Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kolorowy ogród na piasku

Pokaż wątki Pokaż posty

Kolorowy ogród na piasku

viva 22:46, 21 lis 2019


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
anabuko1 napisał(a)

ależ pięknie ci te pysznogłówki rosną.
Całe łany.
Pięknie wyglądają


Dziękuję tak, monardy dobrze u mnie rosną

A po monardach





____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
viva 23:02, 21 lis 2019


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
ElzbietaFranka napisał(a)
Viva dzięki akurat jestem na twoim wątku i spisałam nazwy róż i na tablecie szukam jak się zachowują We Floribundzie.
Mam też dużo róż na początku kupowałam nie przywiązywał wagi do nazw róż podobała mi się więc to kupowałam wiele roz mi bardzo chorowali na grzyba, ale uporałam się z tym. Ten rok to wyjątkowy bardzo grzyby grasowały. Ja przycinam róże w jesieni nie czekam do wiosny. Ponieważ sporo rośnie u mnie we żwirowisku więc odkurzam wszystko z opadłych liści i u mnie liście nie zimują liście.
Widzę, że też masz lagunę róża nie do zdarcia kwitnie bez przerwy, zapach na cały ogród. Masz piękne lilie nie sądzilam do tej pory specjalnie bo tak jak jaśmin mają bardzo intensywny zapach.
W tym roku posadziłam parę cebul kupiłam i zakwitły słabo może w przyszłym będzie lepiej. Mam jedną drzewiasta od kilku lat nigdy nie widzę jak w pełnym rozkwicie tylko ze zdjęć bo w tym czasie przebywam na wakacjach.

Spisałam sobie u ciebie Luis odier, golden cekebration, Ballerine, Abraham derby te już sprawdziłam i pewnie zamówię.
Masz też piękne clematisy też nazwy spisałam co ty im dajesz że tak pięknie rosną a jak długo u ciebie rosną. Mam kilka ale jeszcze młode. Na początku sadziłam, ale zaprzestalam bo co posadziłam to za rok uwiąd i usechł.

Jeszcze na koniec pytałam o trawkę bo też ją mam 3 lata ma mało miejsca muszę ją przesadzić bo nie pokazuje w tej ciasnocie swojego uroku.

Wchodzę kilka razy jeszcze chciałam zapytać o róże pink grootendorst czy jesteś z niej zadowolona.
Mam 15 krzaków bonici więc różnie rośnie od dwóch różnych dostawców zobaczę, jedne wypuszczają baty na 2 m te tegoroczne jak na razie są niższe.

To tyle bo jeszcze będę sprawdzać to co sobie wypisałam

Pozdrawiam


Elu z róży Louise Odier zrezygnowałam, bardzo u mnie chorowała i ne miałam już do niej cierpliwości. Pink Grootendorst jest bezproblemowa, żelazna i kwitnie prawie cały sezon.
Na lilie trzeba poczekać, w pierwszym sezonie nie pokazują swojej urody.

Powojniki po kilku latach już tak pięknie nie kwitną. Nie do zdarcia mam
Betty Corning. Jest bardzo bujny, nigdy nie choruje i corocznie długo kwitnie.

____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
viva 23:12, 21 lis 2019


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
Listopadowy warzywnik








____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
Agania 08:52, 22 lis 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
W moim warzywniku już tylko przechowalnik i podziały do rozmnożenia
Wow tyle sałaty
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Pszczelarnia 10:23, 22 lis 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
viva napisał(a)


Jaki kolor ma ta ławka?




Co rośnie w listopadowym warzywniku obok sałaty, anthemis?

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
paniprzyroda 21:12, 22 lis 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Jak miło zobaczyć znów piękne kadry z cudownego ogrodu
Rzodkiewki, rukola(?), sałata - jak wiosennie tej jesieni
____________________
Dwa ogrody
mira 22:08, 22 lis 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Nasiona zebrałam, początkiem grudnia będę ogarniać moje pudła to Ci wyślę
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Anda 11:25, 24 lis 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33373
Jaka śliczna sałata. Jeszcze nie dojrzałam do takiej warzywnikowej perfekcji i jesienią moje dwie skrzynie warzywne są niestety puste.

Czekam na zdjęcia Sarumy henryi, bo chyba ich jeszcze nie pokazałaś. Czy jednak je przeoczyłam?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
viva 23:27, 28 lis 2019


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
Agania napisał(a)
W moim warzywniku już tylko przechowalnik i podziały do rozmnożenia
Wow tyle sałaty


W moim warzywniku jest też miejsce na przechowalnik

Taką sałatę wysiałam pierwszy raz, ma przezimować. Większą pewnie zjem na Boże Narodzenie a reszta zostanie eksperymentalnie.
____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
ElaS 23:36, 28 lis 2019


Dołączył: 08 kwi 2019
Posty: 1043
viva napisał(a)


(...) Elu z róży Louise Odier zrezygnowałam, bardzo u mnie chorowała i ne miałam już do niej cierpliwości. Pink Grootendorst jest bezproblemowa, żelazna i kwitnie prawie cały sezon.

No ile człowiek się dowie. Proszę, tylko czytać, co piszą ogrodniczki
Ja jednak spróbuję z Louise, bo mnie zachwyca. Ale o tej drugiej też pomyślę.
____________________
Malwowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies