Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród nie tylko bukszpanowy - część II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród nie tylko bukszpanowy - część II

Gardenarium 08:51, 07 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Agnieszka_B napisał(a)
Danusiu, czym najlepiej nawozic cisy?


Może być Pinivit albo nawet Florovit. Wczoraj opryskiwałam dolistnie Pinivitem - nawożenie opryskowe. Ma szybkie działanie wzmacniające, tak było napisane na opakowaniu, więc zastosowałam na kule cisowe.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
TheMagda 09:15, 07 cze 2013


Dołączył: 08 maj 2012
Posty: 789
Danusiu mam problem ;/
Na 20 m mojej zachodniej granicy działki, tj nie na granicy lecz 2 m od niej prowadzone są dreny POŚ.
To bardzo ładny kawałek działki, jak się siedzi na tarasie to się patrzy właśnie tam. No i tu pojawia się dramat.
Co posadzić pod ogrodzeniem, aby nie zaszkodzić drenom a i zasłonić się skutecznie?
Proszę o pomoc.
____________________
Magdalena: Moje ogrodowe przedbiegi PART I : planowanie ogrodu Piszę zawsze w krótkich żołnierskich słowach :D
malwes 09:17, 07 cze 2013


Dołączył: 25 sie 2011
Posty: 1201
Danusiu, nadrobiłam kilkanaście zaległych stron. Zdjęcia piękne. Twój grujecznik faktycznie niesamowity. Ja mam jakiegoś trochę innego - bo ciemniejszy, ale nie taki ciemny jak ten Twój drugi. Nie wiem niestety jaka to odmiana, kupiłam w ubiegłym pod Otrębusami (zawsze zapominam nazwy tej szkółki) ale nie mieli "metki" do niego.

Kosmosy piękne - ja i różowe bardzo lubię. Danusiu - te białe kiście na zdjęciach obok kosmosów to biała ostróżka?

Co do nawożenia dolistnego to i ja lubię Pinivit dla iglastych. Ale Florowit "zwykły" też im dobrze robił.

No leje, to prawda. Moje bukszpany chorowały koszmarnie wszystkie ubiegłego roku - wyglądały na martwe. Cała setka. Co dziwne - w końcu nawet z Pogotowiem Ogrodniczym nie ustaliliśmy co im było bo żółkły, miały nacieki na liściach - ale nie wyglądało to na znane objawy grzybowe. Wykopywaliśmy, robiliśmy diagnoze korzenia - nic, żadna fotoftyroza. Więc obstawialiśmy braki potasu i innych składników, choć nawoziłam. Na jeiseń, o dziwo - zaczęły odbijać. Myślałam, że nie dadzą rady zimą ale przetrwały i praktycznie każdy żyje, choć radzą sobie jedne lepiej drugie gorzej. Najciężej stożek, który wyglądał na martwego zupełnie a żyje bidul więc na razie go nie ruszam choć z jednej strony kiepściutko z nim. Ale wiecie co? - w tym roku nie pryskam prewencyjnie od grzyba. Postanowiłam pójść w odsiecz inną bronią i na jesieni zamikoryzowałam wszystkie.. W tamtym roku pryskałam pełnym programem ochrony i co było? Totalna porażka więc w tym roku albo dadzą radę z mikoryzą albo uznam, że niestety nie miejsce u mnie na bukszpany.
Ogólnie w tym roku uznałam, że skoro opryski prezencyjne niewiele dały i chorowało mi wiele roślin, to w tym roku pryskam tylko i wyłącznie jak zobaczę objawy - ale oglądam często i dokładnie.
____________________
Pozdrawiam Gosia - zapraszam do nowo założonego ogródka tutaj Malwesowy ogródek a dla wytrwałych historia powstawania: Projekt i tworzenie
Agnieszka_B 10:17, 07 cze 2013


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 1637
Gardenarium napisał(a)


Może być Pinivit albo nawet Florovit. Wczoraj opryskiwałam dolistnie Pinivitem - nawożenie opryskowe. Ma szybkie działanie wzmacniające, tak było napisane na opakowaniu, więc zastosowałam na kule cisowe.



bardzo dziekuje
____________________
zapach-ziemi
Agus 10:30, 07 cze 2013

Dołączył: 06 cze 2013
Posty: 15
Boże ale ogród, WOW,
a ile wiedzy o tym wszystkim, ukłony do samej ziemi))
____________________
beta 10:31, 07 cze 2013


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
pozdrowienia zostawiam
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
DORA 17:22, 07 cze 2013


Dołączył: 07 cze 2013
Posty: 12
Przed chwila się zarejestrowałam i od razu pierwsze kroki musze skierować na ten watek by wyrazić swój podziw, ponieważ ten ogrod stal się inspiracja do tego by stworzyć cos u siebie na maleńkim skrawku ziemi
Danusiu jestem oczarowana Twoim ogrodem jak wszyscy na tym forum i nie tylko, jest tworzony z precyzja zegarmistrzowska, z przyjemnoscia się go oglada, podziwia, jest po prostu bajeczny
____________________
Milka 17:46, 07 cze 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Danusiu, widzę, ze też u ciebie z czasem nietęgo
idzie ciepło i słońce, posyłam i pozdrawiam
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
zuza12 21:39, 07 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2012
Posty: 1920
Dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam serdecznie.
____________________
Mój ogród - lekarstwem na całe zło
Madzenka 22:31, 07 cze 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Danusiu już się nie mogę doczekać cięcia cisów. Kiedy będziesz trąbić na cięcie, dopiero na koniec czerwca?
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies