Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kolorowy ogród na piasku

Pokaż wątki Pokaż posty

Kolorowy ogród na piasku

Dzidka 21:40, 22 lut 2012


Dołączył: 27 lip 2010
Posty: 2975
viva napisał(a)
Dzidko, masz na myśli strumyk? On tylko sezonowy , no i dał nam w kość zanim ujarzmiliśmy go


I strumyk, i całokształt
____________________
Dzidka - To właśnie tu
Pszczelarnia 21:53, 22 lut 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
viva napisał(a)
Pszczółko, tę winorośl to chcesz dla swoich pszczółek , czy coś będziesz przesłaniać?
Vivo, dla pszczół. Nie ma co przesłonić i zastanawiam się, gdzie umieścić jakąś kratkę delikatnie, dyskretnie w masie roślin niewyróżniającej się. Może właśnie pszczołom ją postawię, żeby zaznaczyć teren pasieki. Myślę ale to jest radosne myślenie.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Milka 10:29, 23 lut 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
viva napisał(a)

Viva, jak się cieszę, że trafiłam do ciebie piękny, bajeczny, zadbany, kolorowy, tajemniczy, pełen niezwykłych miejsc ogród coraz trudniej przychodzą mi pomysły, bo coraz więcej wyjątkowych ogrodów, choćby twój
często będę zaglądać, bo jest też co oglądać; już mam na mojej liście nowe chciejstwo; kłosowiec Agastacha mexiana - proszę o więcej informacji oraz Asklepias tuberoza/trojeść bulwiasta. I może w zbliżeniu pokażesz ten jałowiec sabiński; dzięki i pozdrawiam

Irenko z Miłkowa, miło mi, że do mnie zajrzałaś, dziękuję za słowa uznania
Z chciejstwami jest trudno walczyć, ale trzymaj się
Kłosowiec mam z własnego siewu, bardzo ładnie wschodzi, rośnie i zimuje, zupełnie bezproblemowa bylina, mam też biały (nie mam zdjęcia). Fantastycznie pachnie anyżkiem, szczególnie ten biały i można z niego pić herbatę, jeżeli komuś odpowiada ten zapach. Natomiast trojeść bardzo źle mi wschodziła, mam tylko trzy sadzonki, dobrze zimuje; na wiosnę trzeba uważać, by jej nie uszkodzić, bardzo późno wychodzi z ziemi.
Zdjęcie jałowca daję takie, byś mogła zobaczyć kolor igieł; krzaki są bardzo szerokie i szybko rosną.
Nie wiem o jaką cechę dokładnie Ci chodziło. Na skarpie z różami to wszystko jałowce sabińskie. Niestety większego zbliżenia nie mam, kolor w miarę wiernie oddany.




dzięki, cenne informacje; co do jałowca, mam takie ale nie wiedziałam, że taką mają nazwę; sadziłam 14 lat temu i wtedy nie myślałam o zapisywaniu, błąd
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
viva 12:31, 23 lut 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
Irenko, ja też często kupowałam rośliny z napisem jałowiec płożący lub kolumnowy, bez nazwy odmianowej. Teraz szkółki bardziej dbają o nazewnictwo, przynajmniej te renowane
____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
wanda7 13:10, 23 lut 2012


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 787
A wiesz, Viva ja wlaśnie przymierzam się do wystrzyżenia takiego jednego jałowca, bo zrobił się z niego ogromny talerz, który zagarnia coraz to większe połacie. Tu na forum widziałam takie fajne kształty i chcę odgapić. Takie jakby chmurki na końcach pędów.
____________________
Pod dębem - róże, liliowce, hosty, żurawki i reszta
viva 13:24, 23 lut 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
Wandziu, pewnie masz inną odmianę, rosnącą bardziej do góry, mój kładzie się całkiem na ziemi i wrasta. Znalazłam jeszcze inne zdjęcie, pokazujące go dokładniej, lepsze niż to, które znalazłam dla Irenki.
Jak jest odpowiedni, to tnij, mnie też podobają się takie strzyżone

____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
Celina 13:35, 23 lut 2012

Dołączył: 21 lut 2012
Posty: 4816
Cześć Viva
Gdy weszłam do Twojego ogrodu to jęknęłam z zachwytu..OOmatkoooo.
Ile lat "chorujesz")na przesadzanie dosadzanie?.Coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu ze pomysł aby do Was dołączyć był strzałem w10. Ile można zobaczyć a ile nauczyć!! pozdrawiam i zapraszam do siebie.
____________________
Celina - Moje poletko
viva 13:38, 23 lut 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
Dzisiaj rozpoczęłam nowy sezon ogrodowy

Przycięłam winorośl pachnącą nad tarasem!
W ogrodzie zaczyna topnieć śnieg, a z pod śniegu pokazuje się zieleń.





Jak ja każdej wiosny czekam na ten piękny kolor runianki, już niedługo

____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
viva 17:29, 23 lut 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
Trochę róż
Bardzo lubię pojedyncze
Fruhlingsgold



Lukkefund



Star Profusion



Ballerina jesienią





























____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
Milka 17:32, 23 lut 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
viva napisał(a)
Irenko, ja też często kupowałam rośliny z napisem jałowiec płożący lub kolumnowy, bez nazwy odmianowej. Teraz szkółki bardziej dbają o nazewnictwo, przynajmniej te renowane


czyli to nie tylko mój błąd, ale i młodość szkółek
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies