Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kolorowy ogród na piasku

Pokaż wątki Pokaż posty

Kolorowy ogród na piasku

Wendy79 11:42, 23 paź 2018


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
mira napisał(a)
Siedze i pacie - jak powiada mój wnuczek i pozostaje w zchwycie i zadumie jesiennej - upiekłam szarlotkę to pachnie mi karmelem jesień


Siedzę i patrzę, tylko szarlotki brak

Jedna trzecia wątku już za mną, chyba Cię ściągnęłam dobrymi myślami
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
viva 12:32, 25 paź 2018


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
waldek727 napisał(a)


Dla mnie to wcale nie dziwne. Zawsze będąc w Twoim ogrodzie zastanawiałem się jak Ty to wszystko ogarniasz. Zadbać o same róże to już jest wyzwanie a gdzie jeszcze pozostała część ogrodu. Fajnie, że teraz będzie Cię więcej. Chwal się dalej fotkami swojego pięknego ogrodu.
Pozdrawiam.


Waldku, bardzo dziękuję za odwiedziny
Masz rację nie jest łatwo ogarnąć wszystkiego na zadowalającym poziomie. Zawsze coś kuleje. W tym roku miałam wielką trudność z systematycznym cięciem żywopłotów i bardzo mi to doskwierało ale do swojego ogrodu muszę mieć dystans, inaczej musiałabym się zaharować.
Róż mi ubywa, bo po zniszczeniach zimowych nie uzupełniam a sadzę byliny. Nabieram tolerancji do własnych działań i bardzo się cieszę z tego co mam

Będę się chwalić, zima jest długa

W ogrodzie coraz więcej szarości.



i brązów



____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
viva 12:39, 25 paź 2018


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
popcorn napisał(a)
Pięknie!
dobranoc


Dziękuję Karolino

Jesienne słoneczko posyłam w ten ponury dzień





____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
malgol 12:42, 25 paź 2018


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Ależ pięknie u Ciebie Jak to się stało,że jeszcze u Ciebie do tej pory nie trafiłam?? Postaram się szybko nadrobić , przynajmniej pismo obrazkowePozdrawiam i chyba będę stałym gościem
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
malgol 12:44, 25 paź 2018


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
viva napisał(a)







Co to za żółta roslinka na brzegu rabaty? cudna
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
viva 12:44, 25 paź 2018


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
anpi napisał(a)
U Ciebie cały ogród świeci...i jak tu iść spać?Przepięknie!


Oby jak najdłużej świecił
Uwieczniam na zdjęciach co się da na zimowy czas
Trochę tak jak zapasy do słoiczków

____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
viva 12:47, 25 paź 2018


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
jolanka napisał(a)
Wspaniałe widoki jesienne Mam nadzieję, że częściej pokażesz swój piękny ogrodowy świat Pozdrawiam serdecznie


Jolu dziękuję Takie mam zamiary

____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
viva 13:06, 25 paź 2018


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
anka_ napisał(a)
Ogród całym rokiem cudowny, ale w jesiennym wydaniu zachwyca jeszcze bardziej. Niesamowity.


Błotnie cudowne. Kiedyś też miałam chęć posadzić nad stawem, ale wystraszyłam się ich odrostów. Ile lat masz Vivo swoje błotnie? Rozchodzą się na boki?


Aniu, bo jesień w tym roku jest zachwycająca. Taka obfitość dni słonecznych procentuje barwami w ogrodzie. Niestety obawiam się o zimowe przetrwanie roślin po takiej suszy jeśli nie będzie solidnego deszczu przed zimą.

Błotnie kupione chyba dziewięć lat temu jako malutkie patyczki. U mnie rosną dość wolno, nie wiem czy zawsze tak mają. Przez te wszystkie lata nie zauważyłam ani jednego odrostu i w literaturze też się z tym nie spotkałam (chyba, że czytam mało uważnie )

Ale zaobserwowałam ciekawą cechę. Błotnia z lewej strony została trzy lata temu zjedzona przez bobry przy samej ziemi. Pięknie odbiła i po tych trzech sezonach dogoniła tę, która nie była obgryziona. Nie wyprowadzałam jednego pędu i jest teraz krzakiem. Tak myślę, że może byłaby to dobra roślina na żywopłoty na bagiennym terenie skoro tak pięknie się regeneruje.

Na zdjęciu widać to o czym piszę; są jednakowej wysokości i ta z lewej jest krzaczasta.
I jeszcze jedna uwaga. Od początku wybarwiają się różnie, jedna bardziej czerwona a druga bardziej żółta.
Wada to to, że krótko trzymają liście





____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
viva 14:54, 25 paź 2018


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
makadamia napisał(a)
Jesienna odsłona ogrodu cudowna
Z niecierpliwością czekam na pozostałe


Dziękuję

Jesiennych klimatów ciąg dalszy







____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
anka_ 14:55, 25 paź 2018


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Vivo o odrostach przeczytałam w Encyklopedii Drzew http://encyklopediadrzew.pl/encyklopedia.php?r=1373 i trochę się wystraszyłam. Ale jak piszesz, że u ciebie już tyle rośnie i nie idzie na boki to i ja się na nią skuszę. A mam taki podmokły kawałek i zastanawiałam się z czego żywopłot puścić... muszę rozważyć błotnię w tym miejscu.
Bardzo ci dziękuję za wszystkie uwagi.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies