Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nie tylko bukszpanowy - część II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nie tylko bukszpanowy - część II

Lukas 20:09, 25 sty 2013


Dołączył: 28 gru 2012
Posty: 902
Ogród holenderski niesamowity, naprawde moc inspiracji
A śniegu u Ciebie tyle co u mnie, roślin mało co widać... byle do wiosny
____________________
Atelier ogrodowe... Pozdrawiam Łukasz
anna_studio 20:31, 25 sty 2013


Dołączył: 07 kwi 2012
Posty: 3548
Gardenarium napisał(a)
Aż się boję pokazywać dzisiejsze krajobrazy, ogrodu to już prawie nie widać spod czap śnieżnych







A ja lubię takie czapeczki... choć trochę cieńsze mogłyby być...
Dawno mnie nie było....Pozdrawiam cieplutko....i jeszcze korzennie...pasuje do aury...
____________________
Anna - Lecę w kulki oraz http://lecewkulkiwdomuiwogrodzie.blogspot.com/
anna_studio 20:32, 25 sty 2013


Dołączył: 07 kwi 2012
Posty: 3548
Enya73 napisał(a)

Danusiu teź się cieszę ,źe z Twoją Mamą lepiej iiii Twój dekalog sobie wkleiłam do kompa i czytam... i czytam powinnam go sobie gdzieś wytatuować



Ela, wytatuować to sobie możemy logo Ogrodowiska W sumie nie głupi pomysł


...dobre...dobre...
____________________
Anna - Lecę w kulki oraz http://lecewkulkiwdomuiwogrodzie.blogspot.com/
Gardenarium 10:30, 26 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Magda70 napisał(a)
A byłaś tam wiosną?


W Appeltern byłam w kwietniu i dwa razy jesienią, ale będę znów na pewno, nawet chyba wcześniej, mam nadzieję zobaczyć tam wiele roślin cebulowych i ciemierników. To ogród, który się rozwija, widać to po dwuletniej mojej nieobecności, że sporo się zmieniło na lepsze. Uwielbiam ten ogród. Nie będziesz żałować.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 10:33, 26 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pawlus napisał(a)
Przepięknie Twój ogród podglądam oczywiście odkąd znalazłem Ogrodowisko i jestem zachwycony.
To dzięki Tobie zauroczyłem się konwalnikiem, urodą hortensji, bukszpanowych kulek i trawek.
Wszystko jest tak idealnie dopasowane. Wielkie brawa. Mam też pierwsze pytanie-bo na zdjęciach widać, że kwiatostany hortensji uginają się pod ciężarem śniegu aż do ziemi. Na wiosnę wrócą do pionu czy będziesz je dodatkowo podwiązywać?


Używam fajnych roślin (tak uważam), warto je sadzić bo dają cudowne efekty. Hortensje wiosną radykalnie utnę. Tutaj jest pokazane jak.

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1196-podwiazywanie-wysokich-hortensji
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kaisog1 10:36, 26 sty 2013


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Danuś bo teraz przeczytałam o cięciu..... czy derenie, pęcherznice na wiosnę to przyciąć czy zostawić? Pytam bo u mnie małe i nie wiem czy ciąć od początku czy zostawić, żeby trochę podrosły....
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Gardenarium 10:49, 26 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
kaisog1 napisał(a)
Danuś bo teraz przeczytałam o cięciu..... czy derenie, pęcherznice na wiosnę to przyciąć czy zostawić? Pytam bo u mnie małe i nie wiem czy ciąć od początku czy zostawić, żeby trochę podrosły....


Derenie nawet się ścina po ziemi prawie, wtedy wypuszczają więcej ozdobnych pędów. Pęcherznica zestarzeje się bez cięcia.

A więc ciąć, koniecznie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gabrysia_ 10:55, 26 sty 2013


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 4788
A pęcherznicę to tak krótko ciąć?
Mam 2szt Diabolo,kupione zeszłego roku,więc maluszki jeszcze
____________________
kaisog1 11:07, 26 sty 2013


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Tak jest! Ciąć!
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Gardenarium 11:21, 26 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Moje hiacynty jakby co, ciągną się do góry



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies