Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nie tylko bukszpanowy - część II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nie tylko bukszpanowy - część II

Pszczelarnia 17:57, 21 sty 2013


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Danuś, tym kwieciem i Chelsea 2006 (sic!) w styczniu anno Domini 2013 to zaprawiasz nas do działania.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Ewa 17:57, 21 sty 2013


Dołączył: 09 kwi 2011
Posty: 6417
Hahaha należy mi się tą kulą.
Kocham Cię Danusiu

____________________
Moja pierwsza hortensja w ogródku
Gardenarium 17:58, 21 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Rzucam Ewciu
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 18:00, 21 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pszczółko, ja po prostu staram się Wam pokazać, jak znaleźć właściwą drogę. To jak pisała Konstancja, trzeba dostać w łeb, żeby się ocknąć.

A to 'w łeb' nazywa się INSPIRACJA

A więc narody ogrodnicze, ocknijcie się i z nową wiosną róbcie zmiany na lepsze. Wyznaczam hasło

KONSEKWENCJA - od dziś każdy spisuje na kartce kolorystykę swojego ogrodu i nie ma przepuść (niezdecydowani kolekcjonerzy).
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
AgaNet 18:02, 21 sty 2013

Dołączył: 29 lis 2012
Posty: 366
Daniusiu - oczywiście masz rację. Konsekwencja to podstawa. Liczę że się w końcu tej najważniejszej części ogrodowania nauczę ....
Szukam swojej inspiracji i natchnienia, wpadam w zachwyty w różnych momentach, i takie tam.
Chelsea to kopalnia pomysłów i inspiracji. Zawsze "wpadam" jak oglądam fotki z wystaw. A kolorystyka i fotka z 2005 roku trafiłaś w sedno ! U mnie teoretycznie kolory fioletowo - rózowe, czasem przebija gdzies niebieski i biały....
____________________
Pozdrawiam :) Agata Isle of Skye, Zamek Dunvegan i ogrody; Gardening Scotland; Ogrody przy zamku Crathes; Pitmedden Garden; Ogród różany przy Drum Castle
Gardenarium 18:03, 21 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Gabrysia_ napisał(a)

Podobało mi się też to -nazwałam je ekrany z cisa i tak już zostało. Ten termin już u nas się zadomowił na dobre



Pogodziłam jedno i drugie




Danusiu, po prostu mnie olśniło
Ja właśnie kombinuje czym odgrodzić placyk z basenem,trampoliną i grillem ,nie mogę tam żadnej altanki postawić,bo to jest pas zieleni,a widoczne jest to z ulicy,niby na końcu mojej działki ,od drogi coś około 45m...więc może taki ekranik z cisa....?
Jak wybrukujemy to wrzucę fotkę tego miejsca.


Zależy jakiej wysokości, może też być grab i będzie tańszy, Ale jak juz zaczniesz robić to cisy brzytwa i jeden przy drugim i dociąć, bo inaczej nie wyjdzie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kindzia 18:05, 21 sty 2013


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Pierwsze co mnie uderzyło : jaki mały kawałek ziemi i jakie cuda potrafiły się na nich zmieścić...nie jeszcze nie tak : jak pięknie Danuś potrafiłaś to zrobić, że wydaje się dużo większe !!!!
I dumę Matki tez zarejestrowałam...o jak ja bym chciała móc powiedzieć to samo, a przed moim Grzesiem jeszcze daleka droga

I to prawda : dajesz nadzieję Danusiu
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Gardenarium 18:06, 21 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
AgaNet napisał(a)
Daniusiu - oczywiście masz rację. Konsekwencja to podstawa. Liczę że się w końcu tej najważniejszej części ogrodowania nauczę ....
Szukam swojej inspiracji i natchnienia, wpadam w zachwyty w różnych momentach, i takie tam.
Chelsea to kopalnia pomysłów i inspiracji. Zawsze "wpadam" jak oglądam fotki z wystaw. A kolorystyka i fotka z 2005 roku trafiłaś w sedno ! U mnie teoretycznie kolory fioletowo - rózowe, czasem przebija gdzies niebieski i biały....


Przewalaj wszystkie galerie zdjęciowe z CHFS i zapisuj sobie co się nadzwyczaj spodobało.

http://www.ogrodowisko.pl/tag/chelsea-flower-show
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gabrysia_ 18:06, 21 sty 2013


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 4788
Hmm...to jeszcze pomyślę,mam trochę czasu....
____________________
Gardenarium 18:08, 21 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mój skośny ogród ma też coś z tego




____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies