Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nie tylko bukszpanowy - część II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nie tylko bukszpanowy - część II

Gardenarium 21:45, 04 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kondzio napisał(a)
Danusiu mam pytanie jak mi się objawił grzyb na bukszpanach leje u nas deszcz od kilku dni i nie wiem co mam robić żeby je uchronić pryskałem je w przerwach pomiędzy laniem deszczu bo tak muszę to nazwać u nas leje i leje i mam pełno wody stojącej nawet strumień naturalny warzywnik zalany mam nadzieję że będę miał warzywa jestem załamany w kancikach mam pełno wody nie wiem sam co mam robić nie wiem ile roślin mi przetrwa bo stoją wodzie


Podlewanie i pryskanie Mirage plus Topsin jak się nie da, a w wolnych od deszczu chwilach obmyslaj plan odwodnienia ogrodu, Kilka dni nie zaskodzi roślinom ale tygodnie w wodzie- to już jest zabójcze..
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kondzio 21:58, 04 cze 2013


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
tym zrobiłem opryski tylko nie wiem jak spadł deszcz tak do godziny po opryskach czy ten preparat będzie działał
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Gardenarium 22:11, 04 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie będzie raczej, ale na pogodę nic nie poradzimy i straty musimy przeboleć.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Ewcia88 13:56, 05 cze 2013


Dołączył: 22 cze 2012
Posty: 222
A mnie urzekły domki dla owadów pomiedzy bluszczem, pieknie to wygląda
____________________
plackarnia http://www.ogrodowisko.pl/watek/2025-pomysly-na-wejscie-do-ogrodkaprzedogrodek
Joaska 14:03, 05 cze 2013


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Danusiu, a ja mam pytanie odnośnie przetacznika, jakie masz doświadczenie z ta byliną, który najlepiej sie sprawdza i jakich kompozycjach go zestawiasz.
Niestety w dziale bylin go nie znalazłam dlatego pytam tutaj
pozdarwiam.
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Gardenarium 14:06, 05 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jak to nie znalazłaś, kliknęłąm w wyszukiwarkę i mam http://www.ogrodowisko.pl/watek/746-przetacznik-klosowy-veronica-spicata

Ja bardziej mam doświadzczenie z przetacznikowcem (Veronicastrum)

Zdjęcia

bo moja rabata jest półcienista, a przetaczniki lubia słońce, przetacznikowce u mnie znoszą zacienienie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Joaska 14:17, 05 cze 2013


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Danusiu jak bum tralala szukałam
Dziekuję za ekspresową reakcję
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
wykasia 14:22, 05 cze 2013


Dołączył: 15 lut 2012
Posty: 75
Gardenarium napisał(a)




Piękne jest to, że tyle gat. i odmian umieszczonych na tak małej przestrzeni nie tworzy wrażenia chaosu, przeciwnie harmonijnie się komponuje. Ręka mistrza!
Pszczelarnia 14:31, 05 cze 2013


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Wielkie dzięki!
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gardenarium 14:53, 05 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
wykasia napisał(a)


Piękne jest to, że tyle gat. i odmian umieszczonych na tak małej przestrzeni nie tworzy wrażenia chaosu, przeciwnie harmonijnie się komponuje. Ręka mistrza!


Dziękuję. Rabata ma powtarzające się gatunki na tych 50 metrach, kwitnące w 3 kolorach, żółtym, białym i niebieskim, plus niektóre róże - różowe obok białych i żółtych - faktury liści i odcienie zieleni są różne, gdzieniegdzie kształty mieczowate, a gdzie indziej "koperkowe" lub sercowate.

I to wszystko się tak po prostu przeplata
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies