_pawlik 20:14, 31 sty 2012


Dołączył: 22 sie 2011
Posty: 285
A tak wyglądała moja działka późnym latem.....
____________________
Leonia - Ogród pełen motyli
leonia_pawlik 20:22, 31 sty 2012


Dołączył: 22 sie 2011
Posty: 285
I jeszcze jedno zdjęcie mojej altanki. Bramka otwarta, więc zapraszam Was do mojego ogrodu.
____________________
Leonia - Ogród pełen motyli
Mala_Mi 20:26, 31 sty 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Altanka piekna i faktycznie chce się do niej wejść
A za altanką widać prawdziwego ogrodomaniaka
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
weronika77 20:48, 31 sty 2012


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 3203
Witam w ładnym różanym wejściu do Twojego ogrodu. Altanka też się podoba. Zawciągi podobnie jak Ty, powsadzałam "sznureczkiem" pod wyższymi np.piwoniami, różami.
Czekam na Twoje róże, bo to moja słabość. Pozdrawiam!
____________________
weronika77 - Bajkowy ogród weroniki, Wizytówka
monteverde 21:17, 31 sty 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
leonia_pawlik napisał(a)
I jeszcze jedno zdjęcie mojej altanki. Bramka otwarta, więc zapraszam Was do mojego ogrodu.

I ja skorzystam z Twojej gościnności, co do róży może to Rosarium? widać,że kochasz kwiaty jak ja , w moim ogrodzie znajdziesz swoisty misz-masz, pozdrawiam
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
leonia_pawlik 21:38, 31 sty 2012


Dołączył: 22 sie 2011
Posty: 285
Na szybko wybrałam kilka zdjęć róż....
____________________
Leonia - Ogród pełen motyli
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies