Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kiedyś będzie tu pięknie ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Kiedyś będzie tu pięknie ...

Milka 11:03, 21 sie 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Marzena2007 napisał(a)

Widziałam aromaterapię, pięknie wyglądasz wsród lawend, ale żeby tak po kwiatku ciąć, aż niemożliwe przy twoim temperamencie
dobrze, że miałaś natchnienie, wieczorową porą, zupełnie inny klimat nam pokazałaś, zachwycający


Irenko byłam w takim stanie, że cięcie 42 krzakow lawendy, kwaitek po kwiatku było mi baaardzo pomocne, dla odzysakania równowagi Jak poszaleję w pracy to uspokajam się w ogrodzie
Ale lawenda z ubiegłego roku wygląda nie najlepiej, za mało ją przycięłam wiosną i siępokładala. Testuję teraz róźne techniki cięcia. Podsumowanie jesienia


To teraz rozumiem ten typ cięcia
stosowałam różne techniki cięcia w ciągu powiedzmy 12 lat i stwierdzam, że nadchodzi czas gdy lawenda się starzeje, drewnieją dolne części i trzeba odważyć się na radyklane cięcie prawie przy ziemi; zrobiłąm tak na próbę z 2 starszymi egzemplarzami, wypuściłą nowe listki, ale szło to powoli, czyli tak po roku dochodzi do siebie; swoje już przycięłąm, tzn. kwiatostany i dopiero teraz będę ponownie ciąć, już tak na równo
do jutra
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Evchen 11:48, 21 sie 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
grupa_trzymajaca_grabie napisał(a)


Słuchajcie! oglądam ten film i sikam w majtki ze śmiechu! Kto nie widział musi go obejrzeć!
Jaki film

Właśnie, jaki film?
Poproszę o tytuł!

Madżenka, Twój ogród to "madżenie" każdego ogrodnika! Zwłaszcza tych mniej kumatych ogrodników...zielonych jeszcze, ale z potencjałem.


Madżenka, Twój ogród to "madżenie" każdego ogrodnika!
Fiu, fiu, zacznę spisywać te neologizmy, bo są cudne I te powiedzonka ogrodowiskowe:
obfocić kfiatki Konstancji
lubieżnie nieskromnie Pszczółki
madżenie Madżenki - Twoje

____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
Milka 13:17, 21 sie 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
ale tego dż..dż! język idzie połamać
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Madzenka 21:08, 21 sie 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Enya73 21:12, 21 sie 2012


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
Jak tam u Ciebie dziś z pogodą.? Ja czekam z niecierpliwością na deszcz, a zapowiadanej burzy jak nie ma , tak nie ma. Zaczęłam dziś robić sadzonki na spotkanie
____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
Madzenka 21:13, 21 sie 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Ale tu wesoło baaardzo się cieszę
Aga dziękuję za madżenie ogrodnika .
Iza za przepis na warzywnik - podsunę go Małżowi
kasik ja posadzę bukszpany wokół deseczek i zrobi plan nadzeń M
Evchen z tymi wspólrzędnymi to pojechalaś tak, źe mi się przecięły w ogrodzie na osi ściana wodna - taras....
kondzio - edukuj się w świecie kobiet, film z M.Streep boski i pomyśleć, że w Alecu Baldwinie kiedyś się można było zakochać
Gosia - wstyd przed Kubą!!! Moczu w tym wieku nie trzymać !!!
malkul - zapraszam częściej na ogrodowisku, oj dzieje sie tu dzieje, ale trzeba za wątkami nadążąć, bo można się nie załapać lub pogubić w dyskusjach wielopoziomowych
Sylla - wróciłaś z zaświatów czy zarobiona jesteś
Kasia - za chwilę u Ciebie bedzie pięknie, niech not ylko dom powstanie!
Irenko - ćwicz dż, dż do jutra do 18:30
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 21:23, 21 sie 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Enya73 napisał(a)
Jak tam u Ciebie dziś z pogodą.? Ja czekam z niecierpliwością na deszcz, a zapowiadanej burzy jak nie ma , tak nie ma. Zaczęłam dziś robić sadzonki na spotkanie

Maaaakabra była...
Wieczorem zaczeło dmuchać, akcja zbierania mebli i przestawiania donic potrwała chwilę .... Potem czekalam czy dom odfrunie, grzmoty wygoniły mnie do domu....
O 22 na 3,5 odcinku Dextera (oglądamy z M wyłączyli prąd.... zatem net u mnie nie działal....o 23 włączyli aby za 30 minut wyłączyć...
Alarm popiskiwal sygnalizując, że zasilanie awaryjne co 15 sekund ja nie wiedziałam jak wyłączyc.... Tak do rana....
Chłodzenie przestało dziłać i i żar z poddasza nie dal spać...
Rano prądu i ogrodowiska nadal niet!!!
Cały dom na elektrykę...
Woda zimna, kawy niet, herbaty teź....prostownicy teź..... Dobrze, że w szafie cosik wyprasowanego było
Żaluzji otworzyć nie można bo na elektrykę.... Ciemno jak w ......
Dobrze, że w łazience okno dachowe bez żaluzji jest to przynajmniej urodę poprawiłam
Brama na elekrykę, .... Drzwi...garażowe na elektrykę.....
Ufff wyjechałam.....
Zdziwienie było gdy się o 7.15 w pracy zameldowalam z własnym słoikiem powideł


Po powrocie okazało sie, że nam grzybek z wentylacji zwiało... M na dachu dzisiaj siedział....

Jak ja kocham gdy jest w domu prąd

I net i ogrodowisko
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Enya73 21:34, 21 sie 2012


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
A ja wczoraj na DOMO oglądałam serię WIELKIE PROJEKTY i odcinek był poświęcony budowie bardzo oryginalnego domu pasywnego w Anglii. I tak zaraz sobie pomyślałam o Twoim domku.
Jakiś generator albo nawet ups by się Wam przydał
____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
Konstancja30 21:36, 21 sie 2012


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
Madżenka ja wszystko zniosę ale w kwestii "kawy niet" ... "prostownicy niet - u mnie suszarki" to katastrofa ... ostatnio w analogicznym położeniu zjawiłam się w pracy pół godziny przed czasem ... żeby sobie zapewnić jednak ten luksus cywilizancji ...

po co ci były te powidła???
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Madzenka 21:36, 21 sie 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Enya73 napisał(a)
A ja wczoraj na DOMO oglądałam serię WIELKIE PROJEKTY i odcinek był poświęcony budowie bardzo oryginalnego domu pasywnego w Anglii. I tak zaraz sobie pomyślałam o Twoim domku.
Jakiś generator albo nawet ups by się Wam przydał


Wiem wiem, ale z 5-6 tys trzeba wydać
A priorytetem nawadnianie w ogrodzie

I czy to nie był budowa Hufhausu u emerytów z Angli??
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies