Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kolorowy ogród na piasku

Pokaż wątki Pokaż posty

Kolorowy ogród na piasku

viva 22:10, 18 lis 2019


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
sierika napisał(a)
Oho, nasza Ewa Pszczółka ma fazę przetacznikowcową, zainteresowana mocno czy tak?


Chyba tak, już od jakiegoś czasu zauważyłam u Niej wyraźne zainteresowanie w tej materii

Każdego ogrodnika co jakiś czas coś dopada Czy Ciebie coś teraz nakręca?
____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
sierika 22:20, 18 lis 2019

Dołączył: 14 sie 2016
Posty: 573
Znam nakręcanie, a jakże, plany były szerokie ale miałam sezon wsteczny, rośliny były masowo pożerane przez gryzonie więc drepczę w miejscu, niczym się nie nakręcam, mam spustoszone rabaty i czarne myśli co do bytu ogrodu wiosną, ale chętnie podczytuję tych co się nakręcają i rozkręcają mimo pory roku
____________________
EwaSierika
ElzbietaFranka 23:13, 18 lis 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
viva napisał(a)


Jolu, ta inna strona ogrodu jesienią wygląda tak







Byłam rano oglądałam od tyłu widzę, że fotki nowe. Masz spore przerwy w wątku. Cena jesteś teraz pokazujesz rarytasy letnie. Monarda piękna czy szara pleśń jej nie łapie. Bo ja się już pozbyłam nie nadążałem jej pryskać nic nie pomagało więc wywaliłam.

Ogród masz piękny. Spisze jeszcze róże podoba mi się taka duża rozowa piękna jest.

Ta fotka powyżej przepiękna. Jesień też potrafi być cudowna. Taka mgiełka przy marcinkach przy zielonej kulce po prawej stronie co to za roślina jakaś trawa? Podoba mi się.

Będę zaglądać pozdrawiam

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
mira 23:17, 19 lis 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
viva napisał(a)
Ewo, ja nie mam rabaty pysznogłówkowej, ja mam ogród opanowany przez pysznogłówki

Przykład








Widzę nowy kącik do posiedzenia - nic tylko kaweczkę popijac i siedzieć

ma przetacznikowca i nie podzielilam jesienią a już chyba tego wymagał - nie wiem czy na wiosnę tego nie zrobić

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
anabuko1 21:13, 20 lis 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23394
viva napisał(a)
Ewo, ja nie mam rabaty pysznogłówkowej, ja mam ogród opanowany przez pysznogłówki

Przykład





Pytasz, czy są takiej samej wysokości monardy i perłówka?
Prawie tak ale one kwitnieniem tylko częściowo się spotykają.
Tu na zdjęciu widać, monardy zaczynają a perłówka za chwilę się wysypie.




ależ pięknie ci te pysznogłówki rosną.
Całe łany.
Pięknie wyglądają
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
sierika 21:27, 20 lis 2019

Dołączył: 14 sie 2016
Posty: 573
Vivo, przypomniała mi się nasza rozmowa o cięciu żywopłotów, przyglądam się tegorocznym, idealnie przycięte, świetna robota. O reszcie nie wspominam, po prostu przepięknie
____________________
EwaSierika
viva 21:43, 21 lis 2019


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
sierika napisał(a)
Znam nakręcanie, a jakże, plany były szerokie ale miałam sezon wsteczny, rośliny były masowo pożerane przez gryzonie więc drepczę w miejscu, niczym się nie nakręcam, mam spustoszone rabaty i czarne myśli co do bytu ogrodu wiosną, ale chętnie podczytuję tych co się nakręcają i rozkręcają mimo pory roku


Och, współczuję Ci, przykry widok jak rabaty pustoszeją. Też kiedyś tak miałam, że nogi wpadały w dziury na rabatach, teraz się poprawiło. Nawet ubiegłej jesieni odważyłam się posadzić tulipany do gruntu bez donic i wszystkie wyszły na wiosnę. Teraz też część posadziłam do gruntu a cześć zadołowane w donicach. Efekty zobaczę na wiosnę.

Jesienią i wiosną zawsze jestem nakręcona,to mój ulubiony czas. Gorzej w lecie, temperatury mi nie odpowiadają.
____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
viva 22:03, 21 lis 2019


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
ElzbietaFranka napisał(a)




Byłam rano oglądałam od tyłu widzę, że fotki nowe. Masz spore przerwy w wątku. Cena jesteś teraz pokazujesz rarytasy letnie. Monarda piękna czy szara pleśń jej nie łapie. Bo ja się już pozbyłam nie nadążałem jej pryskać nic nie pomagało więc wywaliłam.

Ogród masz piękny. Spisze jeszcze róże podoba mi się taka duża rozowa piękna jest.

Ta fotka powyżej przepiękna. Jesień też potrafi być cudowna. Taka mgiełka przy marcinkach przy zielonej kulce po prawej stronie co to za roślina jakaś trawa? Podoba mi się.

Będę zaglądać pozdrawiam



Elu, niektóre monardy łapie mączniak. Jeszcze nie pryskałam, chore liście obrywam.
Która róża Ci się spodobała, z którego zdjęcia? Podam nazwę.

Ta mgiełka to trawa, miłka - Eragrostis trichodes. Piszę dokładnie nazwę po łacinie, bo bardziej popularna jest E. spectabilis a znacznie się różnią. Ta moja jest sporo wyższa i nie wybarwia się na różowo, pozostaje beżowa.
Jak jest sucho chmurka stoi prosto jak mgła czy deszcz chmurka się kładzie.

Tak wygląda pojedyncze źdźbło z pajęczynami



____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
ElzbietaFranka 22:26, 21 lis 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
Viva dzięki akurat jestem na twoim wątku i spisałam nazwy róż i na tablecie szukam jak się zachowują We Floribundzie.
Mam też dużo róż na początku kupowałam nie przywiązywał wagi do nazw róż podobała mi się więc to kupowałam wiele roz mi bardzo chorowali na grzyba, ale uporałam się z tym. Ten rok to wyjątkowy bardzo grzyby grasowały. Ja przycinam róże w jesieni nie czekam do wiosny. Ponieważ sporo rośnie u mnie we żwirowisku więc odkurzam wszystko z opadłych liści i u mnie liście nie zimują liście.
Widzę, że też masz lagunę róża nie do zdarcia kwitnie bez przerwy, zapach na cały ogród. Masz piękne lilie nie sądzilam do tej pory specjalnie bo tak jak jaśmin mają bardzo intensywny zapach.
W tym roku posadziłam parę cebul kupiłam i zakwitły słabo może w przyszłym będzie lepiej. Mam jedną drzewiasta od kilku lat nigdy nie widzę jak w pełnym rozkwicie tylko ze zdjęć bo w tym czasie przebywam na wakacjach.

Spisałam sobie u ciebie Luis odier, golden cekebration, Ballerine, Abraham derby te już sprawdziłam i pewnie zamówię.
Masz też piękne clematisy też nazwy spisałam co ty im dajesz że tak pięknie rosną a jak długo u ciebie rosną. Mam kilka ale jeszcze młode. Na początku sadziłam, ale zaprzestalam bo co posadziłam to za rok uwiąd i usechł.

Jeszcze na koniec pytałam o trawkę bo też ją mam 3 lata ma mało miejsca muszę ją przesadzić bo nie pokazuje w tej ciasnocie swojego uroku.

Wchodzę kilka razy jeszcze chciałam zapytać o róże pink grootendorst czy jesteś z niej zadowolona.
Mam 15 krzaków bonici więc różnie rośnie od dwóch różnych dostawców zobaczę, jedne wypuszczają baty na 2 m te tegoroczne jak na razie są niższe.

To tyle bo jeszcze będę sprawdzać to co sobie wypisałam

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
viva 22:32, 21 lis 2019


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
mira napisał(a)


Widzę nowy kącik do posiedzenia - nic tylko kaweczkę popijac i siedzieć

ma przetacznikowca i nie podzielilam jesienią a już chyba tego wymagał - nie wiem czy na wiosnę tego nie zrobić

pozdrawiam


Wiosna to będzie dobry czas na podzielenie.

Miejsce miłe na poranną kawkę, było wykorzystywane
Mebelki przestały cały rok i nie mogłam się zdecydować czy zostawić takie jakie są czy pomalować. Zapadła jednak decyzja, że pomaluję w kolorze ławek. Będą się bardziej kojarzyły z ogrodem niż z barem ....Chociaż takie jakie są pasują do mojego składziku i drewutni
Ławki mają taki kolor


____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies