Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kiedyś będzie tu pięknie ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Kiedyś będzie tu pięknie ...

Enya73 22:28, 25 sie 2012


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
Marzena2007 napisał(a)

Rain Bird, marzenie każdego ogrodnika No to będziesz miała luzik. A ja kolejny rok akcja szlauch Zrób koniecznie zdjęcia na poszczególnych etapach zakładania systemu. Please....


Anitko to fakt, to moje marzenie od wiosny I dostałam nawadnianie w prezencie od M za odszkodowanie za złamaną jego rękę na naratach Bo musialam nosić drewno do kominka przez dwa miesiące obiecal, że mi to zrekompensuje ale warto było

I na tym koniec inwestycji ogrodowych i domowych do końca roku......
No jeszcze tylko klonik palmowy....
I jeszcze cebulowe......
I jeszcze donice w poniedzialek przyjadą......
I trzeba kule bukszpanowe kupić dla zmiany dekoracji......

O matko M nie czytaj!!!!!


Na mojej liście są te same pozycje co u Ciebie, prawie w tej samej kolejności + jakieś fajne meble ogrodowe z okrągłego technorattanu. Ja z kolei choruję na dużego klona japońskiego purpurowego, zaszczepionego na wysokości przynajmniej 1,70 cm, z przeznaczeniem nad staw. Niedaleko Kapiasów w miejscowości Jankowice jest szkółka IBUKI, która specjalizuję się m. innymi w klonach japońskich. Mam wrażenie, że jej właściciel ma wątek na naszym forum. Szkółka ta prowadzi warsztaty sztuki bonsai. Mają też piękny ogród przy szkółce, też w stylu japanese. W sobotę mają czynne chyba do 16-tej, więc może zdążysz zajrzeć i tam
____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
Madzenka 23:28, 25 sie 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Anita znam ich stronę
Klon tak wysoko szczepiony pewnie majątek kosztuje...
Chyba nie wytrzymam do 8.09....
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 23:33, 25 sie 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Przy tarasie kuchennym padł klon palmowy, laurowiśnie marne, trzmieliny nie rosną. Wszystkie rosliny są podtapiane wodą spływającą z sąsiedniej działki.... zadapadła decyzja coś trzeba z tym zrobić....
wykopaliska

Potem poszły dwa worki torfu, całośc przekopałam łopatą i na nowo posadziłam rosliny: 5 trzmielin, 5 laurowiśni i kuleczka bukszpanowa. Laurowiśnie nietypowe bo nakrapiane. Zdjęcie słabe bo akurat słońce świeciło nisko...

Puste miejsce zaplanowan dla klona palmowego



____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 23:35, 25 sie 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Zywopłot grabowy wygląda na rzadki bo został otrzyżony radyklanie. Ma się zagęszczać a nie rosnąc do góóóóóóry!
Zapomniałam się pochwalić, ze M zakupił nożyce akumulatorowe do żywopłotu. Ciachanie 30 m żywopłotu zajęło mi 15 min...
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Sebek 23:36, 25 sie 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Możesz jeszcze posypać ziemię piaskiem - będzie jeszcze luźniej
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Madzenka 23:37, 25 sie 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Zakwitła trytoma.... szt 1. łącznie chyba 5 kwiat od dwóch miesięcy.... Ale wychodzą kolejne pąki...
I tak sukces, że zakwitły te kłacza już w tym roku
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 23:38, 25 sie 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Sebek napisał(a)
Możesz jeszcze posypać ziemię piaskiem - będzie jeszcze luźniej


Sebku nie mam już piasku Ale ostro przekopałam ziemię i już jest lekka Będzie ok
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 23:42, 25 sie 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Przy okazji ta rabata do poprawy... Nie podoba mi się sosna na nóżce + 3 małe sosenki. Na dodatek to miejsce chyba jest dla nich za mokre. Jesienią pójdą do rabaty przy garażu a na ich miejsce chyba bukszpan a'la bonsai?
A może coś innego doradzicie?

Po lewej stronie do eksmisji mięta, potwór z niej jakiś!
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Evchen 23:44, 25 sie 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
Marzena2007 napisał(a)
Zywopłot grabowy wygląda na rzadki bo został otrzyżony radyklanie. Ma się zagęszczać a nie rosnąc do góóóóóóry!
Zapomniałam się pochwalić, ze M zakupił nożyce akumulatorowe do żywopłotu. Cichanie 30 m żywopłotu zajęło mi 15 min...

No i powiedz, co my byśmy bez tych eMów zrobiły..?
I ten górny wpis o przesadzaniu łącznie 11 krzaczków skopiuję, wydrukuję i każę czytać... Bo małż wyznaje zasadę - raz wkopane nie może być przesadzane Chociaz dzisiaj wykopał drzewko sprzed tarasu i przesadził w inne miejsce.. drugie wysadził i zapakował w donicę - zmieni właściciela, bo psuło krajobraz.. Ani chybi odwiedza ogrodowisko

Czytałam,że nawadnianie robisz ... Ciekawe, która z nas pierwsza skończy?
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
Evchen 23:46, 25 sie 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
Acha.. a jeszcze chciałam coś powiedzieć, bo w końcu mogę się wsprzeć moim doświadczeniem...
otóz Pani Trytoma nie zakwita tak od razu.. o nie!... najpierw musisz wkraść się w jej łaski, wykazać cierpliwość.. tak za rok będzie Cię cieszyła wieloma kłosami aż do jesieni Bardzo ją lubiłam..
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies